Ноотропні препарати

Loading ...
Loading ...
Loading ...

З віком, після перенесеної черепно-мозкової травми, на тлі різних хронічних захворювань можуть виникати неуважність, забудькуватість, погіршення когнітивних процесів, емоційна нестабільність. У таких ситуаціях терапевт може рекомендувати ноотропні препарати в таблетках чи в іншій лікарській формі.

Показання до застосування ноотропних препаратів

Ноотропні препарати – це група медикаментів, призначених для покращення роботи головного мозку. Показанням до застосування таких засобів можуть бути когнітивні розлади, зокрема спричинені віковими змінами або черепно-мозковою травмою, неврози, порушення пам’яті, погіршення здатності до навчання.

Ліки цієї фармакотерапевтичної групи можуть бути рекомендовані в складі комбінованої терапії особам із різними хронічними захворюваннями, зокрема в разі цукрового діабету. Ця хвороба підвищує ризик виникнення хронічної гіпоксії мозку, когнітивних порушень, енцефалопатії та інших розладів, спричинених ураженням судин і недостатнім мозковим кровопостачанням.

Застосування ноотропних засобів, зокрема на тлі цукрового діабету, може суттєво покращити загальне самопочуття, працездатність та якість життя. Натомість відсутність потрібної медикаментозної підтримки веде до подальшого погіршення когнітивних функцій та психоемоційних розладів, підвищує ризик інсульту чи мікроінсульту.

Вибір ноотропного препарату для людей із цукровим діабетом повинен здійснювати лише лікар – після попереднього обстеження та оцінювання загального стану здоров’я. Адже не всі засоби цієї групи є безпечними для таких пацієнтів. Перед початком лікування важливо ознайомитися з інструкцією до препарату та дотримуватися медичних рекомендацій.

Не займайтеся самолікуванням – це може завдати шкоди вашому здоров’ю.

Основні діючі речовини

Фармакотерапевтичні властивості засобів цієї групи визначаються їхнім складом. Препарати, дозволені діабетикам, традиційно не містять цукру, мають безпечний профіль взаємодії із цукрознижувальними ліками, не підвищують рівень глюкози в крові.

Поширені ноотропні препарати для діабетиків містять такі активні речовини:

  • вінпоцетин – покращує кровопостачання в клітини головного мозку, зменшує симптоми «мозкового туману», що буває в разі діабетичної енцефалопатії;
  • пірацетам – сприяє покращенню когнітивних функцій;
  • цинаризин – покращує мікроциркуляцію, зменшує судинні спазми, допомагає боротися із запамороченнями;
  • цитиколін – позитивно впливає на нервові клітини, сприяє покращенню уваги та пам’яті;
  • фенібут – поєднує властивості ноотропа та м’якого транквілізатора, корисний під час психоемоційних навантажень;
  • мебікар – зменшує тривожність, покращує настрій і загальний емоційний стан;
  • кальцієва сіль гопантенової кислоти – чинить ноотропну та легку протисудомну дії, підтримує обмінні процеси в нервовій тканині;
  • концентрат церебролізину – пептидний препарат, отриманий із мозкової тканини свиней, покращує метаболізм нейронів, захищає нервову систему від пошкоджень та стимулює відновлення.

Швидкість дії засобу залежить від форми випуску. Для досягнення миттєвого і більш вираженого терапевтичного ефекту можуть застосовуватися ноотропні препарати для ін’єкцій, активна речовина яких миттєво потрапляє в кровотік. Пероральні форми ліків застосовуються здебільшого для тривалої терапії.

Механізм дії

Терапевтичний ефект ноотропних лікарських засобів ґрунтується на покращенні мозкового кровообігу, захисті клітин нервової системи від пошкоджень, спричинених віковими змінами, інтоксикацією чи хронічними захворюваннями. Препарати групи посилюють передачу нервових імпульсів, мають легку заспокійливу дію.

Для осіб із цукровим діабетом ноотропні засоби корисні тим, що мінімізують негативний вплив хронічної гіперглікемії на клітини головного мозку та нервову систему.

Протипоказання та побічні ефекти

Ноотропні препарати, які дозволені діабетикам, можуть мати протипоказання та побічні дії. Деякі засоби мають вікові обмеження, не рекомендовані жінкам під час вагітності та лактації, водіям, а також особам із деякими хронічними захворюваннями. 

Іноді застосування ноотропів може супроводжуватися сонливістю, нудотою, головними болями, алергічною реакцією. У разі виникнення незвичних симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря для оцінювання стану.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

У разі одночасного застосування з іншими препаратами можлива небажана взаємодія активних речовин. Щоб уникнути ризиків, важливо консультуватися з лікарем.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Лікувати когнітивні та психоемоційні розлади із застосуванням ноотропних засобів необхідно під медичним наглядом. Фахівець індивідуально підбере засіб у безпечному для конкретного пацієнта складі та дозуванні, складе ефективну схему терапії.

Купити ноотропні препарати для діабетиків за прийнятними цінами в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій) можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Вартість препаратів різних виробників, інструкції до ліків, а також адреси аптек мережі, де їх можна придбати, є на сайті.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Ноотропні препарати
✅ Кількість препаратів 107
✅ Найдешевший препарат 46,90 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди