Препарати при клімаксі

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Лаб. Бушара Рекордаті
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 13 мг
Виробник: Макс Зеллер
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Біттнер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Макс Зеллер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 45 мг
Виробник: Гербаполь ВЗЛР
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Біттнер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Біонорика
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Др. Густав Кляйн
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Сантоніка
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Біттнер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Хеель
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Лаб. Бушара Рекордаті
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Біонорика
Loading ...
Форма випуску: Гранули
Виробник: НГС
Loading ...
Форма випуску: Настойнка
Виробник: Червона зірка
Loading ...
Форма випуску: Фіточай
Виробник: Фітобіотехнології
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 6,5 мг
Виробник: Макс Зеллер
Loading ...

Жінки все частіше використовують сучасні препарати при клімаксі, щоб усунути дискомфорт та знизити ризик набору зайвої ваги. Менопауза – це природний та тривалий процес, коли в організмі відбувається потужна гормональна перебудова. Засоби спеціального призначення допомагають пом'якшити симптоми та призводять до покращення самопочуття.

Що таке клімакс і які у нього етапи

Клімакс означає перехідний період у житті кожної жінки, коли організм поступово знижує пряму репродуктивну функцію яєчників та готується до припинення менструацій. Як правило, настання менопаузи відбувається у віці 50-55 років. Трапляються випадки ранньої менопаузи у віці 40-45 років і передчасної - 35-40 років. Організм не одразу пригнічує репродуктивну систему, все відбувається поступово. Основні етапи:

  1. Пременопауза. Цей процес починається у 45-47 років і триває близько 4 років. Тіло знижує виділення гормонів-естрогенів та готується до завершення репродуктивної функції. Пацієнтки помічають збої у менструальному циклі та припливи, характерні для менопаузи. Здебільшого цей момент проходить безсимптомно та м'яко переходить у наступну стадію.
  2. Періменопауза. Цей етап припадає на наступні 2 роки з останньої менструальної кровотечі. Менопаузальна перебудова не може статися одночасно - яєчники періодично запускають вироблення жіночих гормонів.
  3. Менопауза. Клімаксом прийнято називати час із останньої менструації. Яєчники більше не виконують своєї прямої функції, тому вироблення естрогенів знижується до мінімуму.
  4. Постменопауза. У середньому цей етап триває з початку клімаксу і до 70-75 років. Жіноче тіло більше не виділяє гормонів, пацієнтки мають характерні симптоми.

Деякі захворювання та шкідливі звички можуть прискорити виникнення менопаузи. Куріння, зловживання алкоголем, онкологія, хірургічні втручання у статеву систему жінки – основні причини раннього згасання.

Симптоми клімактеричного синдрому

Клімакс рідко проходить безсимптомно, до 70% жінок відчувають усі негативні наслідки уповільненої роботи яєчників. Основні симптоми:

  • нейровегетативні: припливи крові до верхньої частини тулуба, підвищене потовиділення, запаморочення, нудота, перепади кров'яного тиску, озноб, головний біль;
  • ендокринні: швидкий набір ваги, зниження тургору шкіри, біль та набряк молочних залоз, свербіж та печіння у зовнішніх статевих органах, розлади в роботі сечостатевої системи, болі в суглобах та кістках, сухість слизової оболонки очей;
  • психоемоційні: безпричинні перепади настрою, зниження лібідо, дратівливість, розлад сну, апатія та депресія.

Менопауза може суттєво ускладнити життя. Ліки при клімаксі допомагають організму впоратися з гормональною перебудовою і знизити частоту та інтенсивність прояву симптомів.

Дія та види засобів при клімаксі

Фармакологічні препарати, показані при настанні менопаузи, в першу чергу використовують для полегшення симптоматики клімактеричного періоду. Медикаменти необхідні для полегшення нейровегетативних проявів — припливів, нічної пітливості та стрибків артеріального тиску. Існує два основні види препаратів:

  1. Гормональні. Це менопаузальна гормональна терапія (МГТ), яка штучно замінює жіночі гормони, які більше не виробляються яєчниками. Такі засоби допомагають продовжити роботу статевої системи жінки та зрушують момент настання репродуктивного згасання. Починати їх прийом необхідно, поки пацієнтка ще має менструацію в момент пременопаузи.
  2. Негормональні препарати. Альтернативні методи лікування, які включають в себе ліки при клімаксі від припливів та інших симптомів на основі трав, біологічно-активних добавок і вітамінно-мінеральних комплексів.

Негормональні аптечні засоби менш ефективні, ніж гормонозамінна терапія, але вони безпечніші, не мають цілого ряду протипоказань. Якщо жінка хоче приймати гормони, їй потрібна консультація лікаря. Прийом препаратів, які втручаються в репродуктивну систему, має проходити під суворим наглядом. Біологічно-активні добавки можна приймати без рецепта та призначення, але краще заздалегідь проконсультуватися з гінекологом.

Рослинні препарати

Більш безпечні препарати при клімаксі від припливів — це біологічні добавки на основі трав та вітамінних комплексів. Ефект від них значно нижчий, ніж під час гормонозамісної терапії, але їх прийом не несе серйозної загрози здоров'ю. В їх основі містяться фітоестрогени, які схожі з жіночими статевими гормонами, але не є їх синтетичними аналогами. У складі таких медикаментів містяться:

  • вітаміни групи В, С, D;
  • кальцій та магній;
  • цитаміни на основі білкових сполук;
  • антидепресанти.

Зустрічаються різні форми випуску подібних рослинних добавок та вітамінних-комплексів:

  • таблетки;
  • порошки;
  • сиропи;
  • краплі.

Для посилення ефекту рекомендується застосовувати подібні ліки в комплексі, щоб усунути всі симптоми: ендокринні, психосоматичні та нейровегетативні.

Протипоказання для прийому ліків

Гормоновмісні ліки дають видимий ефект і суттєво покращують якість життя під час менопаузи. Подібна терапія користується великою популярністю на Заході, але не всі жінки готові вдатися до гестагену. У цих медикаментів є низка протипоказань:

  • гіперплазія ендометрію;
  • онкологія молочних залоз, печінки;
  • алергія на складові МГТ;
  • гострий гепатит;
  • тромбоз глибоких вен;
  • порфірія м'яких тканин.

Терапія естрогенами призначається після терапевтичного та гінекологічного обстеження. Рекомендований термін прийому гормональних засобів – 5 років. Весь цей час пацієнтка повинна спостерігатись у лікаря, щоб вчасно знизити або підвищити дозування гормонів. Ці засоби випускаються у вигляді таблеток.

Побічні ефекти

При неправильному підборі гестагени можуть мати низку побічних ефектів:

  • нерегулярні кров'янисті виділення;
  • чутливість та підвищення щільності грудних залоз;
  • головний біль;
  • поява пігментних плям на шкірі;
  • набряклість кінцівок.

Прийом фармакологічних агентів може зберегти менструації до кінця терапії. У нас ви можете придбати препарати при клімаксі, ціни вказані в інтернет-каталозі. Аптека «Бажаємо здоров'я» здійснює доставку засобів по Україні. Уточніть терміни та наявність медикаментів у наших менеджерів. Слідкуйте за акціями та не проґавте вигідні ціни.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати при клімаксі
✅ Кількість препаратів 18
✅ Форма випуску Краплі, Таблетки, Настойнка, Гранули, Фіточай