Єсом: інструкція з використання
Єсом – лікарський препарат на основі езомепразолу, який використовується для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Діюча речовина ліків пригнічує секрецію кислоти шлункового соку завдяки специфічному механізму дії. Враховуючи, що травна система та обмін речовин відіграють ключову роль у забезпеченні організму поживними речовинами та енергією, нормалізація їх функціонування за допомогою препарату Єсом є важливим етапом успішного лікування таких захворювань.
Форма випуску
Лікарський засіб випускається у формі ліофілізату для розчину, який використовується для ін’єкцій та інфузій. У перерахунку на езомепразол, один флакон містить 40 мг діючої речовини – езомепразолу натрію.
Препарат Єсом випускається за рецептом.
Показання до застосування
Препарат можна використовувати для лікування дітей від 1 року та дорослих. Показаннями до застосування ліків Єсом є:
- гастроезофагеальна рефлюксна хвороба пацієнтів з езофагітом або тяжкими симптомами рефлюксу;
- виразки шлунку, спричинені застосуванням нестероїдних протизапальних засобів;
- попередження виразок шлунку та дванадцятипалої кишки під час лікування НПЗЗ;
- профілактика кровотеч шлунку чи дванадцятипалої кишки.
Якщо у вас діагностовано гастрит та виразка шлунку, займатися самолікуванням неприпустимо, оскільки це може завдати шкоди вашому здоров'ю. Тільки кваліфікований лікар здатен призначити безпечні та ефективні препарати, які відповідатимуть вашим індивідуальним потребам.
Режим дозування
Дозування залежить від самого захворювання та стану пацієнта. У разі рефлюксного езофагіту призначають 40 мг ліків раз на добу. Для симптоматичного лікування рефлюксної хвороби застосовують 20 мг на добу. А під час гострих кровотеч, спричинених виразкою шлунку чи дванадцятипалої кишки, призначають 80 мг.
Пацієнтам літнього віку корекція дозування не потрібна. Проте без неї не обійтися в разі лікуванні пацієнтів із порушеннями функцій нирок та печінки. Невикористаний розчин необхідно утилізувати.
Протипоказання
Як і будь-які ліки, цей засіб має протипоказання, які необхідно враховувати перед його застосуванням.
Насамперед варто враховувати підвищену індивідуальну чутливість до діючої речовини. Крім того, розчин протипоказаний у комбінації з деякими ліками. До засобу Єсом інструкція виробника допоможе детальніше ознайомитися з протипоказаннями цього препарату.
Особливості препарату Єсом
Перед застосуванням ліків необхідно виключити наявність злоякісних новоутворень у травній системі, оскільки езомепразол здатний приховувати симптоми. Застосування засобу може пригнічувати всмоктування вітаміну В12.
Лікування може призвести до гіпомагніємії. Зниження запасів магнію спостерігається через кілька місяців застосування езомепразолу. Крім того, тривале використання може призвести до підвищеного ризику переломів. Застосування впливає і на результати лабораторних аналізів.
Під час вагітності застосовувати ліки Єсом не забороняється, проте доцільність використання необхідно погодити з лікарем. У період годування груддю ліки протипоказані.
Якщо засіб не викликає запаморочення та інших побічних дій, можна керувати автомобільним транспортом. У разі появи виражених побічних реакцій варто утриматися від керування потенційно небезпечними механізмами.
Побічні дії
Попри лікувальні властивості, препарат може спричинити побічні дії. Серед можливих реакцій:
- запаморочення, порушення смаку;
- нечіткий зір;
- бронхоспазм;
- біль у животі, діарея, закреп, нудота;
- схильність до переломів, біль у м’язах;
- ниркова недостатність;
- гінекомастія;
- посилене потовиділення тощо.
При появі будь-яких негативних реакцій слід негайно звернутися до лікаря для отримання подальших рекомендацій.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Препарат Єсом може вступати у взаємодію з інгібіторами протеази, метотрексатом, такролімусом, засобами, всмоктування яких залежить від рівня рН, діазепамом, фенітоїном, цилостазолом та іншими ліками. Медичні працівники мають враховувати можливість реакцій діючих речовин та їхніх наслідків.
Передозування
Збільшення дозування до 280 мг не призводило до станів, що становлять небезпеку для життя. У разі передозування можуть проявлятися симптоми з боку шлунково-кишкового тракту та слабкість.
Умови зберігання
Термін придатності складає 2 роки. Флакон тримають у недоступному місці для дітей, захищеному від світла. Температура зберігання не має перевищувати 30 градусів.
Придбати препарат Єсом за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті вказана актуальна на засіб Єсом ціна, розміщена інструкція від виробника, відгуки інших покупців, дані про аналоги та багато іншого. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення й забрати їх в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть у виборі ліків, а за необхідності нададуть інформацію про правильне застосування та можливі побічні ефекти препаратів.
Зверніть увагу!
Опис препарату Єсом на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Єсом - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 270,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Порошок |