Венокор: інструкція з використання
Венокор входить до фармакотерапевтичної групи лікарських засобів, що впливають на нервову систему. Застосовується для покращення мозкового метаболізму і кровозабезпечення головного мозку. Впливає на реологічні властивості крові та мікроциркуляцію, стабілізує мембранні структури тромбоцитів і еритроцитів при гемолізі.
Демонструє анксіолітичну, протисудомну, ноотропну, антигіпоксичну, стресопротектору та мембранопротекторну активність. Знижує рівень загального холестерину та ліпопротеїдів низької щільності. Зменшує ендогенну інтоксикацію у пацієнтів з гострим панкреатитом.
Форми випуску
На фармацевтичному ринку України ліки доступні у формі розчину для ін’єкцій. В аптечній мережі «Бажаємо здоров’я» препарат можна придбати в ампулах по 2 та 5 мл. Рідина в ампулах прозора безбарвна чи злегка жовтувата.
Діюча речовина препарату – етилметилгідроксипіридину сукцинат. В 1 мл розчину міститься 50 мг діючої речовини в перерахунку на суху масу.
Показання до застосування препарату Венокор
Цей лікарський засіб використовується для лікування пацієнтів у яких діагностовано:
- дисциркуляторну енцефалопатію;
- гостре порушення мозкового кровообігу;
- черепно-мозкову травму чи її наслідки;
- легкі когнітивні порушення атеросклеротичного генезу;
- синдром вегетативної дистонії;
- невротичні та неврозоподібні стани, що супроводжуються тривожними розладами.
Показанням до застосування лікарського засобу можуть бути гострий інфаркт міокарда (перша доба, в складі комплексної терапії), гостра інтоксикація, спричинена антипсихотичними засобами, абстинентний синдром при алкоголізмі.
Режим дозування
Як і будь-які інші препарати для покращення мозкового кровообігу, Венокор слід приймати, дотримуючись рекомендованого дозування. Розчин вводять внутрішньовенно (краплинним чи струменевим методом) або внутрішньом’язово. Для інфузії препарат розводять у 200 мл фізіологічного розчину.
До медикаменту Венокор (ампули) інструкція дає такі рекомендації щодо дозування:
- гостре порушення мозкового кровообігу – по 200-500 мг від 1 до 3 разів на добу;
- черепно-мозкова травма – 200-500 мг по 2-4 рази на добу;
- дисциркуляторна енцефалопатія у фазі декомпенсації – від 100 до 500 мг на добу;
- легкі когнітивні порушення, тривожні стани – 100-300 мг на добу.
В цих та інших клінічних випадках доцільність застосування Венокор, добову дозу, спосіб та частоту введення препарату лікар підбирає індивідуально для кожного пацієнта.
Протипоказання
В переліку основних протипоказань до препарату Венокор інструкція від виробника називає гостру печінкову чи ниркову недостатність, підвищену чутливість до компонентів лікарського засобу. Не застосовують ці ліки для терапії дітей, жінок у період вагітності та лактації.
Особливості препарату Венокор
У зв’язку з властивістю Венокору потенціювати проліферативні процеси засіб з обережністю застосовують для терапії пацієнтів з діабетичною ретинопатією. В осіб з бронхіальною астмою можлива реакція гіперчутливості на медикамент. Компоненти Венокору можуть впивати на швидкість реакції та здатність концентрувати увагу.
Побічні дії
У випадку дотримання рекомендованої схеми терапії побічна дія медпрепарату проявляється нечасто. Можливі побічні реакції на препарат:
- слабкість;
- сухість чи металічний присмак у роті;
- зниження чи підвищення АТ;
- запаморочення;
- головний біль;
- сонливість;
- периферичні набряки;
- відчуття тривожності;
- емоційна реактивність;
- тахікардія;
- порушення координації, тремор;
- сухий кашель.
В осіб із непереносимістю компонентів лікарського засобу можлива алергічна реакція.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Лікарський засіб може вступати у взаємодію з бензодіазепіновими анксіолітиками, протисудомними та протипаркінсонічними засобами, посилюючи їхню активність. При поєднанні з етиловим спиртом зменшує активність останнього.
Розчин для ін’єкцій забороняється змішувати з іншими лікарськими засобами, крім розчинників, що вказані в інструкції.
Передозування
На тлі передозування медикаменту може виникати сонливість чи, навпаки, безсоння. Але у зв’язку з низькою токсичністю препарату при дотриманні рекомендованих доз передозування малоймовірне.
Умови зберігання
Розчин для ін’єкцій зберігають в оригінальній упаковці при температурі не вище + 25°C, в недоступному для дітей місці.
Купити за прийнятними цінами Венокор, а також БАДи для нервової системи від надійних українських та закордонних виробників можна в одній з аптек мережі «Бажаємо здоров’я». Мережа працює по Києву та в інших містах України. Якою є на Венокор ціна в найближчій до вас аптеці, можна подивитися на нашому сайті. Вартість препарату залежить від об’єму ампули та кількості доз в упаковці.
Перш ніж застосовувати Венокор, проконсультуйтеся з лікарем. Самолікування може викликати серйозні наслідки для здоров’я.
Категорія відпуску
За рецептом.
Зверніть увагу!
Опис препарату Венокор на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Венокор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 1456,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Раствор |