Дуфалак - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Фільтр
За запитом «Дуфалак» нічого не знайдено, спробуйте змінити запит.

Дуфалак: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Дуфалаку

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Дуфалаку

Побічні дії

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Для усунення такої поширеної проблеми неправильної роботи кишківника як запору необхідно приймати дуфалак, препарат розроблений компанією ABBOTT HEALTHCARE PRODUCTS (Нідерланди). Ускладнення дефекації згодом надає токсичний вплив на весь організм тому, згідно з інструкцією, дуфалак має м'яку проносну дію і застосовується при запорах, що не є наслідком інших захворювань.

Дуфалак відноситься до безрецептурних лікарських засобів, тобто в аптеці його можна побачити у вільному продажу. Він належить до медикаментів групи «Травна система та обмін речовин» і є послаблювальним засобом.

Основна діюча речовина – це лактулоза. Лактулоза є синтетичною речовиною у вигляді білого сипучого порошку, що має дуже хорошу розчинність. Для її виробництва використовуються відходи молочної продукції, з яких витягується лактоза — основа синтезу лактулози. Допоміжною речовиною є дистильована (очищена) вода.

Форми випуску

В аптеках України можна купити дуфалак ціна, якого залежить від форми випуску:

  • сироп;
  • розчин.

Ефективність засобів у різних формах однакова.

За фармакотерапевтичною групою Дуфалак належить до осмотичних проносних препаратів. Дія таких ліків ґрунтується на витісненні застійних калових мас шляхом затримки в кишківнику рідини. Тим самим створюється тиск, що сприяє збільшенню його перистальтики та м'якому очищенню від перевареної їжі. Перевагою лікування Дуфалаком є відсутність звикання, тобто проносне можна приймати тривало до трьох місяців.

У фармакодинаміці можна виділити такі особливості механізму впливу та ефект препарату:

  • На початку відбувається розщеплення лактулози кишковими бактеріями товстого кишківника, потім вона розпадається на кислоти, які мають знизити показник кислотності рН. Осмотичний вплив ліків сприяє збільшенню обсягу вмісту кишківника, тим самим стимулюється перистальтика та нормалізується густота калу. Труднощі з дефекацією зникають і травлення приходить у норму.
  • За наявності у хворого на енцефалопатію або печінкову кому, позитивний вплив ліків простежується зупинкою росту протеолітичних бактерій, оскільки збільшується кількість ацидофільних бактерій (лактобацил). Одночасно з цим аміак перетворюється на іонізовану форму, оскільки середовище кишківника стає більш кислим. Очищення відбувається завдяки зменшенню показника кислотності та осмотичного фактора.
  • Відбувається оздоровлення всієї флори кишківника, оскільки лактулоза – це пребіотик, збільшується кількість корисних для організму бактерій (біфідобактерій та лактобактерій) та пригнічується розмноження небезпечних для здоров'я бактерій (клостридій та кишкової палички).

За фармакокінетичними показниками завдяки невеликій абсорбції (всмоктуванню), лактулоза проникає в кишківник без змін, зберігаючи всі корисні властивості. При застосуванні дозувань Дуфалаку до 75 мл лактулоза повністю переробляється кишковою флорою. При вживанні вищого дозування частина лактулози може виділятися з організму.

Показання до застосування Дуфалаку

Препарат призначають у таких ситуаціях:

  • З'явився запор, який лікується завдяки регулюванню ритму роботи кишківника.
  • Відбувалося хірургічне втручання у товсту кишку чи аноректальну зону (післяопераційний період).
  • Виникло запалення гемороїдальної шишки.
  • Діагностовано портосистемну печінкову енцефалопатію, яка потребує лікування та профілактики печінкової коми та прекоми.

Режим дозування

Дуфалак можна приймати як у чистому вигляді, так і розведеним. Підбір дозування відбувається відповідно до необхідної терапевтичної дії. Режим підбирається індивідуально. Приймання ліків має відбуватися в один і той самий час доби, під час їди. Протягом усього періоду лікування запору необхідно випивати півтора-два літри рідини на добу.

Дорослим та дітям від 14 років як початкове дозування рекомендується приймати від 15 мл до 45 мл, що відповідає 1-3 пакетикам. Підтримувальна доза – від 15 мл до 30 мл, що відповідає 1-2 пакетикам.

Процес лікування дітей з використанням проносних засобів обов'язково має бути під контролем лікаря. Дозування для дітей:

  • Дітям від 7 до 14 років спочатку потрібно приймати 15 мл, що відповідає одному пакетику, як підтримку — від 10 мл до 15 мл (або один пакетик).
  • Дітям від 1 до 6 років призначається однакове початкове і підтримувальне дозування — від 5 до 10 мілілітрів.
  • Дітям до року – не більше 5 мл.

Протипоказання

Не можна приймати препарат при виявленні наступних хвороб та станів:

  • спадкова галактоземія — порушення обміну речовин: галактоза не перетворюється на глюкозу;
  • шлунково-кишкова непрохідність;
  • перфорація (утворення отвору) у стравоході, шлунку чи кишківнику або ризик її появи;
  • гіперчутливість до лактулози або інших компонентів.

При найменшій підозрі цих проявів слід звертатися до лікаря для зміни лікування та вибору іншого засобу.

Лабораторні дослідження на взаємодію з іншими лікарськими препаратами та інші види взаємодії не проводилися.

Особливості Дуфалаку

Необхідність обов'язкової консультації лікаря під час приймання проносного засобу виникає у таких випадках:

  • з'явився біль у животі неясної етіології;
  • відсутній очікуваний лікувальний ефект протягом декількох днів використання ліків;
  • виявився факт непереносимості лактози організмом хворого.

З обережністю і під наглядом лікаря потрібно приймати ліки хворим на цукровий діабет: звичайна доза не завдасть їм шкоди, але за наявності печінкової коми або предкоми доза збільшується, а отже і надходження цукру в кров теж.

Також, якщо є спадкова непереносимість таких речовин, як галактоза і фруктоза — ліки краще замінити.

Негативного впливу не спостерігалося або він не істотно впливав на здатність керувати транспортом і роботу з механічними пристроями.

Застосування у період вагітності або годування груддю:

  • Ліки не шкодять ні майбутній матері, ні плоду.
  • Під час грудного вигодовування не зареєстровано негативного впливу ліків на матір і на дитину.

Для зручності пацієнтів флакони мають мірні кришечки. У пакетах, що містять одну дозу, потрібно відірвати куточок пакетика і випити вміст відразу, не залишаючи ліки у відкритому вигляді. Зазвичай лактулоза приймається один раз або двічі на день. При досягненні лікувального ефекту дозу можна зменшити до відновлення нормальної функції кишківника.

Передозування

Наслідками передозування можуть бути болі в ділянці живота та пронос. У таких випадках коригується доза або припиняється приймання засобу.

Побічні дії

На початку приймання засобу може спостерігатись підвищене газоутворення, яке зазвичай проходить. У осіб з портосистемною енцефалопатією, які приймають засіб у великих дозуваннях тривалий час – може спостерігатися діарея, наслідком якої може бути електролітний дисбаланс (зневоднення).

Умови зберігання

Необхідно забезпечити зберігання препарату при температурі не вище +25 градусів там, де воно недоступне дітям.

Виробники випускають препарат у флаконах об'ємом 500 та 200 мілілітрів, а також у картонній упаковці, що містить 10 пакетиків. У кожну упаковку вкладено докладну інструкцію.

Термін придатності — 3 роки від дати виробництва.

Замовити дуфалак за найвигіднішою ціною в Україні можна в нашій інтернет-аптеці з доставкою. Зателефонуйте за вказаними на сайті телефонами та уточніть наявність препарату в нашого фахівця.

Використана література

https://www.duphalac.ua/ru/about/index.html

https://compendium.com.ua/info/466/dufalak-sup-sup-/

https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=3437

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Дуфалак на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Дуфалак - інструкція, показання, склад, спосіб застосування