Слизова оболонка очей тонка й доволі чутлива. Тому при контакті з алергеном органи зору реагують майже миттєво. Алергічна реакція може проявлятися у вигляді свербежу, почервоніння, набряку, гіперемії повік, світлобоязні, сльозотечі, сухості та відчуття піску в очах.
Характер й інтенсивність прояву симптомів залежать від типу алергену та особливостей імунної системи. Швидко усунути дискомфорт допомагають спеціальні протиалергічні краплі для очей.
Причини алергії очей
Алергічний кон’юнктивіт – одне з найбільш поширених алергічних захворювань, яким можуть страждати як дорослі, так і діти. Коли клітини кон’юнктиви контактують з алергеном, в організмі активуються медіатори запалення, а імунна система виробляє антитіла імуноглобуліну Е.
Це своєю чергою сприяє вивільненню гістаміну та інших біологічно активних речовин, які й спричиняють симптоми алергії. Схильність до алергічних реакцій може бути зумовлена генетикою та індивідуальними особливостями організму, що призводять до підвищеного синтезу імуноглобуліну Е.
Алергічний кон’юнктивіт буває цілорічний і сезонний. Перша форма може виникати будь-коли. Спричиняти реакцію можуть різні типи алергенів:
- пилові кліщі;
- харчові продукти;
- лікарські засоби;
- побутова хімія;
- косметичні засоби, що містять рослинні екстракти чи синтетичні складники, здатні викликати алергію;
- спори пліснявих чи дріжджових грибів;
- лупа тварин тощо.
Сезонний кон’юнктивіт загострюється у певний період року. Наприклад, під час цвітіння рослин, коли в повітрі збільшується кількість пилку, влітку – при контакті з сіном чи травою, восени – коли в умовах підвищеної вологості відбувається ріст грибків плісняви.
Діючі речовини в краплях
Очні краплі від алергії можуть містити різні типи діючих речовин:
- блокатори Н1-рецепторів гістаміну (кетотифен) – гальмують процес вивільнення гістаміну, простагландинів, лейкотрієнів та інших медіаторів, що спричиняють алергічну реакцію (такі речовини усувають свербіж очей, зменшують набряк);
- глюкокортикостероїди (дексаметазон) – мають виражені протизапальні властивості;
- стабілізатори мембран опасистих клітин (натрію кромоглікат) – стабілізують структуру клітинних мембран і запобігають виділенню речовин, що спричиняють алергічне запалення;
- судинозвужувальні (тетрагідрозоліну гідрохлорид) – зменшують набряк, сльозотечу, свербіж, подразнення, почервоніння, печіння.
Вибираючи краплі для очей від алергії, важливо звертати уваги на склад засобу, а перед застосуванням обов’язкового порадитися з лікарем. Деякі препарати, як-от судинозвужувальні, можна застосовувати тільки впродовж обмеженого періоду.
Типи крапель для алергії
Залежно від складу й типу діючої речовини розрізняють такі типи препаратів для лікування алергічного кон’юнктивіту:
- антигістамінні краплі для очей – більшість належать до рецептурних медикаментів;
- протизапальні розчини – бувають нестероїдні та кортикостероїдні, застосовуються для лікування алергії тільки за призначенням лікаря, який, спостерігаючи за динамікою симптомів, рекомендує оптимальний склад крапель;
- зволожуючі засоби – відомі як «штучна сльоза», відпускаються без рецепта.
При виборі засобу зважають на особливості перебігу алергії та тяжкість симптомів.
Інші засоби проти алергії
Деяким пацієнтам може знадобитися комплексна протиалергічна терапія. У таких випадках лікар може порадити застосовувати не тільки краплі в очі від алергії, а й препарати в інших лікарських формах:
- антигістамінні таблетки;
- аерозольні інгалятори;
- назальні спреї;
- мазі та гелі з протиалергічними властивостями.
Крім застосування медикаментів у різних формах випуску, алергікам може бути рекомендована спеціальна дієта із застосуванням сорбентів і/чи гормональних засобів.
Перш ніж застосовувати очні краплі, спрей від алергії в ніс або ж протиалергічні ліки іншого типу, необхідно проконсультуватися з лікарем. Фахівець порадить оптимальний засіб за складом і формою випуску.
Придбати призначені лікарем медикаменти за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Якщо виникне потреба, завжди можна звернутися до фармацевтів, які готові надати кваліфіковану консультацію та поради. Вони допоможуть обрати найефективніші засоби лікування, нададуть інформацію про правильне застосування та можливі побічні ефекти препаратів, порекомендують найкращі дитячі антигістамінні препарати та ефективні ліки проти алергічного кон’юнктивіту у дорослих.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Краплі для очей проти алергії |
✅ Кількість препаратів | 10 |
✅ Найдешевший препарат | 32,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |