Протизапальні препарати – категорія ліків, призначених для зниження або усунення запальних процесів в організмі. Запалення виникає як захисна реакція на інфекцію, алерген або травму. Але в разі надмірного розвитку запальних процесів, сильного больового синдрому та набряків можуть бути призначені безрецептурні протизапальні засоби або медикаменти за рецептом лікаря.
Лікарські засоби гальмують активність медіаторів запалення та полегшують його симптоми – біль, почервоніння, набряк. Залежно від механізму дії, препарати застосовують під час різних видів запальних процесів і клінічних станів.
Купити протизапальні препарати в капсулах або іншій формі за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На сайті розташована корисна інформація про вартість, виробників та наявність потрібного засобу в аптеках Києва та інших містах України, крім тимчасово окупованих територій.
За потреби кваліфіковані фармацевти допоможуть вибрати безрецептурні протизапальні препарати, які будуть ефективними саме у вашому випадку.
Поширені причини виникнення запальних процесів
Запальний процес – це складна захисна реакція організму у відповідь на пошкодження тканин або дію шкідливих чинників. Він активує механізми, спрямовані на усунення загрози, очищення ураженої ділянки та відновлення нормального функціонування тканин.
Причинами запалення можуть стати інфекції:
- вірусні;
- бактеріальні;
- грибкові.
Також запалення спричиняють хвороби опорно-рухового апарату, або ж травми – забиття, вивихи, розтягнення. В таких випадках призначають протизапальні препарати у формі гелю, що допоможуть відновити рухливість та усунути біль і дискомфорт. У разі незначних симптомів можна використовувати протизапальний препарат без рецепта місцевої або системної дії. Якщо ж біль посилюється або не зникає – потрібно обов’язково звернутися до лікаря.
Основні діючі речовини
Протизапальні ліки можуть містити такі діючі речовини:
- Диклофенак – нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ), що блокує синтез простагландинів, зменшує запалення, біль і набряк.
- Ібупрофен – НПЗЗ, який має виражену жарознижувальну, знеболювальну та протизапальну дію.
- Дексібупрофен – активна форма ібупрофену, яка має подібні властивості, але діє вибірково й швидше.
- Німесулід – НПЗЗ із вираженим протизапальним та знеболювальним ефектом, який часто призначають під час гострих болів, у тому числі під час травм і запаленні м’яких тканин.
- Живокіст (екстракт кореня) – рослинний компонент з протизапальними, знеболювальними та регенераційними властивостями.
- Бджолина отрута – натуральна речовина з локальним подразнюючим і протизапальним ефектом, що поліпшує кровообіг і зменшує біль.
- Метилсаліцилат – похідна речовина від саліцилової кислоти, яка чинить знеболювальну та протизапальну дію за умови місцевого нанесення. Часто входить до складу зігріваючих мазей і бальзамів.
В яких лікарських формах бувають безрецептурні протизапальні препарати?
В аптеці можна придбати протизапальний засіб без рецепта у формі таблеток, капсул, розчину, порошку, гелю, крему або пластиру. Капсули, таблетки та порошки найчастіше застосовують при запаленні та болю загального характеру – м’язовому, суглобовому.
Гелі, креми та пластирі призначені для місцевого усунення запалення, болю та набряку при травмах, розтягненнях, артритах чи болю в спині.
Механізм дії
Механізм дії протизапальних препаратів полягає в наступному:
- пригнічення синтезу простагландинів, що спричиняють запалення й біль;
- поліпшення мікроциркуляції в уражених тканинах;
- локальне зменшення чутливості нервових закінчень;
- стимулювання відновлення пошкоджених тканин.
Залежно від форми випуску й складу, препарати можуть діяти системно або локально, забезпечуючи виражений терапевтичний ефект.
Чи є протипоказання та побічні ефекти?
Протизапальні препарати мають низку протипоказань та побічних ефектів. Серед загальних рекомендацій для уникнення ризиків відзначимо наступні:
- НПЗП не варто застосовувати понад 3-5 днів;
- потрібно дотримуватись призначеного дозування;
- за відсутності покращення стану необхідно негайно звернутись до лікаря;
- мазі та гелі заборонено наносити на пошкоджену шкіру, відкриті рани, слизові оболонки.
Протизапальні препарати протипоказані за умови схильності до алергій, бронхіальній астмі, кропив’янці, відомій гіперчутливості до компонентів у складі ліків, а також можуть спричиняти побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту, шкіри та нервової системи.
Взаємодія з іншими препаратами
Хоча деякі протизапальні препарати відпускаються без рецепта, необхідно проконсультуватись з лікарем перед прийманням. Діючі речовини таких лікарських засобів можуть взаємодіяти з іншими ліками та харчовими продуктами, тому важливо ознайомитись з інструкцією та отримати рекомендації фахівця.
Як вибрати безрецептурні протизапальні препарати?
Перед початком приймання препаратів важливо звернутися до фахівця. На консультації лікар виявить можливі протипоказання та призначить конкретний протизапальний засіб, що буде максимально ефективним у конкретному клінічному випадку. Спеціаліст порекомендує дозування та схему приймання, а також визначить термін лікування. Це дасть змогу уникнути побічних реакцій, зробить терапію дієвою та мінімізує ризики, пов’язані з самолікуванням.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Протизапальні препарати |
✅ Кількість препаратів | 211 |
✅ Найдешевший препарат | 0,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Гель , Гранули , Капсули , Краплі , Крем |