Гелі для лікування захворювань горла та ротової порожнини

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Постійний дискомфорт та біль, відчуття подразнення в горлі роблять важкими навіть прості дії, такі як ковтання, розмова або сміх. Захворювання ротової порожнини, такі як стоматит, гінгівіт або інфекції ясен, також викликають болісні відчуття під час вживання їжі або чищення зубів.

Щоби запобігти цим ускладненням, важливо дотримуватися правильного догляду за ротовою порожниною та застосовувати льодяники для лікування захворювань горла або лікарські засоби у формі гелю згідно з призначенням лікаря.

Поширені причини виникнення та наслідки захворювань горла та ротової порожнини

До найпоширеніших причин болю у горлі та ротовій порожнині належать:

  • вірусні інфекції (мононуклеоз, герпетичні захворювання, аденовірусна інфекція);
  • бактеріальна інфекція (тонзиліт);
  • алергія (алергічний фарингіт);
  • кандидоз слизової оболонки ротової порожнини;
  • механічні пошкодження (сторонні тіла, травми, опіки);
  • пухлини гортані;
  • хронічні захворювання (цукровий діабет, гіпотиреоз);
  • прорізування зубів у дітей та ортодонтичні процедури.

Всі ці фактори можуть призвести до виникнення запальних процесів, подразнення слизових оболонок, утворення виразок і загального дискомфорту в ротовій порожнині та горлі. У разі відсутності своєчасного лікування такі захворювання можуть ускладнитися, викликати хронічні захворювання або поширення інфекції на інші органи, що загрожує погіршенням загального стану здоров’я.

Основні діючі речовини

Серед основних діючих речовин можна назвати:

  • метронідазол;
  • хлоргексидин;
  • мірамістин;
  • декспантенол;
  • холіну саліцилат та хлорид цеталконію;
  • бензокаїн;
  • лідокаїну гідрохлорид.

Метронідазол здатний стримувати розвиток анаеробних бактерій, найпростіших та грибків. Він також здатен зменшувати запалення та поліпшувати загоєння пошкоджених тканин.

Хлоргексидин має антисептичну дію, ця речовина ефективно знищує бактерії та інші мікроорганізми.

Мірамістин має широкий спектр антимікробної дії, його доцільно застосовувати проти бактерій, грибків і вірусів.

Декспантенол має протизапальні властивості, він стимулює регенерацію тканин та допомагає пошкодженим ділянкам слизової оболонки горла швидше загоїтися.

Холіну саліцилат чинить місцеву протизапальну і слабку знеболювальну дію шляхом пригнічення синтезу простаноїдів, у першу чергу простагландинів Е та Р. Хлорид цеталконію посилює дію попереднього.

Бензокаїн – місцевий анестетик, що знижує проникність мембран для іонів натрію та блокує провідність нервових імпульсів.

Лідокаїну гідрохлоридд – сильний місцевознеболювальний засіб, що діє шляхом стабілізації клітинних мембран за рахунок блокади натрієвих каналів.

Механізм дії

Гелі для горла та ротової порожнини – це лікарські засоби місцевої дії, які, залежно від складників, можуть мати антисептичну, анестезувальну та протизапальну дію.

Завдяки протизапальним властивостям ці ліки здатні зменшувати набряк та запалення. Біль у горлі швидко знімають анестезувальні компоненти. Речовини з антисептичними властивостями запобігають поширенню інфекції, а також ускладненням, які вона здатна викликати.

Більшість лікарських засобів у формі гелю, що застосовуються для лікування захворювань горла та ротової порожнини, відпускаються без рецепта.

Протипоказання та побічні ефекти

Не можна призначати гелі для горла та ротової порожнини за наявності гіперчутливості до будь-якого з компонентів ліків. Також, залежно від складу, гелі можуть містити речовини, що не рекомендовані для вагітних або жінок у період лактації через можливий вплив на розвиток плоду чи потрапляння у грудне молоко. Для дітей деякі компоненти можуть бути небезпечними через їхню потенційну токсичність або подразнювальну дію на слизові оболонки. Перед застосуванням гелів важливо проконсультуватися з лікарем для визначення їх безпечності.

Під час приймання можливі такі побічні ефекти, як:

  • почуття печіння у горлі;
  • набряк;
  • свербіж;
  • кропив’янка;
  • зміна смакових відчуттів.

Тому дуже важливо дотримуватися рекомендацій щодо дозування, наведених в інструкції до кожного препарату. У разі появи будь-яких негативних симптомів рекомендується звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Гелі для лікування захворювань горла та ротової порожнини можуть взаємодіяти з іншими ліками, що як підвищує, так і знижує їхню ефективність. Також можлива поява побічних дій.

У випадку супутнього застосування медикаментів рекомендується проконсультуватися з лікарем. Дізнатися більше про взаємодію з іншими препаратами та можливі побічні дії допоможе інструкція від виробника.

Купити гель для горла та ротової порожнини в Києві та інших містах України за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті мережі розміщена вся необхідна інформація про ліки, наприклад, вартість, наявність в аптеках, показання, особливості застосування, властивості. Також на сайті доступна опція попереднього бронювання. Забрати замовлення з аптечних закладів можна самовивозом або замовити доставлення Новою Поштою.

Самолікування може бути шкідливим для здоров’я. Тому перед тим, як придбати гель або спрей для горла, рекомендується проконсультуватися з фахівцем, який підбере оптимальний варіант лікування. Перед початком терапії бажано пройти медичне обстеження, щоби виключити наявність протипоказань.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Гелі для лікування захворювань горла та ротової порожнини
✅ Кількість препаратів 7
✅ Найдешевший препарат 91,90 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди