Препарати з Омалізумаб

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Омалізумаб – це біологічно активна діюча речовина, яка використовується для лікування алергічних захворювань, зокрема бронхіальної астми та алергічного риніту. Він є моноклональним антитілом, яке працює шляхом блокування IgE – імуноглобуліну, який відповідає за розвиток алергічних реакцій. Завдяки цьому омалізумаб знижує чутливість імунної системи до алергенів та запобігає запуску алергічного каскаду, що дозволяє зменшити симптоми та кількість загострень у пацієнтів з тяжкими алергічними захворюваннями.

Показання до застосування

Препарати, що містять омалізумаб, призначаються для лікування тяжкої персистентної алергічної бронхіальної астми, яка не піддається належному контролю за допомогою стандартної терапії (інгаляційні кортикостероїди та бета-2-агоністи тривалої дії). Також омалізумаб показаний як додаткова терапія за хронічної спонтанної кропив’янки в дорослих та підлітків віком від 12 років, коли традиційне лікування, під час якого застосовувалися антигістамінні засоби, не дало бажаного результату.

Препарати сприяють значному полегшенню симптомів і підвищують якість життя пацієнтів.

Протипоказання до застосування

Щодо ліків, у складі яких омалізумаб, інструкція зазначає такі протипоказання:

  • алергічні реакції на омалізумаб або будь-які інші компоненти препарату;
  • вагітність або годування грудьми без консультації з лікарем;
  • наявність активних інфекційних захворювань, оскільки омалізумаб може ослаблювати імунітет, збільшуючи ризик інфекцій.

Застосування також варто уникати пацієнтам із певними аутоімунними захворюваннями, оскільки підвищення чутливості організму до інфекцій може погіршити стан.

Побічні ефекти

Препарати з омалізумабом можуть викликати побічні ефекти, серед яких:

  • головний біль, запаморочення;
  • реакції на місці ін’єкції (біль, набряк, червоне забарвлення шкіри);
  • можливі алергічні реакції, такі як висип, свербіж, кропив’янка;
  • у рідкісних випадках – серйозні побічні ефекти, такі як анафілактичний шок, який потребує негайної медичної допомоги.

Пацієнтам важливо контролювати свій стан під час лікування та звертатися до лікаря в разі виникнення будь-яких неприємних симптомів.

Передозування

На сьогодні випадки клінічно значущого передозування омалізумабом не зафіксовані.

У разі підозри на передозування препаратом з омалізумабом необхідно здійснювати клінічний моніторинг стану пацієнта та контролювати появу незвичних симптомів. Специфічного антидота немає, лікування – симптоматичне.

Природні джерела

Омалізумаб є синтетичним активним компонентом, тому не має природних джерел. Ця діюча речовина виробляється в лабораторних умовах із застосуванням біотехнологій, що дозволяє отримувати її у великих кількостях для лікування пацієнтів з алергічними захворюваннями.

Ліки з омалізумабом можна придбати за доступними цінами в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). Кваліфіковані фармацевти нададуть консультації та допоможуть підібрати необхідне лікування.

Якщо цікавить, яка на препарати, що містять омалізумаб, ціна та чи є аналоги, вся інформація доступна на офіційному сайті. Пам’ятайте: перед застосуванням ліків обов’язково ознайомтеся з інструкцією й не займайтеся самолікуванням, щоб уникнути небажаних наслідків для здоров’я.

Редакторська група
Оновлено
07.04.2025
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!