Лоперамід: інструкція з використання
Показання до застосування Лоперамиду
Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування
Діарея може призвести до небезпечного для здоров'я зневоднення, тому для зниження її симптоматики варто приймати Лоперамід — недорогий, але ефективний протидіарейний препарат. Застосовується він уже майже 50 років. Відпускається без рецепта, але перед прийманням краще проконсультуватись з лікарем.
Фармакотерапевтична група Лопераміду – засоби, що знижують перистальтику. Такі ліки діють шляхом зв'язування з опіатними рецепторами кишківника, що призводить до пригнічення вивільнення простагландинів та ацетилхоліну. Одночасно збільшується всмоктування рідини кишковими стінками та час, необхідний для проходження калу. Ще один результат від застосування Лопераміду – підвищення тонусу анального сфінктера, внаслідок чого позивів до дефекації стає менше.
Випускають препарат багато вітчизняних та закордонних компаній: Товариство з обмеженою відповідальністю «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров'я народу», ПрАТ «Лекхім-Харків», ВАТ «Київмедпрепарат», Товариство з обмеженою відповідальністю «Дослідний завод «ГНЦЛС», АТ «Гріндекс».
Купити Лоперамід, ціна якого у кожного виробника відрізняється, можна недорого.
Форми випуску
Випускається Лоперамід у вигляді таблеток і капсул для перорального приймання, у кожній з яких міститься 2 мг діючої речовини. В упаковці може бути 10, 20 чи 30 штук. Ціна Лопераміду для кожного фасування відрізняється.
Як допоміжні речовини використаний крохмаль, магній стеарат і лактоза. Капсули додатково вкриті кольоровою желатиновою оболонкою, всередині якої знаходиться білий порошок.
Показання до застосування Лоперамиду
Ліки призначені для симптоматичної терапії діареї. Вони показані, якщо присутні:
- симптоми діареї гострого типу у дітей віком від 12 років та дорослих;
- симптоми діареї у гострій фазі при синдромі подразненого кишківника, підтвердженого лікарем.
Тільки у вищеописаних випадках використання таблеток і капсул буде ефективним та безпечним. В інших ситуаціях рішення про користь від терапії за допомогою засобу має приймати лікар.
Режим дозування
Дотримання рекомендацій виробника з інструкції із застосування дозволить отримати бажаний результат лікування. Важливо не перевищувати добового дозування та кратності приймання.
Препарат Лоперамід слід застосовувати у таких дозах:
- Для зняття симптоматики гострої діареї дітям від 12 років і дорослим потрібно прийняти як ударну дозу 2 капсули або таблетки, потім перейти на 1 штуку після кожного випорожнення. За добу можна використовувати не більше 12 мг (6 таблеток або капсул).
- При необхідності зняття симптомів діареї, що виникли через синдром подразненого кишківника, необхідно використовувати Лоперамід у наступній схемі: 2 таблетки або капсули відразу, а потім по одній після кожного походу в туалет, але не більше 6 штук за 24 години.
Приймати Лоперамід потрібно, запиваючи водою і не розжовуючи.
Протипоказання
Ліки мають кілька протипоказань, які обов'язково потрібно враховувати перед прийманням. Відмовитися від використання засобу слід тим, хто:
- страждає на індивідуальну чутливість до самого Лопераміду або допоміжних компонентів, які до нього входять;
- захворів на дизентерію і зіткнувся з присутністю кров'янистих виділень у калі, підвищенням температури тіла;
- через проведення антибіотикотерапії зіткнувся з виразковим або псевдомембранозним колітом;
- має поставлений діагноз – бактеріальний ентероколіт.
Лоперамід не можна використовувати при небезпеці кишкової непрохідності, токсичному мегаколону. При появі сильного запору, здуття та болю в животі приймання слід припинити.
Особливості Лоперамиду
При використанні Лопераміду варто пам'ятати: засіб не відновлює водно-електролітний баланс, тому він має йти в комплексі із замісною терапією. Якщо клінічна картина діареї не покращується протягом двох діб після початку приймання ліків, слід припинити лікування та звернутися до лікаря.
Застосування у різних груп та категорій хворих має свої особливості:
- пацієнти з імунодефіцитом повинні перестати пити Лоперамід, якщо зіткнулися з сильним здуттям живота, оскільки є інформація про високий ризик виникнення кишкової непрохідності у такій групі хворих;
- вагітним і тим, хто годує препарат не рекомендується і може бути призначений лікарем тільки після оцінки співвідношення небезпеки негативного впливу на дитину з користю від лікування;
- дітям призначається лише у віці старше 12 років;
- хворим старше 65 років корекція дозування не потрібна.
Важливо пам'ятати: під час лікування антидіарейним препаратом можливе невелике збільшення втоми, сонливості, тому водіям слід бути обережними на дорозі.
Побічні дії
Використовуючи ліки для зняття симптомів діареї з гострим перебігом, слід пам'ятати про можливі побічні симптоми. За частотою появи вони поділені на три групи:
- Часто: запор, розлади перистальтики, головний біль, запаморочення.
- Рідко: алергічні реакції, нудота, сухість у ротовій порожнині, біль у верхній ділянці живота, блювання.
- Дуже рідко: анафілаксія, непритомність, порушення координації, ступор, гіпертонус, затримка сечовиділення, епідермальний некроліз.
Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування
Лоперамід піддається метаболізму під впливом ферментів печінки, тому препарати зі схожим механізмом фармакокінетики можуть конкурувати з ним, підвищуючи або знижуючи концентрацію діючої речовини в крові. Його не можна приймати через можливу взаємодію з:
- протигрибковими препаратами на основі флуконазолу, кетоконазолу, ітраконазолу;
- інгібіторами Р-глікопротеїну (деякі противірусні ліки);
- препаратами для зниження кислотності шлункового соку: Ранітідин, Циметидин, Омепразол та їхні аналоги;
- антибактеріальними засобами – Метронідазол, Ципрофлоксацин.
Приймання таблеток і капсул проти діареї з цими медикаментами веде до суттєвого збільшення рівня Лопераміду в організмі, що може спричинити передозування. В результаті відбувається посилення дії, тому пацієнт може зіткнутися із запором у кращому випадку та кишковою непрохідністю у гіршому.
Передозування
Щоб уникнути передозування, слід дотримуватися припису лікаря або інструкції із застосування. Використовуючи понад 6 таблеток за 24 години, що вважається максимальним добовим дозуванням, можна зіткнутися з серйозними наслідками:
- порушення рухової координації;
- ступор;
- гіпертонус м'язів, міоз;
- висока сонливість;
- пригнічення дихання;
- ступор;
- сукупність симптоматики, властивої кишковій непрохідності.
Передозування може виникати при використанні невисоких доз у пацієнтів з порушеннями функції печінки.
Умови зберігання
Зберігати медикаменти бажано в оригінальній картонній упаковці, уникаючи потрапляння прямих сонячних променів, та за температури не вище +25 градусів. Термін їхньої придатності становить 4 роки.
Купити Лоперамід в аптеках можна у нашій мережі. У наявності є продукція різних фармацевтичних компаній у кількох видах фасування. Замовити можна онлайн на нашому сайті з будь-якого міста України, а доставка буде виконана в найближчу аптеку.
Використана література
https://compendium.com.ua/uk/akt/76/3032/loperamidum/
https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=21459
https://www.lekhim.ua/uk/product/loperamid
Зверніть увагу!
Опис препарату Лоперамід на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Лоперамід – інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 29,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Капсули, Таблетки |