Мільгама - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Виробник: Солюфарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Солюфарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Мауєрманн-Арцнайміттель
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Мауєрманн-Арцнайміттель
Loading ...

Мільгама: інструкція з використання

Мільгама належить до нейротропних вітамінів групи B, їх активно використовують для лікування запальних і дегенеративних запалень рухового апарату і нервової системи. У разі вживання великих доз здатна чинити анальгетичну дію. Додатково посилює кровообіг і нормалізує роботу нервової системи. Деякі лікарі також відзначають поліпшення кровотворення. На ринку доступна як Мільгама таблетки, так і Мільгама ампули для ін'єкції.

Коли варто приймати препарат?

Мільгама, як і інші препарати для нервової системи, використовується для симптоматичного лікування захворювань нервової системи, а саме:

 • невралгії;
 • невритів;
 • міалгії;
 • полінейропатії;
 • герпетичних уражень;
 • уражень лицьового нерва.

Додатково Мільгама продемонструвала себе як препарат, що успішно справляється з неврологічними захворюваннями, які були спровоковані дефіцитом групи B. Тому мільгаму найчастіше застосовують для усунення дефіцитних станів.

Залежно від тяжкості захворювання лікарський препарат призначається в різних дозуваннях. Але найчастіше для швидкого купірування больового синдрому використовується укол ін'єкцією глибоко внутрішньом'язово один раз на добу. Надалі дозування розраховується вдвічі менше, необхідно щонайменше три уколи протягом тижня. У такому разі лікування триває не менше ніж місяць, може доходити до восьми тижнів. 

Які існують протипоказання?

Насамперед вживання таблеток або курс ін'єкцій необхідно скасувати в разі індивідуальної непереносимості препарату або будь-яких його компонентів. Додатково заборонено лікування Мільгамою у разі:

 • гострих або тяжких форм декомпенсованої серцевої недостатності;
 • вагітності або під час годування груддю. 

У розчинах для ін'єкцій використовується бензиловий спирт, тому він заборонений для використання дітям і підліткам. При цьому не існує жодних заборон на використання препарату людям, які займаються водінням або працюють із механізмами. 

Побічні ефекти при застосуванні та властивості препарату

Залежно від індивідуальної непереносимості, може зустрічатися:

 • пітливість;
 • кропив'янка;
 • порушення дихання. 

У рідкісних випадках спостерігається набряк Квінке, анафілактичний шок. У разі передозування препарату може виникнути аритмія, нудота, загальна слабкість, судоми. 

Щоб уникнути побічних ефектів, варто пам'ятати, що препарат несумісний із солями важких металів і може спричинити незворотні наслідки. Необхідно уникати сполук з:

 • йодидом;
 • хлоридом ртуті;
 • ацетатом;
 • карбонатом. 

Варто пам'ятати, що Мільгама несумісна з усіма ліками, які містять леводопу, тому що за їхнього одночасного прийому посилюється периферичне декарбоксилювання леводопи та може знижуватися її антипаркінсонічний вплив.

Варто пам'ятати, що Мільгама у разі надмірного застосування може посилювати побічні ефекти, тому необхідна термінова госпіталізація. Сам процес лікування полягає в симптоматичному усуненні виявлених симптомів.

Як зберігати ліки?

Мільгама, інструкцію до якої можна подивитися в інтернеті, має зберігатися виключно в темному місці, в приміщенні при температурі не вище 25°С. Р-н для ін'єкцій не вище 2-8°С в оригінальній упаковці для захисту від світла. Термін придатності – 3 роки.

Незалежно від ціни на ринку, варто вибирати препарати тільки від відомих виробників. У такому разі ви можете бути впевнені, що за доступною вартістю купуєте і відмінну якість. Щоби купити відповідні ліки, досить замовити необхідний препарат, а забрати його можна у зручний час у найближчій аптеці. Більш детальна інформація представлена в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мільгама на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мільгама - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки