Хлорофіліпт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Торгова назва
Лінійка
Виробник
Ще (2)
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Взаємодія з їжею
Зберігання
Вид продукції
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: ПП Чарлі
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Дозування: 25 мг
Виробник: Монфарм
Loading ...
Виробник: Грін Фарм Косметик
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2,5 мг/мл
Виробник: ДЗ ДНЦЛЗ
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Виробник: ДЗ ДНЦЛЗ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: ДЗ ДНЦЛЗ
Loading ...
Дозування: 25 мг
Виробник: Фармаком
Loading ...

Хлорофіліпт: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Хлорофіліпту

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Хлорофіліпту

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Хлорофіліпт — це антисептичний лікарський засіб, що має антибактеріальну дію (бактерицидну та бактеріостатичну). Також препарат здатний усувати інфекції, викликані стійкими та чутливими до антибактеріальних препаратів стафілококами.

Ліки збільшують кількість кисню в тканинах організму, мають виражену детоксикаційну дію. Їх використовують при ослабленні імунітеті, терапії гіпоксії, а також для того, щоб збільшити ефективність використання антибіотиків.

Хлорофіліпт не має канцерогенної, мутагенної, тератогенної та ембріотоксичної дії.

В аптеках представлений великий асортимент медикаментів від різних виробників. Ціна Хлорофіліпту може змінюватись в залежності від міста продажу та лікарської форми.

З аптеки препарат відпускається без рецепта.

Форми випуску

Ліки мають кілька лікарських форм. В інтернет-аптеках в наявності такі форми випуску Хлорофіліпту:

 • розчин;
 • таблетки;
 • спрей.

Така різноманітність дозволяє придбати препарат для застосування у найбільш зручному вигляді за відповідною ціною.

Показання до застосування Хлорофіліпту

Лікувальний засіб використовується в терапії наступних захворювань переважно стафілококової етіології:

 • стафілококовий сепсис;
 • гнійно-запальні ускладнення;
 • післяопераційні ускладнення;
 • опіки;
 • ендокардит;
 • запалення легенів;
 • абсцес легені;
 • запальні процеси у плеврі;
 • перитоніт;
 • остеомієліт;
 • ендометріози;
 • сепсис, спричинений абортом;
 • запальні процеси у внутрішніх статевих органах;
 • пієлонефрит;
 • уросепсис.

Також ці ліки використовують у лікуванні хвороб, збудниками яких є нестафілококові антибіотикорезистентні мікроорганізми. Крім того, за допомогою Хлорофіліпту лікують хвороби верхніх дихальних шляхів, різні стоматити.

Режим дозування

Розчин Хлорофіліпту призначається внутрішньовенно при сепсисі, масштабних опіках, пневмоніях. Лікувальний засіб виготовляється при необхідності. У 38 мл натрію хлориду необхідно розвести 0,25% спиртовий розчин. Готовий розчин вводиться у дозі 40 мл 4 рази на день протягом 4-5 днів. У хворих з перитонітом та емпіємою плеври курс лікування продовжується до 5–8 днів. Приготовлений розчин Хлорофіліпту вводиться через дренаж у порожнину.

Пігулки Хлорофіліпту використовуються в різних дозах залежно від хвороби, перебігу та тяжкості захворювання. Застосовуються таблетки по 12.5 мг та 25 мг. Їх необхідно тримати в ротовій порожнині до того моменту, поки вони повністю не розчиняться. Добова доза медикаменту для дорослої людини становить 25 мг (1 таблетка) 5 разів на день, тобто по 1 таблетці через кожні 4-5 годин. Курс лікування триває тиждень.

Лікування носійства стафілококів у кишківнику Хлорофіліптом проводиться за допомогою клізм. Для підготовки дози однієї клізми 20 мл 1% розчину препарату розводять в 1 л води. Виконується маніпуляція один раз на день. Повторювати клізму потрібно через кожні 2 дні. Курс терапії складає 10 процедур.

У терапії різних уражень шкіри при місцевому застосуванні препарату необхідно 1% розчину розвести у 0,25% розчині прокаїну у співвідношенні 1:5. Тривалість терапії Хлорофіліптом залежить від хвороби, її перебігу, тяжкості. Дозу та тривалість лікування повинен визначати кваліфікований фахівець.

Спрей Хлорофіліпт використовують для лікування захворювань дихальної системи. Препарат застосовується місцево для усунення запальних процесів у верхніх дихальних шляхах (у вигляді спрею Хлорофіліпту в ніс). Ліки дорослим необхідно вприснути у зів за допомогою двох натискань на клапан флакона 3-4 рази на день протягом 3-4 днів. Для терапії ерозій, трофічних виразок та опіків потрібно змочувати марлеву серветку препаратом та тримати на шкірних покривах або слизових оболонках протягом 15–20 хв. Процедура повинна проводитись 2 рази на день. Курс лікування становить 10 днів.

Протипоказання

Використання медичного препарату Хлорофіліпту заборонено у таких випадках:

 • підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу;
 • вагітність;
 • період лактації;
 • діти до 12 років.

Особливості Хлорофіліпту

Перед тим як використовувати ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Слід зазначити, що метилпарагідроксибензоат та пропілпарагідроксибензоат, що входять до складу лікарського засобу, можуть провокувати розвиток алергічних реакцій. Тому перед початком терапії необхідно визначити чутливість пацієнта до препарату. Після прийому 1 таблетки Хлорофіліпту, або 25 крапель лікарського засобу, розчиненого в столовій ложці води, або пробного впорскування в рот (1 натискання на клапан флакона з ліками), потрібно почекати можливого прояву алергічної реакції протягом 6–8 годин. Якщо симптоми алергії не з'явилися, препарат можна приймати хворому.

Побічні дії

При прийомі лікарських засобів можуть виникнути небажані реакції організму. Найбільш частими побічними ефектами можна назвати розвиток алергії (у тому числі свербіж, набряк Квінке, почервоніння). Також може виникати подразнення слизової оболонки порожнини рота, нудота, блювання. У деяких хворих відзначається поява головного болю та запаморочення.

При появі перелічених вище симптомів необхідно терміново припинити прийом лікувального засобу. Лікування спрямоване на усунення симптомів, що з'явилися з прийомом лікарського засобу.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Хлорофіліпт здатний посилювати ефект від прийому антисептичних лікарських засобів.

Передозування

Надмірне перевищення терапевтичної дози проявляється збільшенням небажаних реакцій від прийому препарату. Терапія спрямована на усунення цих проявів передозування.

Умови зберігання

Хлорофіліпт необхідно зберігати в місці, недоступному для дітей, в оригінальній упаковці від виробника та препарат повинен бути захищений від потрапляння на нього прямого сонячного проміння. Температура зберігання не повинна перевищувати 25 °С.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Хлорофіліпт на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Хлорофіліпт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 10
✅ Форма випуску Розчин, Спрей, Таблетки