Бензогексоній: інструкція з використання
Бензогексоній – це лікарський препарат, який належить до групи антиадренергічних засобів, зокрема гангліоблокаторів. Діюча речовина – гексаметонію бензосульфонат. Препарат застосовується для покращення роботи серця та судин, зниження артеріального тиску, моторики ШКТ, тонусу сечового міхура. Дія препарату спрямована також на розширення бронхів та збільшення частоти серцевих скорочень.
Форми випуску
На фармацевтичному ринку України Бензогексоній можна придбати у формі прозорого безбарвного розчину для ін’єкцій. 1 мл розчину містить 25 мг діючої речовини гексаметонію бензосульфонату. В упаковці – 10 ампул.
Виробник – фармацевтична компанія «Здоров'я», Україна. Препарат відпускається за рецептом лікаря.
Показання до застосування препарату Бензогексоній
Бензогексоній має наступні показання до застосування:
- контрольована артеріальна гіпотензія;
- гіпертонічний криз;
- спазми периферичних судин (ендартеріїт, переміжна кульгавість).
Бензогексоній ампули не слід самостійно застосовувати за наявності зазначених захворювань, до початку лікування слід отримати консультацію лікаря.
Режим дозування
Дозування та тривалість курсу лікування визначаються лікарем залежно від типу та перебігу захворювання. Також має значення вік пацієнта.
Препарат вводиться внутрішньовенно, внутрішньом’язово або підшкірно.
На препарат Бензогексоній інструкція від виробника рекомендує дотримуватися наступного режиму дозування:
- дорослі – максимальна разова доза – 3 мл, добова – 12 мл;
- діти – доза залежить від віку та маси тіла дитини: для дітей віком до 2 років – до 0,08 мл/кг, 2-4 роки – до 0,08 мл/кг, старші 5 років – 0,02 мл/кг.
Зважаючи на властивість препарату знижувати ефект діючої речовини при повторному введенні, лікування розпочинають з невеликих доз, які поступово підвищують.
Протипоказання
Протипоказання до застосування розчину Бензогексоній:
- підвищена індивідуальна чутливість до діючої речовини або інших компонентів препарату;
- артеріальна гіпотензія;
- гіповолемія і шок;
- феохромоцитома;
- інфаркт міокарда у гострій стадії;
- ішемічний інсульт;
- тромбози;
- закритокутова глаукома;
- печінкова або ниркова недостатність;
- дегенеративні зміни центральної нервової системи.
Бензогексоній не застосовують жінкам під час вагітності та в період годування груддю (якщо препарат необхідно застосувати, годування груддю припиняють).
Особливості препарату Бензогексоній
Пацієнтам літнього віку та схильним до тромбоутворення слід обмежити застосування засобу Бензогексоній через підвищені ризики появи побічних реакцій. З цієї ж причини необхідно утриматися від керування автомобільним транспортом та від роботи з механізмами на період лікування.
Лікувати захворювання за допомогою препарату Бензогексоній слід під ретельним медичним контролем. До і після введення розчину пацієнт має перебувати певний час у горизонтальному положенні. У випадку атонії кишечника або сечового міхура рекомендується застосовувати прозерин, галантамін або інші холіноміметичні чи антихолінестеразні засоби.
Застосування бензогексонію швидко призводить до звикання, що вимагає поступового підвищення дози препарату.
Побічні дії
Бензогексоній може спричинити появу наступних побічних реакцій організму:
- тахікардія;
- запаморочення, слабкість, пригнічення дихання;
- запор, відчуття сухості у роті;
- порушення сечовипускання;
- ортостатична гіпотензія.
З повним переліком потенційних побічних ефектів можна ознайомитися в інструкції до препарату Бензогексоній.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Доведено взаємодію розчину Бензогексоній з адреноблокаторами та холіноблокаторами, антигістамінними, наркотичними, снодійними засобами та іншими ліками.
Передозування
При передозуванні препаратом Бензогексоній можливий розвиток ортостатичного колапсу. Для виведення пацієнта з цього стану вводять мезатон або ефедрин у невеликих дозах, а також кофеїн та кордіамін.
Умови зберігання
Бензогексоній не потребує специфічних умов зберігання. Засіб зберігають в оригінальній упаковці при температурі до 25 °C.
Ампули Бензогексоній купити за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті можна дізнатися, яка на Бензогексоній ціна, ознайомитися з інструкцією виробника та відгуками інших покупців. У Києві та інших містах України доступне попереднє бронювання. Заброньовані ліки ви можете придбати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
За потреби кваліфіковані фармацевти допоможуть підібрати інші препарати для зниження тиску, поінформують про їх вартість та спосіб застосування.
Зверніть увагу!
Опис препарату Бензогексоній на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Бензогексоній - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 285,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин |