Порталак: інструкція з використання
Порталак – це лікарський препарат, який належить до групи осмотичний засобів. Він сприяє зростанню таких корисних бактерій, як біфідобактерії та лактобактерії, і пригнічує розвиток потенційно шкідливих бактерій, як-от клостридії та кишкова паличка. Це забезпечує сприятливий баланс кишкової флори. Діюча речовина – лактулоза, була відкрита в 1927 році данським ученим Альфредом Хіллерупом. У 1966 році шведська фармацевтична компанія AB Leo почала виробництво лактулози у вигляді медикаменту для лікування запорів та інших розладів травлення.
Придбати Порталак та інші послаблювальні засоби за прийнятними цінами жителі Києва та інших міст України можуть в аптеках мережі «Бажаємо здоровʼя».
На офіційному сайті вказана актуальна на Порталак ціна, розміщена інструкція від виробника, зазначена наявність.
Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть з вибором ліків, при необхідності порекомендують до препарату Порталак аналоги та забезпечать інформацією щодо правильного застосування.
Форми випуску
Препарат Порталак випускається виробником у формі густого сиропу (флакони по 250 мл та 500 мл) від безбарвного до жовто-коричневого кольору, який в 100 мл містить 66,7 г лактулози.
Перед тим, як приймати препарат, необхідно проконсультуватися з лікарем. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.
Категорія відпуску – без рецепта.
Показання до застосування препарату Порталак
Медикамент допомагає збільшити об'єм та м'якість вмісту кишківника, що полегшує проходження калу. Він ефективний під час тимчасових і хронічних закрепів.
У деяких випадках, наприклад, після операцій на кишківнику, ліки можуть використовуватися для регулювання стулу, полегшення дефекації та запобігання утворенню закрепів. Лікарі також рекомендують приймати препарат для зменшення напруги та травматизації під час виділення калу, що може бути корисним у разі геморою чи анальних тріщин. Також засіб використовується для лікування та профілактики печінкової коми та прекоми.
Режим дозування
Препарат можна приймати в розчиненому та нерозчиненому стані, залежно від індивідуальних уподобань та потреб пацієнта. Дозування потрібно підбирати, спираючись на клінічний ефект.
Якщо ліки призначено 1 раз на добу, дозування рекомендується приймати в один і той самий час, наприклад, за сніданком. Під час лікування проносними засобами або якщо приймаються препарати для травної системи та обміну речовин, рекомендується пити достатню кількість рідини (1,5–2 літра води на добу, що відповідає 6–8 склянкам).
Добове дозування препарату можна розділити на два прийоми, яке становить:
- до 5 мл – дітям до 1 року;
- 5-10 мл – дітям від 1 до 6 років;
- 15 мл – дітям від 7 до 14 років;
- 15-45 мл – дорослим та дітям від 14 років.
Через кілька днів після початку прийому, можна коригувати початкову дозу, враховуючи реакцію на лікування. Лікувальний ефект може проявитися після 2–3 днів застосування. Якщо протягом перших двох днів не відбувається покращення, можна розглянути збільшення дози.
Дорослим з печінковою комою або прекомою призначають початкову дозу лактулози 30–45 мл 3–4 рази на день, коригування до досягнення підтримувальної дози для м'якого випорожнення 2–3 рази на добу.
Завжди важливо дотримуватися рекомендацій лікаря та інструкцій виробника.
Протипоказання
Є певні протипоказання до застосування медикаменту, які можуть змінюватися залежно від стану пацієнта. Серед них:
- гострі або виразкові захворювання кишківника;
- спастичний закреп або гострий абдомінальний біль;
- поява крові в стулі без встановленої причини;
- індивідуальна непереносимість або алергічна реакція на складові препарату;
- важка або нестабільна печінкова недостатність;
- нудота, блювання;
- шлунково-кишкова непрохідність;
- галактоземія;
- тяжке зневоднення.
У разі зміни самопочуття рекомендується звернутися до лікаря для індивідуальної консультації.
Особливості препарату Порталак
Тривале вживання (понад 6 місяців) може спричинити діарею та порушення електролітного балансу, особливо у літніх та ослаблених пацієнтів. Регулярно контролюйте рівень електролітів у крові.
Для пацієнтів із цукровим діабетом, лактулоза, яка використовується для лікування запорів, є безпечною. Проте, у випадках лікування печінкової прекоми та коми, коли застосовується значно вища доза лактулози, необхідно враховувати вміст цукру у препараті, щоб уникнути проблем для пацієнтів з цукровим діабетом.
Пацієнтам із гастрокардіальним синдромом (синдромом Ремхельда) рекомендується використовувати препарат лише після консультації з лікарем.
Вагітним та годуючим груддю можна використовувати препарат Порталак.
Через наявність у складі лактози, вживання препарату не рекомендовано пацієнтам з її непереносимістю.
Побічні дії
Основні можливі побічні ефекти:
- газоутворення;
- біль та відчуття дискомфорту в животі;
- порушення електролітного балансу в результаті діареї;
- нудоти, блювання;
- виникнення або загострення діареї;
- алергічні реакції.
У разі появи будь-яких симптомів необхідні оцінка та корекція режиму лікування.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Сумісне застосування лактулози з антибіотиками широкого спектру дії або антацидами може призводити до зменшення її терапевтичної ефективності.
Не рекомендується приймати лактулозу протягом двох годин після прийому інших ліків.
При вживанні лактулози з кишковорозчинними препаратами, що залежать від рівня рН, слід враховувати, що лактулоза знижує рН кишечника.
Лактулоза може посилювати втрату калію, викликану іншими препаратами (як-от тіазидами, кортикостероїдами та амфотерицином В).
Сумісне застосування з серцевими глікозидами може підсилювати їх ефект через дефіцит калію.
Тому, якщо приймаються інші медикаменти, краще проконсультуватися з лікарем щодо оптимального розподілу дозування.
Передозування
Передозування препаратом може призвести до підвищеної частоти діареї та інших побічних дій, наприклад, болю в животі чи електролітного дисбалансу, можлива гіпернатріємія, гіперкаліємія у тяжких випадках. Якщо виникають такі симптоми, потрібно негайно звернутися до лікаря.
Умови зберігання
Зберігається медикамент за кімнатної температури, у місці, недоступному для дітей та домашніх тварин. Необхідно тримати засіб в оригінальній упаковці, уникати його перегрівання або заморожування, попадання прямих сонячних променів. Варто слідкувати за вологістю, вона не має бути високою, оскільки це призведе до псування препарату.
Зверніть увагу!
Опис препарату Порталак на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Порталак - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 198,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Сироп |