Заспокійливі препарати для дітей з 3 років

Loading ...
Loading ...
Loading ...

У зв’язку з незрілістю та несформованістю нервової системи психіка в дітей доволі чутлива. Якщо вагітність протікала з патологіями, супроводжувалася гіпоксією плода або ж хтось із батьків страждає нервовими розладами, це може стати причиною емоційної нестабільності, підвищеної збудливості, порушення сну та інших невротичних проблем у малюка. Своєю чергою гіперактивність, неврози, стреси можуть призводити до соматичних розладів, проблем із соціальною адаптацією.

Ігнорувати такі симптоми не слід. Від психоемоційного стану дитини залежить її імунітет, фізичний розвиток. Усунути нервове напруження допоможуть спеціальні заспокійливі препарати для дітей з 3 років і старших.

Основні види та показання

Заспокійливі ліки для 3-річок і старших можуть відрізнятися за складом, дозуванням, формою випуску. Найпопулярніші у формі:

  • таблеток;
  • сиропів;
  • порошків для приготування оральних розчинів;
  • трав’яних однокомпонентних чаїв і зборі.

За складом і впливом на організм бувають:

  1. Гомеопатичні – виготовляються з натуральних компонентів у дуже низьких концентраціях. Гомеопатичні ліки часто використовуються для м'якого впливу на нервову систему і зменшення стресу. Вони можуть містити екстракти рослин або мінерали і призначені для поступового поліпшення психоемоційного стану. Деякі дозволені до застосування малюкам з 1 року. Ефективні для лікування незначних порушень сну, дратівливості, напруження, психологічного дискомфорту, підвищують стресостійкість.
  2. Рослинні – засоби на травах, можуть містити мелісу, м’яту, пасифлору, валеріану, солодку. Чинять м’який вплив на нервову систему. Мають накопичувальний ефект. Застосовуються при підвищеній дратівливості, порушеннях сну.
  3. Синтетичні – є рецептурні та безрецептурні. Містять штучно створені активні інгредієнти, які впливають на нервову систему. Застосовуються за призначенням педіатра чи невролога для лікування важких неврозів та інших розладів нервової системи, спричинених сильними потрясіннями, захворюваннями ЦНС, пологовими травмами.

Вживати заспокійливі для дітей з 3 років лікар може порадити при гіперактивності, істерії, заїканні, після пережитих психотравмувальних ситуацій, в умовах стресу, спричиненого розумовим чи фізичним навантаженням.

Якщо стрес негативно впливає на сон дитини, лікар може рекомендувати комплексну терапію, що включає додаткове снодійне для дітей з 2 років. Ці засоби допомагають нормалізувати сон і забезпечити якісний відпочинок, підтримуючи загальний психоемоційний стан малюка.

Механізм дії та переваги

Механізм дії заспокійливих препаратів залежить від їх складу. Гомеопатичні заспокійливі препарати працюють на принципах гомеопатії, використовуючи надзвичайно розведені речовини для стимуляції самозцілення організму. Мають мінімальні побічні ефекти, підходять для тривалого застосування, безпечні для дітей.

Рослинні заспокійливі препарати містять натуральні екстракти рослин, таких як валеріана, меліса, м'ята, пасифлора, які мають седативний ефект, знижують активність центральної нервової системи, сприяють розслабленню, підвищити стресостійкість, нормалізують настрій і сон, покращують когнітивну та фізичну продуктивність.

Препарати з синтетичним складом впливають на рецептори головного мозку, стимулюють синтез сполук, які регулюють психоемоційний стан дитини. Наприклад, гліцин посилює виділення серотоніну, який відповідає за хороший настрій.

Низьке дозування діючої речовини в препаратах для дітей мінімізує ризик передозування, виникнення побічних ефектів. Такі засоби не чинить суттєвого впливу на рецептори ЦНС, які могли б спричинити системні наслідки.

Побічні ефекти та взаємодія з іншими препаратами

Попри високий ступінь безпечності, заспокійливі засоби природного чи синтетичного походження іноді можуть спричиняти побічні ефекти: алергічну реакцію, запаморочення, сонливість, уповільнення серцевого ритму, труднощі з концентрацією. Цей ризик посилюється, якщо перевищувати рекомендоване дозування чи неправильно поєднувати заспокійливі препарати з іншими ліками.

Протипоказання

Вибираючи заспокійливе для дітей 3 роки чи старших, слід звертати увагу на протипоказання до препарату та особливості організму. Деякі ліки можуть пригнічувати дихальну функцію, що небезпечно для пацієнтів з астмою та ХОЗЛ. Інші знижують артеріальний тиск, що протипоказано при гіпотензії. Деякі заспокійливі препарати можуть містити компоненти, які викликають алергічні реакції. Перед використанням необхідно перевірити склад на наявність можливих алергенів.

Важливість консультації з лікарем та додаткова підтримка

Перед застосуванням будь-якого заспокійливого препарату для дітей важливо проконсультуватися з лікарем, який зможе оцінити стан здоров’я дитини і надати рекомендації щодо найбільш безпечного і ефективного лікування. Самолікування може бути неефективним, а в деяких випадках навіть небезпечним. Тому правильний вибір препарату та контроль з боку фахівця – запорука успішного лікування і покращення якості життя.

Придбати рекомендовані фахівцем заспокійливі БАДи для дітей за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». За необхідності досвідчені фармацевти порекомендують аналог у потрібних пацієнту формі випуску, складі, дозуванні.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Заспокійливі препарати для дітей з 3 років
✅ Кількість препаратів 16
✅ Найдешевший препарат 47,70 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Квітки, Льодяники, Олія, Гель, Плоди, Корені