В житті сучасної людини безліч чинників, що стають причинами порушень у функціонуванні мозку. Це стреси, перевтоми, нестача сну, деякі хронічні захворювання. Емоційні та інформаційні перевантаження теж можуть призвести до порушень пам’яті та концентрації уваги, втрати швидкості мислення. Негативні зміни в роботі мозку та погіршення когнітивних здібностей відбувається з віком. Для лікування та профілактики таких розладів застосовуються спеціальні засоби – ноотропні препарати, які мають позитивний вплив на вищі інтегративні мозкові функції.
При порушеннях концентрації уваги невролог може призначити ноотропні препарати в капсулах. На офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я» легко дізнатись необхідну інформацію про вартість, виробників та наявність потрібних ліків в аптеках в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій). Щоб купити ноотропні засоби та ліки від мігрені за прийнятними цінами, необхідно забронювати їх на сайті, отримати смс-підтвердження та забрати замовлення в аптеці за вказаною адресою протягом 48 годин. Також можна оформити доставлення Новою Поштою.
Особливості ноотропних препаратів у формі капсул
Показаннями до застосування ноотропних засобів є хронічна та латентна недостатність мозкового кровообігу при атеросклерозі та артеріальній гіпертензії, психоорганічний синдром з переважанням порушення пам’яті та інших когнітивних функцій, синдром Меньєра та профілактика кінетозів.
Переваги саме капсульної форми:
- зручність використання;
- точність дозування;
- захист активних речовин від впливу шлункової кислоти;
- ефективність дії.
Стресові стани часто спричиняють безсоння, тому капсульні снодійні препарати допоможуть налагодити сон. Інсомнія негативно впливає на когнітивні здібності, провокує погіршення пам’яті та сильну втомлюваність.
Капсули ефективні у складі комплексного лікування захворювань центральної нервової системи, таких як атеросклероз та ураження церебральних судин при артеріальній гіпертензії. Показаннями також є хронічна недостатність мозкового кровообігу з порушенням пам'яті, концентрації уваги, мовлення, запамороченнями, головним болем.
Діючі речовини у ноотропних капсулах
Серед активних компонентів ноотропних капсул — нейромедіатори, амінокислоти, рослинні екстракти, вітаміни, психостимулюючі засоби. Діючі речовини здатні поліпшити мозкову діяльність та підтримати нервову систему.
У складі психостимулюючих та ноотропних капсул може міститись:
- пірацетам;
- цинаризин;
- фенібут;
- темгіколурил;
- γ-аміномасляна кислота.
Ці речовини мають властивості зменшувати прояви астенії, нормалізувати емоційний стан, а також знижувати такі симптоми, як головний біль, порушення сну та дратівливість. Ноотропні капсули підвищують розумову працездатність, покращують психологічні параметри – увагу, пам’ять, швидкість і точність сенсорно-моторних реакцій.
Механізм дії ноотропних капсул
Механізм дії ноотропних капсул залежить від їхнього складу та поєднання активних компонентів:
- пірацетам – покращує нейропластичність та передачу нервових імпульсів, стимулює мозковий кровообіг, підвищує стійкість нейронів до гіпоксії;
- цинаризин – розширює судини головного мозку, знижує тонус артеріол, покращує постачання кисню до тканин, що сприяє нормалізації когнітивних функцій;
- фенібут – чинить анксіолітичну дію, знижує тривожність, покращує пам’ять і адаптаційні можливості нервової системи;
- темгіколурил – має психоседативну дію, допомагає нормалізувати сон та зменшити нервове напруження;
- γ-аміномасляна кислота (ГАМК) – виконує роль гальмівного нейромедіатора, нормалізує збуджувально-гальмівний баланс у нервовій системі, сприяє зниженню емоційної лабільності та покращенню мозкового кровообігу.
Завдяки поєднанню цих речовин ноотропні капсули в комплексній терапії сприяють зменшенню проявів астенії, покращенню когнітивних функцій, нормалізації сну та підвищенню концентрації уваги. Вони застосовуються для корекції невротичних станів, лікування наслідків судинних порушень, відновлення після черепно-мозкових травм та вегетативних дисфункцій.
Протипоказання та побічні ефекти
Протипоказання до призначення капсул — випадки алергічних реакцій, деякі хронічні захворювання, вагітність чи період лактації. Можливі побічні ефекти:
- порушення сну;
- тривожність або головний біль;
- нудота та блювання;
- шкірні висипання.
Важливо не перевищувати рекомендоване дозування, а для уникнення небажаних взаємодій з іншими препаратами варто проконсультуватись з лікарем та вивчити інструкцію до ноотропних капсул.
Рекомендації щодо консультації з лікарем перед прийманням ноотропів
Самолікування є небезпечним для здоров’я, тому перед прийманням варто звернутись до лікаря. Фахівець після огляду, збору анамнезу та необхідних лабораторних обстежень призначить препарат та визначить оптимальне дозування для досягнення максимальної ефективності та безпеки лікування.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Ноотропні препарати в капсулах |
✅ Кількість препаратів | 8 |
✅ Найдешевший препарат | 60,90 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |