Вікаїр - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Вікаїр: інструкція з використання

Вікаїр – лікарський засіб, що належить до фармакотерапевтичної групи засобів для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Додана до препарату Вікаїр інструкція зазначає, що ліки чинять комплексну дію: основний нітрат вісмуту, натрію гідрокарбонат, і магнію карбонат важкий мають антацидну і в'яжучу дію, кора крушини діє як послаблювальний засіб, кореневище аїру надає спазмолітичний ефект.

Придбати лікарські засоби та БАДи для травної системи за прийнятними цінами можна у мережі аптек «Бажаємо здоров'я», що розташована в Києві та інших містах України. Дізнатися актуальну вартість, переглянути наявність в найближчій аптеці та забронювати ліки зручно на офіційному сайті. Крім того, на сайті мережі клієнти можуть ознайомитися з офіційними інструкціями до виписаних препаратів, прочитати на Вікаїр відгуки інших покупців та при необхідності переглянути аналоги.

Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків. Фахівці нададуть всю необхідну інформацію про особливості прийому, порекомендують аналоги.

Форми випуску

Форма випуску препарату – таблетки, кожна містить наступні діючі речовини:

  • вісмуту нітрату основного у перерахуванні на 282 мг вісмуту оксиду – 350 мг;
  • магнію карбонату важкого у перерахуванні на 168,5 мг магнію оксиду – 400 мг;
  • натрію гідрокарбонату – 200 мг;
  • кори крушини в порошку – 25 мг;
  • кореневищ аїру в порошку – 25 мг.

Допоміжні речовини – магнію стеарат, крохмаль картопляний, тальк. Вікаїр таблетки мають рожево-коричневий або рожево-фіолетовий колір з білими й темними вкрапленнями. Пігулки овальної форми з двоопуклою поверхнею, та з рискою з одного боку.

Таблетки розміщені на блістері по 10 штук та доступні без рецепта лікаря.

Показання до застосування препарату Вікаїр

Показання до застосування таблеток – комплексна терапія пептичної виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, функціональної диспепсії, гіперацидного гастриту. Перед тим, як застосовувати ці чи інші ліки від гастриту та виразки шлунку, змінювати дозування чи схему терапії, слід порадитися з лікарем. Самолікування може бути небезпечним.

Режим дозування

Вікаїр приймають перорально після їжі. Рекомендоване дозування – по 1-2 таблетки тричі на добу, запиваючи половиною склянки теплої води. Попередньо таблетки можна подрібнити. Курс терапії має визначити лікар залежно від характеру та тяжкості захворювання. Досвід призначення в педіатричній практиці відсутній, тому застосування дітям не рекомендоване.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування препарату є наступні:

  • гіперчутливість до компонентів препарату;
  • хронічні й запальні процеси кишківника та жовчного міхура;
  • гіпоацидний гастрит;
  • шлунково-кишкові кровотечі;
  • виражені порушення функції нирок;
  • гострі стани пропасниці.

Кора крушини, що входить до складу таблеток Вікаїр, протипоказана при закрепах нейрогенного та ендокринного походження, спастичних запорах, кишковій непрохідності, кровотечі, синдромі гострого живота, апендициті, гострому гастроентероколіті.

Особливості препарату Вікаїр

Під час терапії препаратом слід дотримуватись дієти. При лікуванні необхідний контроль функцію нирок та моніторинг концентрації вісмуту в крові та сечі. Випорожнення мають темно-зелений або чорний колір.

При тривалому застосуванні сполук вісмуту в рідкісних випадках може виникнути енцефалопатія. Щоб уникнути ризику не рекомендується приймати інші препарати, що містять вісмут, та порушувати режим приймання препарату.

Не слід застосовувати Вікаїр у період вагітності. У період годування груддю застосування препарату необхідно припинити.

Побічні дії

Спостерігались наступні побічні дії:

  • часті випорожнення, нудота, блювання, пігментація язика;
  • головний біль;
  • гемоглобінемія;
  • набряки ясен і повік;
  • різні алергічні реакції;
  • висипання, свербіж;
  • забарвлення калу у чорний або темно-зелений колір.

Кора крушини може викликати дегідратацію, зниження функції ферментів кишківника, атонію товстого кишківника, колікоподібний біль. Корневища лепехи провокують кропив’янку, висипання на шкірі, свербіж, набряки.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Препарат необхідно приймати за 2 години до або після інших лікарських засобів. Взаємодія антацидних препаратів з молоком не бажана, тому часовий проміжок між їх вживанням має складати мінімум пів години.

Прийом препарату зменшує резорбтивну дію тетрацикліну, оскільки при взаємодії тетрациклінів з катіонами магнію утворюються комплекси, що погано всмоктуються.

Одночасне застосування з алкалоїдами, глікозидами, ферментними препаратами та антибіотиками небажане. Препарат зменшує всмоктування похідних кумарину.

Передозування

Симптомами передозування є нудота, блювання та діарея. Призначають симптоматичне лікування. При прийманні великих доз препарату може виникнути передозування вісмутом, що проявляється симптомами, характерними при нирковій недостатності. Передозування кори крушини викликає колькоподібний біль у животі, відчуття дискомфорту.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С, у недоступному для дітей місці.

Редакторська група
Оновлено
29.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Вікаїр на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Вікаїр - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 88,40 ₴
✅ Форма випуску Таблетки