Грибкові інфекції – це поширена проблема, яка може вражати шкіру, нігті, слизові оболонки та навіть внутрішні органи. Для ефективного лікування таких захворювань важливо обирати засоби, які діють безпосередньо на уражені ділянки. Засіб проти грибка у формі розчину допомагає ефективно боротися із захворюваннями, викликаними дією грибкової флори. Рідка форма ліків має високу концентрацію діючих речовин та застосовується у вигляді для інфузій. Інфузійне введення препаратів дозволяє лікувати не тільки грибкові ураження шкіри, але й внутрішніх органів.
Показання до застосування
Грибкові інфекції можуть викликати різноманітні хвороби, залежно від виду грибка, що спричинив захворювання, й уражених тканин. Для лікування зовнішніх проявів захворювання частіше всього використовуються протигрибкові креми та розчини. Розчин протигрибковий для інфузійного введення має наступні показання до застосування:
- кокцидіоїдоз;
- криптококовий менінгіт;
- кандидоз слизових оболонок;
- глибокі мікози;
- кератомікози;
- амебна дизентерія;
- лямбліоз;
- абсцес печінки та інші.
Приймати рішення про застосування таких засобів може тільки лікар. Займатися самолікуванням неприпустимо.
Активні компоненти
Перш ніж використовувати інфузійні розчини, протигрибкові супозиторії чи інші форми, необхідно дізнатися про основні властивості, дозування ліків, їх вплив на організм, протипоказання. Діючими речовинами розчинів є флуконазол, орнідазол, метронідазол чи інші речовини.
Флуконазол – новий клас протигрибкових засобів, який є потужним селективним інгібітором синтезу стеролів у клітинах грибів. Орнідазол – протипротозойний та антибактеріальний препарат, похідне 5-нітроімідазолу. Обидві речовини швидко потрапляють у клітини грибів, порушують процеси їх клітинного дихання.
Метронідазол – синтетичний антимікробний засіб, похідне нітроімідазолу, що діє проти анаеробних мікроорганізмів – грамнегативних і грампозитивних бактерій. Лікує деякі паразитарні інфекції, має виражену дію проти лямблій та трихомонад.
Рекомендовані дози та тривалість приймання
Лікування грибкових захворювань – тривалий процес. Зазвичай лікування триває не менше 2-3 тижнів. Проте конкретна тривалість залежить від діючої речовини препарату, виду грибкової інфекції та стану пацієнта.
Наприклад, кандидоз слизових оболонок лікують протягом 2-3 тижнів, залежно від тяжкості захворювання, криптококовий менінгіт – мінімальний курс лікування становить 6-8 тижнів.
Тривалість лікування та дозування визначаються лікарем індивідуально з урахуванням клінічних та лабораторних показників для запобігання рецидивам інфекції.
Заходи безпеки та протипоказання
Попри лікувальні характеристики, засоби проти грибка в розчинах мають і протипоказання. Серед них:
- підвищена чутливість до компонентів ліків;
- одночасне застосування з деякими іншими медикаментами;
- вагітність або дитячий вік;
- ураження центральної нервової системи;
- епілепсія;
- порушення кровообігу та інші.
Недотримання рекомендації може призвести до розвитку побічних дій. Особливу увагу слід зберігати під час лікування пацієнтів похилого віку, людей з хронічними захворюваннями, ослабленим імунітетом.
Не слід поєднувати застосування розчинів з алкоголем, цизапридом, терфенадином, галофантрином, циклоспорином через можливість взаємодії та виникнення небажаних ефектів. Що стосується побічних дій, то ліки можуть викликати:
- реакції гіперчутливості;
- зміни настрою;
- розлади ШКТ;
- шкірні висипання;
- біль у суглобах;
- скутість опорно-рухового апарату та інші.
Для уникнення небажаних ефектів слід отримати консультації лікаря перед початком терапії.
Консультація з лікарем – рішучий крок до одужанняжелае
Незалежно від захворювання, першочергово слід звернутися до лікаря. Кожен випадок індивідуальний: медичний працівник враховує особливості кожного пацієнта. Роль грає вид грибка, що викликав хворобу, тяжкість захворювання, вік пацієнта, наявність шкідливих звичок чи хронічних захворювань та інші фактори. Лікар призначить найбільш дієвий препарат, мінімізує ризик виникнення побічних ефектів.
Купити засіб проти грибка у розчині за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Придбати фармацевтичну продукцію відомих виробників в аптеках мережі можуть мешканці Києва та інших міст України.
На офіційному сайті мережі можна знайти інструкцію виробника, дізнатися про актуальну вартість. Допомогу в виборі за потреби нададуть кваліфіковані фармацевти, консультуючи пацієнтів із будь-яких питань.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Протигрибкові препарати у формі розчину |
✅ Кількість препаратів | 13 |
✅ Найдешевший препарат | 64,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |