Валеріана - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Торгова назва
Лінійка
Виробник
Ще (7)
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Взаємодія з їжею
Зберігання
Кількість в упаковці
Дозування
Ще (1)
Вага
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Здравофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Здравофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 30 мг
Виробник: Софарма
Loading ...
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 30 мг
Виробник: Софарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Форма випуску: Настойнка
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Корневища
Дозування: 50 г
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Омніфарма Київ
Loading ...
Форма випуску: Настойнка
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Корневища
Дозування: 1,5 г
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Корневища
Дозування: 50 г
Виробник: Ліктрави
Loading ...
Форма випуску: Корневища
Дозування: 1,5 г
Виробник: Ліктрави
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Фітофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Фітофарм
Loading ...
Форма випуску: Настойнка
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Форма випуску: Настойнка
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Настойнка
Виробник: Фітофарм
Loading ...

Валеріана: інструкція з використання

Валеріана лікарська – багаторічна трав’яниста рослина, що здавна використовується в народній і традиційній медицині як снодійне та седативний засіб з легкою спазмолітичною дією. Основний компонент рослини, який найчастіше використовують виробники фармацевтичної продукції, – корінь.

Форми випуску

На фармацевтичному ринку України препарати валеріани лікарської представлені в різних лікарських формах. Найпопулярніші з них:

  • таблетки, вкриті оболонкою;
  • капсули;
  • настоянка для перорального застосування у флаконі з крапельницею;
  • ультракап;
  • фіточай у фільтр-пакетах;
  • подрібнені висушені кореневища рослини для заварювання чаю.

Концентрація діючої речовини залежить від форми випуску засобу, виробника. Від цих особливостей препарату залежить і його вартість в аптеці.

Показання до застосування препарату Валеріана

Екстракт валеріани чинить комплексний вплив на центральну нервову систему. Впливаючи на один із ключових медіаторів ГАМК, сприяє зниженню нервової збудливості, створює заспокійливу дію. При взаємодії з А1-аденозиновими рецепторами зворотного захоплення серотоніну валеріана сприяє розслабленню. Впливаючи на бензодіазепінові рецептори, покращує якість сну. Спазмолітичний ефект досягається завдяки впливу на клітини гладких м’язів і зниження їхньої скоротливої активності.

Показаннями до застосування препаратів з екстрактом цієї рослини є:

  • підвищена нервова збудливість;
  • безсоння, спричинене перезбудженням;
  • мігрень;
  • легкі функціональні порушення з боку серцево-судинної системи (в складі комплексної терапії);
  • спазми ШКТ, викликані невротичними причинами.

Таблетки, чай чи настоянка валеріани можуть застосовуватися як седативне для зняття напруги, спричиненої стресом, розумовою втомлюваністю, клімактеричними та іншими функціональними порушеннями з боку ЦНС.

Режим дозування

В залежності від того, в якій формі та концентрації використовується валеріана, інструкція до засобу може давати різні рекомендації щодо способу застосування і режиму дозування.

Один із найпопулярніших препаратів валеріани – таблетки – приймають не розжовуючи, найкраще після їжі, запиваючи водою. Рекомендована добова доза для дорослих і дітей у віці від 12 років – по 30-60 мг в перерахунку на кількість сухої діючої речовини 3-4 рази на день. За аналогічною схемою розраховують програму приймання засобу в капсулах.

Засіб у формі настойки дорослим рекомендується приймати по 20-30 крапель 3-4 рази на день. Дозування для дітей у віці від 12 років визначається за схемою: по 1 краплі на кожен рік життя, які приймають до 3-4 разів на день.

Чай з валеріани заварюють з 1 десертної ложки сухих кореневищ або 2 фільтр-пакетів і 200 мл окропу. Настоюють, проціджують і п’ють: дорослі – по 1-2 ст. ложки 3-4 рази на добу після їди, діти 6-10 років – по 1 чайній ложці, а 10-14 років – по 1 десертній ложці. Тривалість терапії визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Протипоказання

Валеріана – краплі, чай чи таблетки, як й інші популярні заспокійливі БАДи, здебільшого добре переноситься людьми різного віку. Основні протипоказання до застосування засобів валеріани: індивідуальна підвищена чутливість до екстракту рослини, а також депресія та деякі інші розлади, що супроводжуються пригніченням активності ЦНС.

Особливості препарату Валеріана

Особам, які страждають на дисфункцію печінки чи в минулому перенесли тяжкі захворювання органу, лікувати безсоння чи підвищену нервову збудливість за допомогою препаратів валеріани слід тільки після погодження з лікарем.

Засіб у формі спиртової настоянки не рекомендується для застосування дітям, а також жінкам під час вагітності та лактації.

На період терапії краще утриматися від керування автотранспортом чи іншими складними механізмами, що потребують високої концентрації та уваги.

Побічні дії

При вживанні засобу в рекомендованому дозуванні побічні ефекти зазвичай не виникають. Іноді можливі реакції, зумовлені фармакологічними властивостями препарату: тремор рук, загальна слабкість, сонливість, запаморочення, розширення зіниць, тахікардія тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Валеріана болгарська в таблетках, а також засоби на основі рослинного екстракту в інших фармакологічних формах не застосовуються одночасно з алкоголем.

Якщо одночасно з валеріаною приймати інші снодійні препарати, ліки з седативною чи спазмолітичною дією, дія останніх посилюється.

Передозування

Симптоми передозування можливі після приймання дози, що у 20 разів перевищує рекомендовану терапевтичну. В такому випадку можуть виникати розлади ШКТ і нервової системи, які зазвичай самостійно зникають впродовж 24 годин після приймання препарату. За необхідності симптоматичне лікування включає промивання шлунка та пероральний прийом активованого вугілля.

Умови зберігання

Засіб слід зберігати в оригінальному пакуванні в захищеному від прямого сонця місці. Оптимальна температура – до +25°C.

Придбати медикаменти цієї групи за прийнятними цінами мешканці Києва та інших міст України можуть в одній з аптек мережі «Бажаємо здоров’я». На такий препарат, як валеріана, ціна зазвичай досить доступна. На сайті завжди можна отримати інформацію про вартість, ознайомитися з інструкцією, придбати аналоги. Після того як ви вибрали оптимальний варіант, можна забронювати лікарський засіб та забрати в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення. Перш ніж приймати валеріану чи інші заспокійливі засоби, слід порадитися з лікарем – самолікування може бути шкідливим.

Редакторська група
Оновлено
26.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Валеріана на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Валеріана - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 24
✅ Форма випуску Таблетки, Корені, Корневища, Капсули, Настойнка