Лоратадин: інструкція з використання
Показання до застосування Лоратадину
Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування
Для тих, хто страждає від сезонних та цілорічних алергічних ринітів, справжнім порятунком є Лоратадин, ціна на який відрізняється залежно від дозування та виробника. Препарат є найкращим серед аналогічних засобів від алергії. Він ефективно бореться з кон'юнктивітом, ринітом та набряком Квінке. Саме тому його призначають навіть при укусах комах та свербінні від дерматиту. Після застосування пацієнти відзначають швидке полегшення симптомів та покращення самопочуття.
За фармакотерапевтичною групою медикамент належить до засобів, спрямованих на лікування та зняття симптомів алергії. Також засіб є блокатором гістамінових рецепторів.
Головним компонентом виступає діюча речовина Лоратадин у дозуванні - 0,1 г. До складу таблеток також входять:
- целюлоза;
- стеаринова кислота;
- моногідрат лактози;
- картопляний крохмаль.
У сиропі додатковими елементами є:
- бензоат натрію;
- моногідрат лимонної кислоти;
- пропіленгліколь;
- етанол;
- сорбітол;
- банановий ароматизатор;
- очищена вода.
Активна діюча речовина є трициклічним антигістамінним засобом із селективною активністю щодо периферичних Н1-рецепторів. Фармакологічні властивості ліків Лоратадин:
- Фармакокінетика. Швидко всмоктується в ШКТ у повному обсязі. Дія починається через пів години після застосування та діє добу. Через 2,5 години досягається максимальна концентрація в крові. Якщо приймати одночасно з їжею, всмоктування сповільнюється на годину. Напіввиведення відбувається через 3-20 годин, виводиться через нирки з жовчю.
- Фармакодинаміка. Вивільнення гістаміну та лейкотрієну С4 пригнічується, полегшується перебіг алергії. Знімаються набряки та спазми гладкої мускулатури. Звикання немає. Впливу на ЦНС немає.
При тривалому курсі терапії клінічно значущих змін даних фізичного огляду та результатів досліджень у лабораторії зареєстровано не було.
Препарат виробляється численними закордонними фармацевтичними компаніями:
- «Сандоз Фармасьютікалз» у Словенії.
- «Байєр Біттерфельд» у Німеччині.
- «Шерінг-Плау Лабо» у Бельгії.
Також медикамент поставляється вітчизняними українськими виробниками:
- «Стома»;
- «Здоров'я ФК»;
- «Дарниця ФФ»;
- «Фармак»;
- «Лекхім-Харків»;
- «Київмедпрепарат»;
- «Житомирська ФФ»;
- «Тева Україна»;
- «Технолог»;
- «Київмедпрепарат».
Для того, щоб придбати протиалергічний засіб в Україні, рецепт не знадобиться. Ціна на Лоратадин в аптеках доступна кожному.
Форми випуску
Форми випуску медикаменту:
- Таблетки. Білі таблетки плоскої циліндричної форми з фаскою. 10 штук упаковані у фольговані блістери. Усередині картонної пачки 1-2 осередкових упаковок.
- Сироп. Прозора рідина жовтого кольору з характерним запахом упакована у флакон, який комплектується мірною ложкою або стаканчиком.
Показання до застосування Лоратадину
Призначення ліків рекомендовано при наступних захворюваннях:
- сезонний чи постійний алергічний риніт;
- кон'юнктивіт на ґрунті алергії;
- ідіопатична хронічна кропив'янка;
- дерматоз зі свербінням;
- алергія через укуси комах.
Режим дозування
Режим дозування засобу відрізняється з урахуванням форми випуску. Сироп приймається незалежно від їжі 1 раз на добу по 10 мл. Дітям старше 2 років рекомендують дозування, розраховане за масою тіла:
- вага до 30 кг — 5 мл один раз на день;
- вага понад 30 кг — 10 мл один раз на день.
Таблетки ковтають за пів години до їди. Дорослі та діти від 30 кг приймають по 10 мг один раз на добу. Діти віком до 6 років і менш як 30 кг ваги ковтають половину таблетки 1 раз на день.
Протипоказання
Препарат Лоратадин протипоказаний при таких особливостях та станах:
- непереносність діючого чи допоміжного компонента;
- лактація;
- непереносність фруктози;
- вік до 2 років для сиропу, до 6 років для таблеток.
Якщо пацієнт має захворювання печінки, алкоголізм, черепно-мозкові травми або вагітність, ліки необхідно застосовувати з обережністю під контролем лікаря.
Досліджень щодо безпеки використання медикаменту в період виношування дитини та лактації проведено не було. Приймання припустиме, тільки якщо очікуваний результат виправдовує потенційний ризик для плоду. Якщо ліки приймають у період лактації, годування необхідно припинити.
Особливості Лоратадину
При використанні Лоратадину, купити який можна в кожній аптеці, слід врахувати наступне:
- Якщо плануються шкірні алергічні реакції, припиніть приймання антигістаміну за 2 доби до діагностичного дослідження.
- Не рекомендовано вагітним і жінкам, що годують, дітям до 2 років. Пацієнти літнього віку та люди з хронічною нирковою недостатністю можуть приймати засіб без корекції дози. Було проведено дослідження у 10000 пацієнтів віком від 12 років. Була доведена ефективність Лоратадину порівняно з плацебо. Також в експерименті брало участь близько 200 дітей віком від 6 до 12 років. Побічних реакцій не було помічено.
- Негативного впливу на здатність керувати автомобілем виявлено не було. Рідко з'являється сонливість. Якщо пацієнт відмічає у себе таку особливість, необхідно утриматися від діяльності, яка потребує підвищеної концентрації уваги.
- Якщо печінка уражена через алкоголізм, максимальна концентрація основного елемента та тривалість напіввиведення збільшується.
Побічні дії
Побічні ефекти, пов'язані з прийманням препарату:
- головний біль;
- сонливість;
- дратівливість;
- підвищений апетит; сухість у роті;
- алопеція, пітливість;
- тахікардія;
- порушена функція печінки;
- збудливість;
- гіперкінези.
Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування
Взаємодія Лоратадину, вартість якого невелика, з іншими речовинами:
- Інгібітори CYP3A4 (у тому числі кетоконазол та еритроміцин) та CYP2D6 подвоюють концентрацію Лоратадину в крові. Індуктори мікросомального окиснення знижують лікарський ефект.
- Дослідження з використанням шкірних проб підтвердили, що очікуваний ефект настає через 1 годину, досягає максимуму через 8 годин та триває добу. Їжа може збільшити тривалість всмоктування активної речовини в крові, але не знижує її ефективність.
- Дія алкоголю не посилюється після приймання таблеток чи сиропу.
Передозування
Якщо пацієнт прийняв максимально допустиму дозу, у нього можуть виникнути такі симптоми, що свідчать про передозування:
- сонливість;
- тахікардія;
- головний біль.
Специфічних антидотів немає. Якщо були помічені дані явища, важливо негайно звернутися до медичних працівників. Насамперед важливо промити шлунок і прийняти адсорбенти. Далі лікар приймає рішення про симптоматичну та підтримувальну терапію.
Умови зберігання
Таблетки зберігаються протягом 2 років, сироп – 4 роки. Щоб медикамент зберіг всі свої властивості, важливо, щоб умови зберігання відповідали кільком характеристикам:
- сухе, захищене від прямого сонячного проміння місце;
- температура до 25 градусів;
- недоступне для дітей місце.
Купити Лоратадин ви можете у нашій інтернет-аптеці. Ми пропонуємо широкий каталог товарів, вигідну цінову політику та можливість доставки. Уточнити наявність ліків ви можете у наших менеджерів за телефоном.
Використана література
https://www.medcentre.com.ua/medikamenty/loratadin.html
https://drugs.medelement.com/drug/лоратадин-инструкция/438170461477650970?instruction_lang=RU
Зверніть увагу!
Опис препарату Лоратадин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Лоратадин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 33,10 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Сироп |