Лікувати кашель у дітей віком від 1 року потрібно дуже обережно. Більшість звичних батькам препаратів дозволена лише від 3-х років. Тож сухий і вологий кашель варто прибирати завдяки безпечним лікам і додатковим альтернативним способам. А знайти ліки від кашлю для дітей від 1 року ви можете в мережі аптек «Бажаємо здоров’я».
Яким буває кашель у дітей і чому?
Кашель буває двох видів: сухий і вологий. Обидва можуть посилюватися вночі.
Сухий формується у верхній частині дихальних шляхів. При ньому немає мокротиння, а звук виходить «гавкучим». Він часто виникає при вірусних інфекціях: грипі, ларинготрахеїті тощо. При такому кашлі швидко погіршується стан дитини. Чим більше вона кашляє, тим сильніше подразнюється слизова й тканини. А через це хочеться ще сильніше кашляти.
Мокрий кашель характеризується утворенням слизу й відходженням мокроти. Але відсутність цього не означає, що кашель сухий. Насправді занадто густий слиз дітям важко відкашляти. Полегшити стан можуть відхаркуючі препарати з 1 року, що мають розріджувальну дію.
Вибір безпечних ліків від кашлю
Щоби лікування було безпечним і ефективним, правильно вибирайте дитячі препарати проти кашлю. Рекомендації:
- Обов’язково перевіряйте вікові обмеження, що зазначено в офіційній інструкції.
- Перевіряйте, чи немає у дитини алергії на компоненти в складі ліків.
- Вибирайте зручні форми випуску — для малюка від 1 року краще застосовувати сиропи й краплі при застуді, рідше таблетки.
При покупці ліків звертайте увагу на дату виробництва й термін придатності. За дотриманням цих рекомендацій ви зможете забезпечити безпечне та ефективне лікування кашлю у вашої дитини.
Пам’ятайте, що самолікування може шкодити здоров’ю, тож неодмінно попередньо проконсультуйтесь з фахівцем.
Альтернативні методи лікування кашлю
Альтернативні методи лікування кашлю можуть бути ефективним доповненням до звичайних медичних підходів. До дієвих способів належать:
- регулярне провітрювання кімнати й свіже повітря;
- достатнє споживання рідини;
- відпочинок, правильне харчування та зниження стресу.
Незважаючи на це, важливо консультуватися з педіатром або сімейним лікарем перед початком будь-якого методу лікування, особливо при наявності серйозного або тривалого кашлю. Він допоможе діагностувати причину кашлю. За потреби він призначить додаткові ліки від болю в горлі з 1 року чи інші засоби, що полегшать симптоми. Також звернутися до лікаря потрібно, якщо симптоми не проходять через 2-3 дні.
Профілактика кашлю у дітей
У період епідемій ви можете запобігти захворюванням. Щоби знизити ризик розвитку кашлю, необхідно:
- своєчасно вакцинувати дитину, коли того потребує ситуація;
- вести здоровий спосіб життя, що поширюється на графік сну, харчування й активності;
- підтримувати чистоту в домі.
Привчайте дитину до гігієни. Пам’ятайте, що найкращий спосіб виховання — це приклад. Тож і батькам необхідно піклуватися про своє здоров’я, аби не наразити на небезпеку малюка.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Ліки від кашлю, які дозволені дітям з 1 року |
✅ Кількість препаратів | 26 |
✅ Найдешевший препарат | 51,80 ₴ |