Препарати з Апрепітант

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Апрепітант – це сучасна лікарська речовина, що належить до селективних антагоністів нейрокінінових рецепторів 1 типу (NK1). Її відкриття стало важливим кроком у сучасній фармакології, особливо для пацієнтів, які стикаються з вираженою нудотою та блюванням унаслідок протипухлинної терапії чи після хірургічних втручань. Апрепітант ефективно впливає на центральні механізми контролю блювання, які залучені до запуску рефлексу блювання. Препарати, до складу яких входить апрепітант, застосовують переважно у складі комплексної терапії для профілактики й усунення тяжких проявів порушень функції травної системи та обміну речовин.

Показання до застосування

Як зазначає на препарати, у складі яких є апрепітант, інструкція, його призначають у складі комбінованої терапії для профілактики гострої та відстроченої нудоти і блювання, спричинених протипухлинною хіміотерапією, особливо на основі цисплатину або інших схем з високим чи помірним еметогенним ризиком. Особливо ефективною речовина є у випадках, коли стандартні протиблювотні засоби виявляються малоефективними. Завдяки специфічній дії на нейрокінін-1-рецептори у центральній нервовій системі, апрепітант пригнічує сигнали, що провокують блювотний рефлекс, і забезпечує більш стійкий результат порівняно з засобами, які діють лише на серотонінові механізми.

Завдяки такому механізму дії, апрепітант – це вибір для пацієнтів, які проходять інтенсивне лікування онкологічних захворювань або мають високий ризик ускладнень із боку травної системи та обміну речовин, пов’язаних із нудотою та блюванням.

Протипоказання до застосування

Апрепітант, як і будь-яка лікарська речовина, має низку протипоказань. Насамперед його не рекомендується застосовувати із встановленою гіперчутливістю до самого апрепітанту. Також препарати на його основі не призначають дітям до досягнення певного віку (зазвичай до 18 років), оскільки безпека та ефективність застосування для цієї вікової групи не встановлені. З особливою обережністю слід застосовувати апрепітант пацієнтам із порушенням функції печінки середнього або тяжкого ступеня, у зв’язку з обмеженими клінічними даними щодо безпеки й у разі необхідності підібрати до ліків, у складі яких є апрепітант, аналоги.

Побічні ефекти

У переважної більшості пацієнтів лікування апрепітантом проходить без серйозних ускладнень. Однак можливі побічні реакції, які залежать від індивідуальної чутливості організму, дозування та тривалості курсу.

Найпоширеніші побічні ефекти включають:

  • нудоту, блювання, запор, диспепсію;
  • зниження апетиту;
  • головний біль, запаморочення, підвищену втомлюваність;
  • підвищення активності печінкових ферментів, що вимагає контролю з боку лікаря;
  • алергічні реакції (висипання, свербіж, набряки);
  • безсоння, дратівливість, порушення концентрації уваги.

У разі появи виражених або небезпечних симптомів варто негайно звернутися до лікаря, який визначить подальшу тактику лікування – зниження дози, тимчасова відміна або зміна терапії. 

Передозування

Передозування апрепітантом трапляється рідко. Проте у разі перевищення рекомендованих доз можливе посилення побічних реакцій. Якщо ви підозрюєте передозування, потрібно негайно припинити прийом препарату, звернутися по медичну допомогу та, за можливості, надати лікареві повну інформацію про кількість прийнятого засобу. Лікування є симптоматичним, спрямованим на підтримку основних функцій організму під наглядом медичних працівників.

Апрепітант – це сучасна і ефективна речовина для профілактики та усунення нудоти та блювання, які виникають на фоні хіміотерапії або післяопераційних станів. Ця речовина дає змогу пацієнтам проходити лікування без виснажливих проявів нудоти, полегшуючи адаптацію до хіміотерапії. 

Препарати, до складу яких входить апрепітант, купити за доступними цінами в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій) можна у мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Якщо вам необхідно дізнатися, яка на засоби, що містять у своєму складі апрепітант, ціна, скористайтеся офіційним сайтом або зверніться безпосередньо до аптеки у вашому місті.

Головне пам’ятати: самолікування може завдати шкоди вашому здоров’ю.

Редакторська група
Оновлено
08.07.2025
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!