Користувачі також шукають
Нежить – це один із найпоширеніших симптомів застудних і вірусних захворювань, що супроводжується закладеністю носа, виділеннями, чханням і дискомфортом у носових проходах.
Особливої уваги потребує вибір препаратів проти нежитю у людей з ендокринними порушеннями.
Деякі ліки проти нежитю й захворювань порожнини носа можуть підвищувати рівень глюкози та спричиняти стрибки артеріального тиску, що є небажаним для хворих на діабет. Препарати від нежитю для діабетиків натомість не впливають на рівень цукру в крові.
Ви можете придбати ліки від нежитю для дорослих за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я» у Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій). Дізнатися вартість препарату, перевірити наявність в найближчих аптеках мережі, ознайомитися з інструкцією від виробника зручно на офіційному сайті. Тут доступне бронювання ліків (забрати замовлення можна за вибраною адресою протягом 48 годин).
Види ліків проти нежитю та захворювань порожнини носа
За лікарською формою виділяють такі види препаратів:
- порошок для інтраназального застосування – попередньо розчиняється перед використанням, зволожує слизову та очищає її від вірусів і бактерій;
- краплі – можуть мати олійну або водну основу, зазвичай пом’якшують слизову, зменшують запалення й набряк;
- спрей назальний – забезпечує рівномірне покриття слизової оболонки, полегшує носове дихання, зменшує набряк і прояви алергії;
- розчин назальний – знімає набряк, покращує носове дихання;
- мазь – створює захисний бар’єр, знижує ризик вірусних інфекцій;
- таблетки – мають протизастудні, антибактеріальні й противірусні властивості.
Більшість з цих засобів можна застосовувати 2–3 рази на день у дозуванні, що визначене інструкцією або коригується лікарем. Тривалість лікування залежить від активних речовин і зазвичай становить від 5 до 10 днів.
Показання до застосування
Зазвичай спрей від нежитю та інші лікарські форми препаратів призначають у разі гострих і хронічних інфекцій дихальних шляхів і ЛОР-органів. Зокрема це поширюється на бронхіт, синусит, тонзилярну ангіну, ринофарингіт тощо. Також за допомогою таких засобів можна лікувати алергічний риніт.
Не варто займатися самолікуванням, аби не нашкодити здоров’ю. Зверніться до лікаря за консультацією та оцінкою ситуації.
Переваги ліків для діабетиків
У період застуди чи ГРВІ організм виробляє більше кортизолу й адреналіну, що може підвищувати рівень глюкози й ускладнити контроль діабету. Спеціалізовані препарати не спричиняють коливання глюкози та не підвищують артеріальний тиск. Ефективні ліки від нежитю для діабетиків запобігають появі ускладнень і небажаних реакцій.
Активні компоненти
Активними речовинами у складі засобів для діабетиків можуть бути:
- сухий екстракт кореня пеларгонії очиткової – противірусний і протизапальний засіб, що зменшує набряк слизової;
- олія евкаліптова – натуральний антисептик із протизапальними та відхаркувальними властивостями,
- мометазона фуроат – глюкокортикостероїд місцевої дії, що блокує запалення та алергічні реакції;
- тимол – природний антисептик із протигрибковими та антибактеріальними властивостями тощо.
- ксилометазоліну гідрохлорид – судинозвужувальна речовина, що усуває набряк слизової та полегшує дихання;
- фраміцетину сульфат – антибіотик місцевої дії, ефективний проти бактеріальних збудників риніту та синуситу;
- олопатадину гідрохлорид – антигістамінний засіб, що зменшує прояви алергічного нежитю;
- екстракти лікарських рослин – кореня горечавки, квіток первоцвіту з чашечкою, трави щавлю, квіток бузини та трави вербени – чинять протизапальну, секретолітичну та імуномодулювальну дію;
- гомеопатичні компоненти: Cinnabaris D3, Echinacea D1, Hydrastis D3, Kalium bichromicum D3 – мають загальнозміцнювальну, протизапальну та імуномодулювальну дію.
Це не вичерпний список речовин, що безпечні для хворих на діабет.
Механізм дії
Залежно від активних речовин засоби від нежитю та захворювань порожнини носа можуть чинити судинозвужувальну, протизапальну, антибактеріальну, антигістамінну або зволожувальну дію. Одні препарати зменшують набряк слизової та полегшують дихання, інші – блокують алергічні реакції, знищують збудників інфекції або стимулюють природні захисні механізми організму.
Заходи безпеки та протипоказання
Багато засобів проти нежитю не чинять системного впливу на організм і діють лише місцево. Проте, як побічні явища, можуть виникати сухість або подразнення слизової оболонки носа, печіння, чхання, а в окремих випадках – алергічні реакції.
Протипоказаннями можуть бути гіперчутливість до компонентів, бронхіальна астма, дитячий вік, схильність до судом тощо.
Перед тим як купити засіб від нежитю для діабетиків, варто проконсультуватися з лікарем щодо доцільності такої терапії, оптимального дозування, потенційних взаємодій з іншими ліками тощо.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Препарати від нежитю та захворювань порожнини носа |
✅ Кількість препаратів | 64 |
✅ Найдешевший препарат | 41,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |