Біотин: інструкція з використання
Біотин – водорозчинний вітамін групи В. Відомий також як вітамін В7, вітамін Н, кофермент R. Речовина була відкрита на початку ХХ ст. Вперше виділена в кристалічній формі з яєчного жовтка в 1935 році, а з 1949 року розпочалося промислове виготовлення цього вітаміну. В наш час використовується як біоактивна добавка з комплексною дією на людський організм.
Форми випуску
Скільки коштує Біотин? Ціна в аптеках формується з урахуванням декількох факторів:
- лікарської форми;
- концентрації активної речовини;
- виробника.
Українські та закордонні фармацевтичні компанії найчастіше випускають Біотин у капсулах чи таблетках у дозуванні по 5 або 10 мг активного компоненту. Інші можливі варіанти: 0,25 г, 1000 мкг.
Показання до застосування Біотину
Препарати Біотину часто використовують як вітаміни для волосся, нігтів та шкіри. Крім того, кофермент бере участь у багатьох життєво важливих процесах в організмі. Дефіцит цієї речовини не тільки негативно впливає на стан шкіри, але й може спричинити кишкові розлади, деякі специфічні психічні реакції.
Дієтична добавка не може використовуватися як заміна повноцінного харчування. Щоб підтримувати здоров’я на належному рівні, необхідно дотримуватися різноманітного харчування та здорового способу життя.
Основними показаннями до застосування вітаміну В7 можуть бути:
- захворювання шкіри, нігтів та волосся;
- генетично зумовлені ензимопатії, асоційовані з Біотином.
Із застосуванням коферменту лікують дифузну алопецію негормональної етіології, дегенеративні порушення структури волосся, порушення росту волосся та нігтів, сухість і лущення шкіри, дерматити, себорею, оніхолізис.
Режим дозування
Джерело інформації про те, в якому дозуванні та за якою схемою приймати Біотин, – інструкція від виробника. Як саме застосовувати вітаміни для нігтів, волосся та шкіри, залежить від форми випуску та стану здоров'я й індивідуальних особливостей організму пацієнта.
Традиційна терапевтична доза для боротьби з дефіцитом Біотину для дорослих – 10 мг речовини один раз на день. Тривалість курсу – до 90 днів. За необхідності лікар може коригувати схему застосування препарату відповідно до стану пацієнта. Якщо потрібно, курс повторюють.
Протипоказання
Незважаючи на те, що Біотин належить до категорії вітамінів, займатися самолікуванням і приймати добавку без попередньої консультації лікаря не варто. Цей засіб має протипоказання і у деяких людей може викликати небажані побічні ефекти.
Не рекомендується приймати препарат людям із підвищеною чутливістю до компонентів, а також жінкам під час вагітності та грудного вигодовування. Безпечність та ефективність прийому дітьми не встановлена.
Особливості Біотину
Прийом препарату може впливати на результати лабораторних досліджень біологічних матеріалів – спричиняти помилково завищені чи занижені показники.
Біотин виводиться з організму із сечею та калом. Період напіввиведення активних компонентів з організму – близько 15 годин.
Побічні дії
Незважаючи на низку позитивних властивостей, у деяких людей Біотин може викликати небажані побічні дії, зокрема:
- головний біль;
- діарею;
- метеоризм;
- свербіж шкіри та покритої волоссям частини голови.
В пацієнтів із непереносимістю компонентів препарату можливі алергічні реакції: висипи на шкірі, кропив’янка, задишка, біль у грудині.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
На період прийому Біотину варто відмовитися від вживання сирого яєчного білка – в ньому міститься авідин, який зв’язує вітамін В7 і заважає його засвоєнню. Знижує ефективність препарату й алкоголь.
Біотин вступає у взаємодію з деякими ліками:
- протисудомні зменшують кількість Біотину в крові;
- стероїдні гормони пришвидшують катаболізм вітаміну В7 у тканинах;
- антибіотики через дію на мікробіоту кишечника впливають на активність засвоєння Біотину.
Негативно впливає на процеси й куріння тютюну.
Передозування
Інформація про передозування Біотином відсутня. Однак у випадку вживання надто високих доз засобу підвищується ризик виникнення небажаних побічних ефектів. Саме тому підбір оптимального дозування й тривалості курсу прийому варто довірити лікареві, а не займатися самолікуванням, яке може бути шкідливим.
Умови зберігання
Засіб зберігають при кімнатній температурі в оригінальній упаковці. Уникати прямого впливу сонця та підвищеної вологості.
В Києві та інших містах України Біотин купити за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На сайті завжди можна отримати інформацію про вартість, ознайомитися з інструкцією, придбати аналоги.
Зверніть увагу!
Опис препарату Біотин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Біотин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 8 |
✅ Найдешевший препарат | 114,40 ₴ |
✅ Форма випуску | Капсули, Таблетки |