Ізоніазид: інструкція з використання
Ізоніазид – протитуберкульозний препарат. Його бактеріостатична дія спрямована на пригнічення синтезу міколієвих кислот – важливого компоненту клітинної стінки мікобактерій туберкульозу. Особливу активність Ізоніазид виявляє відносно тих мікроорганізмів, що швидко синтезуються, навіть внутрішньоклітинно.
Лікувати туберкульоз треба комплексно й системно, тому протитуберкульозні препарати призначає тільки лікар. Ізоніазид купити можна за рецептом. Придбати лікарський засіб за прийнятними цінами в Києві та інших містах можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Доступна на Ізоніазид ціна та якісний сервіс роблять покупки в нашій мережі вигідними та зручними.
Форми випуску
Форми випуску лікарського препарату: таблетки, розчин для ін’єкцій та сироп. Ізоніазид таблетки містять по 0,1 г, 0,2 г, або 0,3 г діючої речовини, 1 мл розчину – 100 мг Ізоніазиду, 5 мл сиропу – 100 мг isoniazid.
Виробники: ТОВ «Юрія-Фарм», ЧАО «Фармацевтическая фирма «Дарница», публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».
Додана до препарату Ізоніазид інструкція визначає такі фізико-хімічні властивості:
- таблетки білого кольору, циліндричної форми з фаскою, дозування 0,3 г має роздільну риску;
- розчин прозорий та безбарвний;
- сироп прозорий, має жовто-коричневе забарвлення та фруктовий запах.
Ізоніазид – один із 4-х основних препаратів, що використовують для лікування інфекцій, викликаних паличкою Коха.
Показання до застосування препарату Ізоніазид
Таблетки призначають для лікування туберкульозу всіх форм різної локалізації. Показане призначення в гострих стадіях хвороби. Показання до застосування таблетованої форми Ізоніазиду:
- гострі процеси туберкульозу;
- профілактика контактних осіб;
- за позитивної реакції на туберкулін.
Розчин призначають, як ліки першого ряду для лікування активного туберкульозу всіх форм та локалізацій дорослим та дітям.
Сироп Ізоніазид використовують у комплексі з іншими препаратами під час лікування легеневого та позалегеневого туберкульозу, а також як профілактику інфекції – моно призначенням.
Режим дозування
Таблетки приймають після вживання їжі, запиваючи достатньою кількістю води. Терапевтична доза при туберкульозі у дорослих і дітей становить від 5 до 15 мг на кг маси тіла на добу, поділяючи на 1–3 приймання.
Профілактика: 5–10 мг/кг на добу, ділять на 1–2 приймання.
Розчин призначають у вигляді ін’єкцій: внутрішньом’язових та внутрішньовенних, а також як інгаляції. Розрахунок дозування для дорослих та дітей проводить лікар в умовах медичного закладу.
Максимальна добова доза сиропу для дорослих складає 300 мг.
Протипоказання
Протипоказання до всіх форм Ізоніазиду:
- чутливість до компонентів препарату – основного та допоміжних;
- епілепсія, ризик судом;
- тяжкі психози;
- поліомієліт;
- токсичний гепатит;
- гостра печінкова або ниркова недостатність;
- атеросклероз.
Дози понад 10 мг/кг протипоказані при III ступені серцевої недостатності, артеріальній гіпертензії, ішемічній хворобі серця, цирозі печінки, бронхіальній астмі, гіпотиреозі, псоріазі та екземі в гострій стадії.
Особливості препарату Ізоніазид
Для запобігання утворення стійких штамів бактерій Ізоніазид комбінують з іншими протитуберкульозними препаратами. Змішані інфекції потребують призначення засобу разом з антибіотиками, фторхінолонами, сульфаніламідами. Паралельно з Ізоніазидом призначають піридоксин, щоб нейтралізувати побічні реакції з боку нервової системи. У період вагітності та лактації призначають препарат у мінімальних дозах.
Побічні дії
Побічні реакції проявляються зі сторони таких систем:
- ШКТ: нудота, блювання, гепатит;
- нервова: запаморочення, головний біль, судоми, порушення чутливості, безсоння;
- серцева: серцебиття, гіпертензія;
- ендокринна: гіперглікемія, менорагія.
- зорова: неврит та атрофія зорового нерва;
- респіраторна: пневмоніт (алергічний);
- сечовидільна: утруднене сечовипускання, затримка сечі;
- лімфатична: агранулоцитоз, гемолітична анемія, сидеробластична анемія, апластична анемія, тромбоцитопенія, еозинофілія, лейкопенія, нейтропенія.
Можуть виникати алергічні реакції: висипи на шкірі, дерматит, лихоманка.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія Ізоніазиду з іншими протитуберкульозними препаратами посилює їхню дію. Застосування вітаміну В6 і глутамінової кислоти значно знижують ризики виникнення побічних реакцій. Не рекомендоване одночасне приймання із такими засобами:
- парацетамол;
- рифампіцин;
- антацидні засоби;
- фенобарбітал;
- аміназин;
- фенітоїн;
- теофілін;
- ацетамінофен.
Інтервал між прийманням Ізоніазиду та стрептоміцину має бути максимальним.
Передозування
Симптоми передозування: нудота та блювання, нейротоксичні прояви, судоми, порушення функцій печінки. Лікується промиванням шлунку, введенням протисудомних засобів, внутрішньовенним введенням пиродоксіну.
Умови зберігання
Таблетки потрібно зберігати в недоступному для дітей місці за температури не вище 25°C. Розчин зберігають в оригінальній упаковці за температури від 2°С до 8°С. Сироп заборонено заморожувати. Зберігають в оригінальному флаконі за температури до 30°С. Розпочатий флакон потрібно використати протягом 30 діб.
Категорія відпуску
За рецептом.
Зверніть увагу!
Опис препарату Ізоніазид на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Ізоніазид - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 46,90 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |