Препарати для лікування жовчовивідних шляхів

Фільтр
Форма випуску: Сироп
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Наттерманн
Loading ...
Форма випуску: Плоди
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Кусум Фарм
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Наттерманн
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Плоди
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Уорлд Медицин
Loading ...
Дозування: 200 мг
Виробник: ЛАБОРАТОРИС ГАЛЕНИК ВЕРНИН
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Лаб. Роза-Фітофарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 250 мг
Виробник: Кусум Фарм
Loading ...

Сьогодні існує велика різноманітність препаратів для лікування дискінезії жовчовивідних шляхів, що класифікуються залежно від ступеня та виду захворювання. Ліки застосовуються для нормалізації відтоку жовчі та запобігання її застою, а також для зняття больових відчуттів у пацієнтів.

Що таке дискінезія жовчних шляхів

Під дискінезією розуміють захворювання, при якому відтік жовчі з жовчного міхура утруднюється, внаслідок чого вона починає застоюватися й виробляти токсини, які отруюють організм. Залежно від типу моторики шляхів, що виводять, хвороба розвивається за двома типами: гіперкінетичному (м'язи міхура сильно скорочуються) і гіпокінетичному (через слабкий тонус стінок міхура та його проток відтік жовчі йде повільно). Обидва типи мають свої симптоми та причини виникнення. Гіперкінетичною формою страждають пацієнти у віці 30-40 років, а люди старшого віку схильні до гіпокінетичного типу. При розвитку цієї недуги патологічні зміни в органах не відбуваються, захворювання характеризується лише порушенням відтоку жовчі, тому ефективні ліки при дискінезії жовчовивідних шляхів, які призначені своєчасно, усувають неприємні відчуття та симптоми хвороби. Однак занедбана недуга підвищує ризики розвитку запалень та ускладнень.

Причини дискінезії жовчних шляхів

Фахівець підбирає схему лікування індивідуально лише після повноцінного обстеження та з'ясування причин виникнення захворювання. А ліки для дискінезії жовчовивідних шляхів призначаються залежно від того, що спричинило недугу. Часто хвороба виникає за:

 • Вроджених анатомічних аномалій: перегородок та загинів у жовчному міхурі, слабких стінок або їх рухливості, збільшеної кількості проток, розташування всередині печінки. Усі ці природні порушення заважають повноцінному відтоку.
 • Перенесених хвороб: вірусного гепатиту, гастриту, холециститу, жовчнокам'яної хвороби, цирозу.
 • Нейроциркуляторої дисфункції. Проблеми з нервовою системою організму: сонливість та втома, тривожність, різка зміна настрою.
 • Алергії або розладах харчової поведінки: зловживання копченими виробами, солодощами, тривалим голодуванням або дієтами на одному продукті, великого вмісту в раціоні жирних, гострих, смажених страв.
 • Збоях в ендокринній системі: цукровий діабет, гіпертиреоз, гіпотиреоз, захворювання щитовидної залози, наявність дифузного токсичного зоба, тиреотоксикоз, аутоімунний тиреоїдит, порушення менструального циклу.
 • Запальних процесах, що перейшли в хронічну форму.
 • Хвороб дванадцятипалої кишки: виразки, паразитоза, дуоденіту.
 • Гормональних збоїв: ПМС, вагітність, діабет, порушення функцій щитовидної залози.
 • Неврологічних чи психологічних проблем: частих неврозів, нав'язливих станів, тривалого стресу, різких психоемоційних реакцій. Через збої у виробленні гормонів та нейромедіаторів, що виробляються ЦНС, яка контролює циркуляцію жовчі, її відтік порушується.
 • Пасивного способу життя: гіподинамії, зайвої ваги, наявності шкідливих звичок.

Симптоми захворювання

При перших симптомах дискінезії варто звернутися до лікаря, щоб пройти лікування та уникнути ускладнень. Зрозуміти, що хвороба розвивається, можна за наступними симптомами:

 • Больовим відчуттям у правому боці, які посилюються після їжі або перед сном, а також болям, що тягнуть, з відчуттям тяжкості та здуттям живота.
 • Змін у ротовій порожнині: гіркота, білий наліт на язиці.
 • Проблем із травленням: рефлюкс, зниження апетиту, здуття живота, нудота.
 • Порушення випорожнень: світлий кал.
 • Частого сечовипускання (темна сеча).
 • Занепаду сил та швидкої стомлюваності.

Групи лікарських засобів

Для боротьби з цими порушеннями існує поділ лікарських засобів на групи:

 • Жовчогінні препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів. Сприяють секреції, зменшуючи в'язкість та полегшуючи відтік жовчі.
 • Спазмолітики. Сприяють розслабленню м'язової тканини жовчовивідних каналів, зниженню больових відчуттів.
 • Протизапальні. Нестероїдні та стероїдні препарати.
 • Ферментні препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів. Замісні, що допомагають організму виробляти харчовий субстрат, який полегшує рух по протоках, та симптоматичні, які знімають болючі відчуття.
 • Гепатопротектори, що запобігають руйнуванню клітин печінки.
 • Антибіотики. Протимікробні, противірусні засоби.
 • Холелітолітики борються з утворенням каменів у жовчному міхурі.
 • Гормональні засоби та препарати, що нормалізують процеси травлення, для лікування ожиріння. Сприяють поліпшенню міжклітинних обмінних процесів.
 • Ентеросорбенти, що усувають токсини та продукти розпаду.

Залежно від ступеня розвитку захворювання та вираженості больових відчуттів, лікар може призначити як засіб з однієї групи препаратів, так і прописати комплексну терапію для зняття запалення, покращення вироблення ферментів та зняття болю. Консультація з лікарем обов'язкова. Замовити будь-які препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів можна в нашій онлайн-аптеці за доступними цінами. Ми також пропонуємо якісні аналоги дорогих зарубіжних препаратів. Здійснюємо доставку містами України. Щоб дізнатися деталі замовлення, зв'яжіться з менеджером по телефону.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати для лікування жовчовивідних шляхів
✅ Кількість препаратів 120
✅ Форма випуску Капсули, Драже, Плоди, Розчин, Таблетки, Трава, Гранули, Квітки, Суспензія, Краплі, Стовпчики, Сироп, Корені, Фіточай, Збір

Препарати для лікування жовчовивідних шляхів ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Холелесан капсули №30 321.8 ₴
Алохол таблетки вкриті оболонкою №50 129 ₴