Лоперамід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Виробник: Маріфарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2 мг
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 2 мг
Виробник: Гріндекс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...

Лоперамід: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Лоперамиду

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Лоперамиду

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Діарея може призвести до небезпечного для здоров'я зневоднення, тому для зниження її симптоматики варто приймати Лоперамід — недорогий, але ефективний протидіарейний препарат. Застосовується він уже майже 50 років. Відпускається без рецепта, але перед прийманням краще проконсультуватись з лікарем.

Фармакотерапевтична група Лопераміду – засоби, що знижують перистальтику. Такі ліки діють шляхом зв'язування з опіатними рецепторами кишківника, що призводить до пригнічення вивільнення простагландинів та ацетилхоліну. Одночасно збільшується всмоктування рідини кишковими стінками та час, необхідний для проходження калу. Ще один результат від застосування Лопераміду – підвищення тонусу анального сфінктера, внаслідок чого позивів до дефекації стає менше.

Випускають препарат багато вітчизняних та закордонних компаній: Товариство з обмеженою відповідальністю «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров'я народу», ПрАТ «Лекхім-Харків», ВАТ «Київмедпрепарат», Товариство з обмеженою відповідальністю «Дослідний завод «ГНЦЛС», АТ «Гріндекс».

Купити Лоперамід, ціна якого у кожного виробника відрізняється, можна недорого.

Форми випуску

Випускається Лоперамід у вигляді таблеток і капсул для перорального приймання, у кожній з яких міститься 2 мг діючої речовини. В упаковці може бути 10, 20 чи 30 штук. Ціна Лопераміду для кожного фасування відрізняється.

Як допоміжні речовини використаний крохмаль, магній стеарат і лактоза. Капсули додатково вкриті кольоровою желатиновою оболонкою, всередині якої знаходиться білий порошок.

Показання до застосування Лоперамиду

Ліки призначені для симптоматичної терапії діареї. Вони показані, якщо присутні:

 • симптоми діареї гострого типу у дітей віком від 12 років та дорослих;
 • симптоми діареї у гострій фазі при синдромі подразненого кишківника, підтвердженого лікарем.

Тільки у вищеописаних випадках використання таблеток і капсул буде ефективним та безпечним. В інших ситуаціях рішення про користь від терапії за допомогою засобу має приймати лікар.

Режим дозування

Дотримання рекомендацій виробника з інструкції із застосування дозволить отримати бажаний результат лікування. Важливо не перевищувати добового дозування та кратності приймання.

Препарат Лоперамід слід застосовувати у таких дозах:

 1. Для зняття симптоматики гострої діареї дітям від 12 років і дорослим потрібно прийняти як ударну дозу 2 капсули або таблетки, потім перейти на 1 штуку після кожного випорожнення. За добу можна використовувати не більше 12 мг (6 таблеток або капсул).
 2. При необхідності зняття симптомів діареї, що виникли через синдром подразненого кишківника, необхідно використовувати Лоперамід у наступній схемі: 2 таблетки або капсули відразу, а потім по одній після кожного походу в туалет, але не більше 6 штук за 24 години.

Приймати Лоперамід потрібно, запиваючи водою і не розжовуючи.

Протипоказання

Ліки мають кілька протипоказань, які обов'язково потрібно враховувати перед прийманням. Відмовитися від використання засобу слід тим, хто:

 • страждає на індивідуальну чутливість до самого Лопераміду або допоміжних компонентів, які до нього входять;
 • захворів на дизентерію і зіткнувся з присутністю кров'янистих виділень у калі, підвищенням температури тіла;
 • через проведення антибіотикотерапії зіткнувся з виразковим або псевдомембранозним колітом;
 • має поставлений діагноз – бактеріальний ентероколіт.

Лоперамід не можна використовувати при небезпеці кишкової непрохідності, токсичному мегаколону. При появі сильного запору, здуття та болю в животі приймання слід припинити.

Особливості Лоперамиду

При використанні Лопераміду варто пам'ятати: засіб не відновлює водно-електролітний баланс, тому він має йти в комплексі із замісною терапією. Якщо клінічна картина діареї не покращується протягом двох діб після початку приймання ліків, слід припинити лікування та звернутися до лікаря.

Застосування у різних груп та категорій хворих має свої особливості:

 • пацієнти з імунодефіцитом повинні перестати пити Лоперамід, якщо зіткнулися з сильним здуттям живота, оскільки є інформація про високий ризик виникнення кишкової непрохідності у такій групі хворих;
 • вагітним і тим, хто годує препарат не рекомендується і може бути призначений лікарем тільки після оцінки співвідношення небезпеки негативного впливу на дитину з користю від лікування;
 • дітям призначається лише у віці старше 12 років;
 • хворим старше 65 років корекція дозування не потрібна.

Важливо пам'ятати: під час лікування антидіарейним препаратом можливе невелике збільшення втоми, сонливості, тому водіям слід бути обережними на дорозі.

Побічні дії

Використовуючи ліки для зняття симптомів діареї з гострим перебігом, слід пам'ятати про можливі побічні симптоми. За частотою появи вони поділені на три групи:

 1. Часто: запор, розлади перистальтики, головний біль, запаморочення.
 2. Рідко: алергічні реакції, нудота, сухість у ротовій порожнині, біль у верхній ділянці живота, блювання.
 3. Дуже рідко: анафілаксія, непритомність, порушення координації, ступор, гіпертонус, затримка сечовиділення, епідермальний некроліз.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Лоперамід піддається метаболізму під впливом ферментів печінки, тому препарати зі схожим механізмом фармакокінетики можуть конкурувати з ним, підвищуючи або знижуючи концентрацію діючої речовини в крові. Його не можна приймати через можливу взаємодію з:

 • протигрибковими препаратами на основі флуконазолу, кетоконазолу, ітраконазолу;
 • інгібіторами Р-глікопротеїну (деякі противірусні ліки);
 • препаратами для зниження кислотності шлункового соку: Ранітідин, Циметидин, Омепразол та їхні аналоги;
 • антибактеріальними засобами – Метронідазол, Ципрофлоксацин.

Приймання таблеток і капсул проти діареї з цими медикаментами веде до суттєвого збільшення рівня Лопераміду в організмі, що може спричинити передозування. В результаті відбувається посилення дії, тому пацієнт може зіткнутися із запором у кращому випадку та кишковою непрохідністю у гіршому.

Передозування

Щоб уникнути передозування, слід дотримуватися припису лікаря або інструкції із застосування. Використовуючи понад 6 таблеток за 24 години, що вважається максимальним добовим дозуванням, можна зіткнутися з серйозними наслідками:

 • порушення рухової координації;
 • ступор;
 • гіпертонус м'язів, міоз;
 • висока сонливість;
 • пригнічення дихання;
 • ступор;
 • сукупність симптоматики, властивої кишковій непрохідності.

Передозування може виникати при використанні невисоких доз у пацієнтів з порушеннями функції печінки.

Умови зберігання

Зберігати медикаменти бажано в оригінальній картонній упаковці, уникаючи потрапляння прямих сонячних променів, та за температури не вище +25 градусів. Термін їхньої придатності становить 4 роки.

Купити Лоперамід в аптеках можна у нашій мережі. У наявності є продукція різних фармацевтичних компаній у кількох видах фасування. Замовити можна онлайн на нашому сайті з будь-якого міста України, а доставка буде виконана в найближчу аптеку.

Використана література

https://compendium.com.ua/uk/akt/76/3032/loperamidum/

https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=21459

https://www.lekhim.ua/uk/product/loperamid

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Лоперамід на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Лоперамід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Капсули, Таблетки