Мільгама: інструкція з використання
Мільгама належить до нейротропних вітамінів групи B, їх активно використовують для лікування запальних і дегенеративних запалень рухового апарату і нервової системи. У разі вживання великих доз здатна чинити анальгетичну дію. Додатково посилює кровообіг і нормалізує роботу нервової системи. Деякі лікарі також відзначають поліпшення кровотворення. На ринку доступна як Мільгама таблетки, так і Мільгама ампули для ін'єкції.
Коли варто приймати препарат?
Мільгама, як і інші препарати для нервової системи, використовується для симптоматичного лікування захворювань нервової системи, а саме:
- невралгії;
- невритів;
- міалгії;
- полінейропатії;
- герпетичних уражень;
- уражень лицьового нерва.
Додатково Мільгама продемонструвала себе як препарат, що успішно справляється з неврологічними захворюваннями, які були спровоковані дефіцитом групи B. Тому мільгаму найчастіше застосовують для усунення дефіцитних станів.
Залежно від тяжкості захворювання лікарський препарат призначається в різних дозуваннях. Але найчастіше для швидкого купірування больового синдрому використовується укол ін'єкцією глибоко внутрішньом'язово один раз на добу. Надалі дозування розраховується вдвічі менше, необхідно щонайменше три уколи протягом тижня. У такому разі лікування триває не менше ніж місяць, може доходити до восьми тижнів.
Які існують протипоказання?
Насамперед вживання таблеток або курс ін'єкцій необхідно скасувати в разі індивідуальної непереносимості препарату або будь-яких його компонентів. Додатково заборонено лікування Мільгамою у разі:
- гострих або тяжких форм декомпенсованої серцевої недостатності;
- вагітності або під час годування груддю.
У розчинах для ін'єкцій використовується бензиловий спирт, тому він заборонений для використання дітям і підліткам. При цьому не існує жодних заборон на використання препарату людям, які займаються водінням або працюють із механізмами.
Побічні ефекти при застосуванні та властивості препарату
Залежно від індивідуальної непереносимості, може зустрічатися:
- пітливість;
- кропив'янка;
- порушення дихання.
У рідкісних випадках спостерігається набряк Квінке, анафілактичний шок. У разі передозування препарату може виникнути аритмія, нудота, загальна слабкість, судоми.
Щоб уникнути побічних ефектів, варто пам'ятати, що препарат несумісний із солями важких металів і може спричинити незворотні наслідки. Необхідно уникати сполук з:
- йодидом;
- хлоридом ртуті;
- ацетатом;
- карбонатом.
Варто пам'ятати, що Мільгама несумісна з усіма ліками, які містять леводопу, тому що за їхнього одночасного прийому посилюється периферичне декарбоксилювання леводопи та може знижуватися її антипаркінсонічний вплив.
Варто пам'ятати, що Мільгама у разі надмірного застосування може посилювати побічні ефекти, тому необхідна термінова госпіталізація. Сам процес лікування полягає в симптоматичному усуненні виявлених симптомів.
Як зберігати ліки?
Мільгама, інструкцію до якої можна подивитися в інтернеті, має зберігатися виключно в темному місці, в приміщенні при температурі не вище 25°С. Р-н для ін'єкцій не вище 2-8°С в оригінальній упаковці для захисту від світла. Термін придатності – 3 роки.
Незалежно від ціни на ринку, варто вибирати препарати тільки від відомих виробників. У такому разі ви можете бути впевнені, що за доступною вартістю купуєте і відмінну якість. Щоби купити відповідні ліки, досить замовити необхідний препарат, а забрати його можна у зручний час у найближчій аптеці. Більш детальна інформація представлена в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я».
Зверніть увагу!
Опис препарату Мільгама на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Мільгама – інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 278,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Раствор, Таблетки |