Юнорм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2 мг/мл
Виробник: Юрія-Фарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2 мг/мл
Виробник: Юрія-Фарм
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Дозування: 4 мг
Виробник: Юрія-Фарм
Loading ...

Юнорм: інструкція з використання

Юнорм – протиблювотний лікарський препарат, що усуває нудоту та блювання. Засіб належить до фармакотерапевтичної групи антагоністів рецепторів серотоніну. Основна діюча речовина – ондансетрон.

Механізм дії ондансетрону не до кінця з’ясований. Можливо, речовина блокує 5НТ3 рецептори, що локалізовані у нейронах центральної та периферичної нервової системи, тим самими попереджає нудоту та блювання. Водночас лікарський засіб не викликає седативний ефект, та не гальмує психомоторну активність.

Юнорм та інші ліки від нудоти та блювання призначають на фоні цитотоксичної та/або променевої хіміотерапії. Такі розлади потрібно лікувати під наглядом і призначенням лікаря. Придбати препарат Юнорм за прийнятними цінами можна на сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Мережа діє як в Києві, так і в інших містах України.

На сайті є вся необхідна інформація: вказана на препарат Юнорм ціна, наявність ліків у аптеках, адреси аптек у вашому місці. Вартість препаратів в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» є вигідною для всіх категорій. Препарат Юнорм відпускають тільки по призначенню лікаря за рецептом. Самолікування небезпечне для здоров’я.

Форми випуску

Форми випуску препарату – сироп та розчин для внутрішньовенної або внутрішньом’язової ін'єкції. Додана до сиропу Юнорм інструкція визначає, що в 5 мл розчину міститься 4 мг ондансетрону гідрохлориду дигідрату. За фізико-хімічними властивостями сироп є прозорою майже безкольоровою рідиною з ментоловим запахом.

Розчин для внутрішньовенної або внутрішньом’язової ін'єкції випускається виробником у двох дозуваннях:

  • Юнорм 4 мг (ампули по 2 мл): 1 мл розчину містить 2 мг ондансетрону гідрохлориду дигідрату ;
  • Юнорм 8 мг (ампули по 4 мл): 1 мл розчину містить ондансетрону гідрохлориду дигідрату 2 мг.

Та допоміжні речовини:

  • натрію хлорид;
  • кислота лимонна безводна;
  • натрію цитрат;
  • вода для ін’єкцій.

За фізично-хімічними властивостями розчин є безбарвною або злегка жовтуватою прозорою рідиною. Виробник обох форм препарату – ТОВ «Юрія-Фарм».

Показання до застосування препарату Юнорм

Препарат Юнорм для дітей застосовують у вигляді сиропу як профілактику та лікування нудоти та блювоти після анестезії. Показання до застосування розчину для ін’єкцій:

  • блювання й нудота, викликані цитотоксичною та променевою хіміотерапією;
  • запобігання виникнення цих симптомів після хірургічної операції;
  • антиблювотне та протинудотне лікування, що виникає внаслідок анестезії.

Дітям віком від 1 до 6 місяців рекомендований розчин для ін’єкцій для запобігання даних симптомів після оперативних втручань та хіміотерапії.

Перед застосуванням препарату Юнорм потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. В жодному разі не займайтеся самолікуванням, адже це може нашкодити вашому здоров’ю.

Режим дозування

Дозування розчину визначається індивідуально для кожного пацієнта. При нудоті та блюванні спричинені хіміотерапією дозування залежить від тяжкості впливу емотогенного потенціалу і комбінації терапії раку. Внутрішньовенні та внутрішньом’язові ін’єкції дозуванням не більше 8 мг призначають безпосередньо перед сеансом хіміотерапії. Препарат вводиться повільно, протягом 30 секунд. Дози від 8 мг до 32 мг вводять тільки у вигляді інфузій протягом 15 хвилин і більше.

Дітям дозування обох форм препарату розраховують згідно з площею поверхні тіла, або ж з масою тіла. Хворим літнього віку та пацієнтам з печінковою, нирковою недостатністю, чи порушеннями метаболічних функцій дозування коригує лікар.

Для запобігання відстроченого тривалого блювання протягом першої доби після хіміотерапії потребує призначення сиропу, а надалі додають інші препарати для травної системи, що покращують стан хворого. Рекомендована доза сиропу для дорослих складає 8 мг за годину до початку терапії, та 8 мг кожні 12 годин протягом 5 днів. Детальну інформацію застосування препарату Юнорм, містить інструкція виробника.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування сиропу є чутливість до будь-яких компонентів лікарського засобу. Заборонено сумісно застосовувати з апоморфіном.

Розчин для ін’єкцій протипоказаний при гіперчутливості до основної діючої речовини чи допоміжних складових препарату. Препарат не застосовують вагітним у першому триместрі та жінкам у період лактації.

Особливості препарату Юнорм

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам із синдромом подовження QT або з ризиком його розвитку. Особлива увага при застосуванні ондансетрону приділяється хворим з такими діагнозами:

  • порушення електролітного балансу;
  • застійна серцева недостатність;
  • брадиаритмії;
  • ознаки підгострої непрохідності кишківника.

Перед призначенням ондансетрону потрібно коригувати гіпокаліємію та гіпомагніємію. Ретельного нагляду потребують хворі, у яких проводились хірургічні втручання в аденотонзилярній області, для запобігання замаскованої кровотечі.

Побічні дії

Рекомендовані дози препарату у формі розчину та сиропу часто можуть викликати наступні побічні дії:

  • головний біль;
  • закреп;
  • місцеву реакцію в ділянці введення;
  • відчуття тепла й припливів.

Нечасто спостерігались судоми, помутніння в очах, анафілаксія, аритмія та біль у грудині, артеріальна гіпотензія, гикавка.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія ондансетрону з апоморфіну гідрохлоридом призводить до сильної артеріальної гіпотензії, та втрати свідомості у пацієнта.

Препарат потребує обережного застосовують разом з ліками що подовжують інтервал QT та/або спричиняють порушення електролітного балансу. Ризик виникнення аритмії викликає взаємодія ондансетрону з кардіотоксичними препаратами, антибіотиками, протигрибковими препаратами, антиаритмічними засобами та бета-блокаторами.

Передозування

Передозування сиропу у дітей від 12 місяців до 2 років може викликати серотоніновий синдром. Перевищення дози перорального засобу викликає наступні симптоми:

  • розлади зору;
  • тяжкий закреп;
  • артеріальна гіпотензія.

У разі передозування розчину для для внутрішньовенної або внутрішньом’язової ін'єкції симптоми схожі. Рекомендований ЕКГ моніторинг, симптоматична та підтримуюча терапія. У більшості випадків всі симптоми повністю минали.

Умови зберігання

Розчин для ін’єкції зберігати в захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. Заборонено заморожувати. Сироп зберігають в оригінальній упаковці при температурі не вище 30°С в недоступному для дітей місці. Не заморожувати!

Редакторська група
Оновлено
30.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Юнорм на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Юнорм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Розчин, Сироп