Ноотропні препарати – це група лікарських засобів, призначених для поліпшення когнітивних функцій і підтримання роботи центральної нервової системи. Застосування цих ліків сприяє покращенню пам’яті, мислення, здатності до навчання, а також активує вищу інтегративну діяльність мозку.
Показання до застосування ноотропних препаратів
Традиційними показаннями до застосування ноотропів є:
- гострі та хронічні розлади мозкового кровообігу;
- зниження пам’яті, концентрації уваги, когнітивних здібностей;
- постінсультні розумові та фізіологічні порушення;
- старече недоумство (деменція), пов’язане з віковими змінами мозкової діяльності;
- затримка розумового розвитку в дітей;
- головний біль судинного походження;
- мігрень;
- нейропсихічні порушення, зумовлені тривалим стресом або перевтомою;
- атеросклероз судин мозку.
Ноотропні препарати у формі розчину можуть бути рекомендовані після черепно-мозкової травми, а також після інсульту, що виник на тлі атеросклерозу. Загалом універсальне показання до застосування засобів цієї групи – стани та захворювання, зумовлені розладами мозкового кровообігу.
Порушення кровообігу може виникати з різних причин – у результаті травми, після мозкового крововиливу, на тлі судинної патології, як ускладнення цукрового діабету та деяких інших захворювань. Застосування ноотропних засобів дає змогу не лише покращити якість життя людей із порушенням мозкового кровообігу, а й мінімізувати ризик подальшого прогресування патології.
Основні діючі речовини
Ноотропи в лікарській формі розчину можуть застосовуватися перорально або методом ін’єкції. Склад цих засобів може бути різний. Особливо популярні ліки на основі таких речовин, як:
- вінпоцетин;
- холіну альфосцерат;
- цитиколін;
- пірацетам;
- тіотриазолін;
- церебролізин;
Як і ноотропні препарати в таблетках, розчини покращують кровообіг, розширюють судини головного мозку, відновлюють структуру клітинних мембран, стимулюють енергетичні процеси в нейронах, покращують зв’язок між півкулями головного мозку, зменшують ушкодження клітин в умовах недоотримання необхідної кількості кисню.
Механізм дії
Фармакотерапевтичні властивості та механізм дії ноотропних препаратів залежать від конкретної діючої речовини. Загалом вони впливають на метаболічні процеси в нервовій тканині, покращують енергозабезпечення клітин, стимулюють синтез нейромедіаторів та сприяють нормалізації міжнейронної передачі.
Крім того, деякі ноотропи мають судинорозширювальні, антиоксидантні або нейропротекторні властивості, що підвищує їхню ефективність у разі ішемічних та дегенеративних порушень мозку.
Протипоказання та побічні ефекти
Хоча ноотропні препарати для ін’єкцій та розчини для перорального застосування мають позитивний вплив на мозок і нервову систему, проте застосовувати їх для самолікування неприпустимо. Засоби цієї групи мають протипоказання. Основні з них:
- вагітність і період лактації (через відсутність достатніх даних про безпеку);
- дитячий вік (залежить від конкретної речовини – деякі препарати дозволені лише з певного віку);
- епілепсія або схильність до судом (деякі ноотропи можуть знижувати судомний поріг);
- непереносність складників препарату;
- тяжкі захворювання печінки чи нирок.
Застосування цих ліків може супроводжуватися побічними діями. Серед них: алергічна реакція, тривожність, безсоння, головний біль, прискорене серцебиття, розлади травлення.
Не займайтеся самолікуванням, щоби не нашкодити своєму здоров’ю. У разі виникнення незвичних симптомів у період терапії необхідно звернутися до лікаря для оцінювання стану та отримання медичної допомоги.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
Ноотропи можуть вступати у взаємодію з іншими ліками, спричиняючи побічні реакції. Тому перед застосуванням важливо уважно прочитати інструкцію до засобу.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Ефективність і безпечність терапії із застосуванням ноотропів залежить від правильності вибору препарату – його форми випуску, складу, дозування. Саме тому перед початком лікування необхідно порадитися з лікарем, який індивідуально підбере препарат, зважаючи на потреби конкретного пацієнта.
Купити ноотропні препарати у формі розчину за прийнятними цінами в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій) можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На вибір представлені препарати українських і закордонних виробників за різною вартістю. Адреси аптек мережі, де можна придбати ліки, є на сайті.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Ноотропні препарати у розчині |
✅ Кількість препаратів | 64 |
✅ Найдешевший препарат | 48,40 ₴ |
✅ Форма випуску | Капсули , Порошок , Розчин , Таблетки |