Гормональні кортикостероїди для крапельниці

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Кортикостероїди – це група гормональних медикаментів, що застосовуються в комплексній терапії ряду запальних і аутоімунних захворювань.

У людському організмі гормони цього типу синтезуються наднирковими залозами із холестерину. Впливають на низку фізіологічних процесів, серед яких – вуглеводний, білковий та ліпідний обмін, реакція на стрес та запальні процеси, регуляція імунної відповіді та рівня електролітів у крові.

Препарати кортикостероїдів можуть бути доступні у формі таблеток, ін'єкцій, кремів, мазей та інгаляторів. Однак для деяких клінічних ситуацій, особливо при важких або гострих запальних процесах, кортикостероїди також можуть бути застосовані у формі розчину для інфузії.

Ця форма дозволяє досягти швидкого та ефективного впливу на організм, оскільки активні компоненти безпосередньо вводяться у кровотік. Інфузії кортикостероїдів часто використовуються в умовах стаціонару для контролю важких запальних реакцій, серйозних алергічних станів, або в післяопераційний період для зменшення запалення і сприяння відновленню.

Основні види та показання

Гормональні кортикостероїди для крапельниці належать до класу системних. На відміну від препаратів локалізованої дії (креми, вушні краплі, інгаляції), ін’єкційні ліки потрапляють у кровотік і розповсюджуються по всьому організму, досягаючи ураженої ділянки.

За складом розрізняють два види кортикостероїдних препаратів:

  • глюкокортикоїди – препарати, які мають переважно протизапальну і імуносупресорну дію. Вони використовуються для лікування запальних захворювань, алергічних реакцій і аутоімунних захворювань;
  • мінералокортикоїди – застосовуються для лікування м’язової слабкості та інших захворювань, зумовлених порушенням мінерального обміну в організмі, здатні затримувати в тканинах рідину та підвищувати артеріальний тиск.

Стани, при яких можуть застосовуватися гормональні кортикостероїди для ін'єкцій – це широкий спектр ендокринних, алергічних, ревматологічних, онкологічних, пульмонологічних, дерматологічних, офтальмологічних, неврологічних та інших захворювань. Препарати в формі інфузій можуть бути рекомендовані пацієнтам з аутоімунними розладами, хворобою Аддісона, запаленнями суглобів, після трансплантації органів.

Механізм дії та переваги

Механізм дії гормональних кортикостероїдів зумовлений їхньою здатністю зв’язуватися з рецепторами, які сприяють пригніченню запалення та регуляції імунної відповіді. Це сприяє зменшенню симптомів запалення – болю, почервоніння, набряку.

При застосуванні кортикостероїдів у лікарській формі крапельниці можливий одночасний вплив на уражені ділянки різної локації. На відміну від препаратів у пероральній формі, інфузійна система дозволяє ввести діючу речовину безпосередньо в кровотік і забезпечити швидкий та інтенсивний терапевтичний ефект від дії гормонів.

Кортикостероїди для інфузійного введення випускаються в ампулах у формі готового до застосування розчину та у флаконах у формі порошку для приготування ін’єкційного розчину.

Побічні ефекти та взаємодія з іншими препаратами

Застосування кортикостероїдних ліків може спричиняти побічні реакції, серед яких:

  • порушення росту в дітей;
  • проблеми, пов’язані з секрецією статевих гормонів;
  • підвищення артеріального тиску;
  • зниження імунітету;
  • посилення симптомів психологічних розладів;
  • гіперглікемія;
  • підвищений ризик розвитку виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, катаракти, глаукоми;
  • збільшення ваги та деякі інші.

Ризик виникнення побічних ефектів посилюється у разі взаємодії засобу з деякими іншими медикаментами. Зокрема не рекомендується одночасне застосування гормональних кортикостероїдів із серцевими глікозидами, живими вакцинами, протидіабетичними та деякими іншими ліками.

Протипоказання

Спільне протипоказання до застосування кортикостероїдів – індивідуальна непереносимість компонентів, що входять до складу препарату. Не вводять засіб пацієнтам із порушеннями функції нирок, остеопорозом, синдромом Іценка-Кушинга, гіпертонією, серцевою недостатністю, стенокардією, атеросклерозом.

Консультація з лікарем

Кортикостероїди належать до рецептурних препаратів, які в жодному випадку не слід застосовувати для самолікування без призначення лікаря. Придбати рекомендовані фахівцем гормональні препарати за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». За необхідності досвідчені фармацевти порекомендують аналог у потрібних пацієнту формі випуску, складі, дозуванні.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Гормональні кортикостероїди для крапельниці
✅ Кількість препаратів 16
✅ Найдешевший препарат 48,30 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди