Зоресан: інструкція з використання
Зоресан – протиепілептичний засіб. Основна діюча речовина – зонісамід. Хоча механізм дії зонісаміду не вивчений, імовірно, він блокує потенціалчутливі натрієві й кальцієві канали. Це призводить до порушення синхронізованого нейронного збудження. Відбуваються гальмування розвитку нападів й усунення епілептичної активності.
Зонісамід оцінений як протиепілептичний засіб широкого спектра дії. Речовина запобігає розвитку судом та їхньому розповсюдженню. На відміну від фенітоїну й карбамазепіну, зонісамід має вибіркову дію щодо нападів, осередки яких виникають у корі головного мозку.
Придбати препарати від епілепсії за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я», що працює в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій). На офіційному сайті легко дізнатися, яка на препарат Зоресан ціна, забронювати ліки та забрати протягом 48 годин у зазначеній аптеці.
Під час замовлення кваліфіковані фармацевти надають додаткову інформацію про вартість, виробників та наявність засобів в аптеках мережі, а також допоможуть підібрати до капсул Зоресан аналоги за необхідності.
Форми випуску
Форма випуску лікарського засобу – капсули тверді желатинові. 1 капсула може містити зонісаміду 25 мг, 50 мг або 100 мг. Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, олія рицинова гідрогенізована. Купити препарат можна за рецептом.
Показання до застосування препарату Зоресан
Додана до капсул Зоресан інструкція зазначає такі показання до застосування:
- в рамках монотерапії в дорослих пацієнтів із парціальними епілептичними нападами з вторинною генералізацією або без, з уперше діагностованою епілепсією;
- як додаткова терапія в дорослих і дітей віком від 6 років із парціальними епілептичними нападами зі вторинною генералізацією або без.
Протиепілептичний препарат має вибіркову дію, тому нервова система в цілому не зазнає порушень. Лікувати епілептичні напади потрібно під наглядом лікаря рекомендованими ним препаратами. Самолікування є небезпечним для здоров’я, не варто приймати без призначення засіб Зоресан, відгуки на який прочитали в інтернеті.
Режим дозування
Капсули приймають незалежно від їди. Дозування титрують, враховуючи клінічний ефект. Рекомендоване дозування для дорослих пацієнтів за монотерапії:
- 100 мг 1 раз на добу перший та другий тижні;
- 200 мг 1 раз на добу наступні третій-четвертий тижні;
- 300 мг 1 раз на добу наступні п’ятий-шостий тижні.
Підтримувальне дозування становить 300 мг/добу. У разі необхідності більших обсягів рекомендується поступове підвищення на 100 мг кожні два тижні до максимально рекомендованого дозування 500 мг/добу.
У додатковій терапії призначають по 25 мг двічі на добу один тиждень. На другий тиждень збільшують – по 50 мг двічі на добу, і так додають по 100 мг на добу щотижня до досягнення оптимального терапевтичного ефекту.
Дітям препарат призначають із 6 років, а маса тіла дитини має бути більшою за 20 кг. Початкове добове дозування складає 1 мг на 1 кг, далі лікар збільшує щотижнево. Дозування доводять до підтримувального 6-8 мг/кг на добу.
Протипоказання
Протипоказання до застосування – це гіперчутливість до діючої речовини або сульфонамідів, а також до будь-якої з допоміжних речовин.
Особливості препарату Зоресан
Застосування препарату може спричинити такі реакції:
- серйозні висипання;
- алергічні реакції та виражені гематологічні порушення;
- гостру міопію та вторинну закритокутову глаукому;
- нефролітіаз (утворення каменів у нирках);
- суїцидальні думки та поведінку;
- метаболічний ацидоз;
- м’язовий біль і слабкість.
У дітей є ризики теплового удару та дегідратації. Препарат не застосовують вагітним та в період лактації. Пацієнтам, що приймають капсули, необхідно відмовитися від керування автотранспортом. Пацієнти часто відчувають сонливість, а також порушення когнітивних здібностей.
Припинення терапії варто проводити поступово, зменшуючи дозування на 100 мг щотижня та за потреби коригуючи дозування інших протиепілептичних засобів.
Побічні дії
Часто виникають такі побічні реакції в дорослих та дітей:
- анорексія, зниження апетиту;
- збудження, дратівливість, сплутаність свідомості, депресія;
- атаксія, запаморочення, порушення памʼяті та уваги, сонливість;
- диплопія, біль в очах, міопія, зниження гостроти зору;
- біль у животі, запор, діарея, диспепсія, нудота;
- висипання, свербіж, алопеція;
- нефролітіаз, ниркова недостатність.
Лікування препаратом спричиняє загальні реакції: підвищену стомлюваність, грипоподібні стани, підвищення температури тіла, периферичний набряк. У літніх пацієнтів побічні дії виникали частіше.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Препарат може викликати небажану взаємодію з іншими лікарськими засобами, тому варто вивчити інструкцію та отримати додаткову консультацію лікаря.
Передозування
У разі випадкового та навмисного передозування в дорослих та дітей не виникало симптомів за негайного промивання шлунка та штучно викликаного блювання.
Передозування має такі симптоми: сонливість, нудота, гастрит, ністагм, міоклонус, кома, брадикардія, порушення функції нирок, артеріальна гіпотензія і пригнічення функції дихання.
Терапія за передозування включає симптоматичне та підтримувальне лікування.
Умови зберігання
Капсули зберігають в оригінальній упаковці за температури не вище 25 °C, у недоступному для дітей місці.
Зверніть увагу!
Опис препарату Зоресан на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Зоресан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 329,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Капсули |