Препарати при пієлонефриті

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Пієлонефрит – інфекційно-запальне захворювання нирок, при якому вражаються паренхіма, система канальців, ниркові миски та піраміди. Залежно від характеру запального процесу може бути гострим чи хронічним. За локалізацією – одностороннім чи двостороннім.

Збудниками хвороби є мікроорганізми, що проникають у сечовидільну систему. Поширення інфекції може відбуватися висхідним методом (по сечовивідних шляхах) і гематогенним, коли бактерії потрапляють у нирки разом із кров’ю з іншого інфікованого осередку. Коли хвороба розвивається на тлі вроджених чи набутих патологій, що супроводжуються порушенням відтоку сечі, говорять про вторинний пієлонефрит.

Запальний процес у нирках потребує невідкладного й адекватного лікування. Невилікуваний у гострій фазі, запальний процес переходить у хронічну стадію. Пієлонефрит небезпечний ускладненнями, багато з яких становлять загрозу для життя пацієнта.

Ефективність розчинів

Лікування захворювання в гострій і хронічній стадії базується на комплексному підході з застосуванням медикаментів різних фармакотерапевтичних груп. Найефективнішим методом терапії вважаються крапельниці від пієлонефриту зі спеціальним складом. Схема лікування для дорослих і дітей практично однакова. Певні відмінності можуть бути лише в дозуванні діючих речовин.

Для комплексної терапії запального процесу в нирках традиційно застосовують препарати таких груп:

  • антибіотики – основа лікування, знищує бактерії, що спричинили захворювання;
  • нестероїдні протизапальні засоби – полегшують запалення та біль, нормалізують температуру тіла;
  • ліки для регуляції діурезу – сприяють зменшенню набряків і нормалізації кров’яного тиску;
  • імуномодулювальні засоби – для зміцнення ослабленого хворобою імунітету;
  • вітамінно-мінеральні комплекси з антиоксидантними властивостями – для запобігання ускладненням.

В складі інфузії від пієлонефриту традиційно застосовують і комплекси для дезінтоксикації, наприклад, розчин хлориду натрію 0,9%, який допомагає підтримувати гідратацію та виведення токсинів з організму.

Крім інфузій, для лікування пієлонефриту можуть використовуватися і оральні краплі. Ці препарати можуть містити активні компоненти, які допомагають у зменшенні запального процесу, поліпшенні функції нирок і загальному зміцненні організму. Оральні краплі можуть бути частиною комплексного лікування, доповнюючи ефект інфузій і забезпечуючи зручний спосіб прийому лікарських засобів.

Переваги розчинів

Засоби у формі розчинів для інфузій діють швидше та ефективніше, ніж таблетки від пієлонефриту з аналогічним складом, оскільки активна речовина миттєво потрапляє в кровотік. Препаратам для перорального застосування потрібно більше часу, щоби проникнути у кров і дістатися осередку інфекції. Крім того, біодоступність ліків в оральній формі дещо нижча, ніж в інфузійних розчинів.

З огляду на ці особливості, терапевтичний ефект від застосування препаратів у формі для внутрішньовенного чи внутрішньом’язового введення з’являється швидше, лікування займає менше часу, а ризик ускладнень мінімальний.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Для лікування пієлонефриту застосовуються різні групи медикаментів. Деякі з них можуть вступати у взаємодію з іншими лікарськими засобами, спричиняючи небажані наслідки для пацієнта. Саме тому склад інфузії та поєднання ін’єкційних розчинів із пероральними ліками повинен встановлювати лікар.

Інфузійні та ін’єкційні препарати при запаленні нирок слід застосовувати в умовах стаціонару за призначенням лікаря, оскільки деякі медикаменти можуть спричиняти побічні дії. Найпоширеніші – алергія на складники препарату, а також місцеві реакції в ділянці введення голки.

Важливість консультації з лікарем

Який саме розчин при пієлонефриті застосовувати в кожному клінічному випадку, може встановити лише лікар після підтвердження діагнозу, визначення збудника інфекції, характеру та локалізації запального процесу. Займатися самолікуванням захворювань сечовидільної системи може бути небезпечним.

Щоби придбати призначені лікарем ліки від пієлонефриту, скористайтеся послугами аптек мережі «Бажаємо здоров’я» у своєму місті. Досвідчені фармацевти за потреби допоможуть підібрати аналоги потрібного препарату з асортименту різних виробників, порадять БАДи для зміцнення імунітету та пришвидшення одужання.

Редакторська група
Оновлено
01.11.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати при пієлонефриті
✅ Кількість препаратів 20
✅ Найдешевший препарат 41,40 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди