Пульмікорт: інструкція з використання
Пульмікорт для інгаляцій – лікарський препарат, що застосовується для лікування обструктивних захворювань дихальних шляхів. Діюча речовина будесонід є глюкокортикостероїдом з вираженою місцевою протизапальною дією, яка проявляється за рахунок пригнічення медіаторів запалення та імунної відповіді.
Форми випуску
Пульмікорт купити можна в 2 формах випуску:
- Пульмікорт суспензія для інгаляцій в дозуванні 0,5 мг або 0,25 мг будесоніду по 2 мл в упаковці – білого або майже білого кольору;
- Пульмікорт Турбухалер порошок для інгаляцій в дозуванні 100 мкг/доза або 200 мкг/доза будесоніду – круглі гранули від білого до майже білого кольору.
Відпускається за рецептом.
На Пульмікорт ціна відрізняється в залежності від форми випуску і дозування.
Показання до застосування препарату Пульмікорт
До препарату Пульмікорт інструкція рекомендує його використання при:
- загостренні хронічного обструктивного захворювання легень при відсутності ознак гострої дихальної недостатності;
- бронхіальній астмі;
- важких формах помилкового крупу (підзв'язкового ларингіту), що вимагають госпіталізації.
Лікарський засіб Пульмікорт Турбухалер застосовується при:
- персистуючій бронхіальній астмі з показаннями до використання інгаляційних ГКС;
- хронічних обструктивних захворюваннях легень помірного або важкого ступеня.
Суспензія підходить пацієнтам, яким складно користуватися аерозольними або порошковими інгаляторами для введення препарату. Перед початком лікування важливо проконсультуватися з лікарем, щоб забезпечити правильне призначення і уникнути небажаних наслідків.
Самолікування може становити небезпеку для здоров'я.
Режим дозування
Дозування Пульмікорту залежить від форми випуску засобу та діагнозу пацієнта.
- Суспензія для інгаляцій:
- для лікування бронхіальної астми дітям від 6 місяців – 0,25-1 мг на добу – на початку терапії, 0,25-0,5 мг препарату для інгаляції на добу для підтримки нормального стану; дорослим – 1-2 мг раз на добу на початку лікування, 0,5-1 мг на добу при підтримуючій терапії;
- при крупі – по 2 мг кожні 12 годин. Одну дозу можна розділити на 2 процедури по 1 мг і провести їх з інтервалом в 30 хвилин. Препарат можна вводити кожні 12 годин протягом 36 годин або до поліпшення стану;
- при загостренні ХОЗЛ призначають суспензію для розпилення, в добовій дозі 4-8 мг, розділеній на 2-4 прийоми. Лікування продовжують до поліпшення стану, але не більше 10 днів.
- Порошок для інгаляцій Пульмікорт Турбухалер:
- при бронхіальній астмі дітям 5–7 років – по 100–400 мкг на добу у вигляді однієї процедури або розділені на 2–4 інгаляції; дітям старше 7 років – по 100–800 мкг на добу за 2–4 інгаляції, при дозуванні до 400 мкг допускається застосування всієї дози у вигляді однієї інгаляції; дорослим – 200–800 мкг на добу, розділені на 2–4 процедури, дозування до 400 мкг дозволено застосовувати за одну інгаляцію, у складних випадках добова доза може бути збільшена до 1600 мкг;
- при хронічному обструктивному захворюванні легень – інгаляцію проводять 2 рази на добу з дозуванням 400 мкг за процедуру.
Точне дозування призначає лікуючий лікар, виходячи зі стану хворого, складності перебігу захворювання та інших факторів.
Протипоказання
Основним протипоказанням є підвищена чутливість до будесоніду або допоміжних компонентів, що входять до складу препарату. З обережністю використовувати препарат для інгаляції необхідно вагітним жінкам і алергікам. Пульмікорт у формі суспензії не можна приймати немовлятам до 6 місяців, у формі порошку – дітям віком до 5 років.
Особливості препарату Пульмікорт
При використанні Пульмікорту у дітей може відзначатися зниження активності росту. Тому необхідний регулярний моніторинг показників росту протягом усього лікування.
Дослідження не визначили негативного впливу будесоніду на плід або стан новонародженої дитини.
Вагітним препарат призначають після ретельної оцінки співвідношення користі і ризику, в мінімально ефективній дозі.
Будесонід здатний проникати в грудне молоко, але дослідження показали, що його концентрація в крові немовляти при цьому не перевищує 0,3% від дозування, що застосовується матір'ю. Терапевтичні дози Пульмікорту при грудному вигодовуванні не мають негативного впливу на дитину.
Лікарський засіб можна застосовувати під час вагітності.
Пульмікорт не впливає на швидкість реакції при керуванні механізмами.
Повну інформацію про особливості препарату можна знайти в інструкції виробника.
Побічні ефекти
Пульмікорт для інгаляцій може стати причиною деяких побічних ефектів:
- інвазії та інфекції – поширені проблеми: кандидоз порожнини рота, пневмонія у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень;
- з боку імунної системи – проявляються рідко, можуть виникнути висипання, кропив'янка, контактний дерматит, ангіоневротичний набряк і анафілактична реакція;
- з боку ендокринної системи – рідко пригнічення функції надниркових залоз і затримка росту;
- з боку дихальної системи – можливий кашель і подразнення горла.
У вкрай рідкісних випадках препарат призводить до тремору, проблем із зором, сном, тривожності, депресії, гіперактивності та м'язових спазмів.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
При застосуванні Пульмікорту спільно з деякими препаратами необхідно проявити обережність:
- з інгібіторами CYP3A – може призвести до багаторазового збільшення системної експозиції будесоніду;
- з естрогенами та гормональними контрацептивами – посилюється ефект кортикостероїдів.
Слід враховувати, що при лікуванні Пульмікортом проба на стимуляцію секреції АКТГ може давати занижені результати через можливість пригнічення функції надниркових залоз.
Передозування
Значних проблем зі здоров'ям передозування не викликає. Систематичне сильне передозування препаратом Пульмікорт може стати причиною пригнічення функції надниркових залоз і гіперкортицизму.
Умови зберігання
Пульмікорт необхідно зберігати при температурі не більше 30 °С в захищеному від дітей місці. При використанні суспензії після відкривання конверта використовувати контейнери, що містяться в ньому, протягом 3 місяців. Зберігати контейнери у вертикальному положенні в упаковці виробника для забезпечення захисту від світла. Відкритий контейнер повинен бути утилізований.
Термін зберігання незалежно від форми випуску – 2 роки.
Купити Пульмікорт та інші препарати для лікування застуди та ЛОР-органів ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). На офіційному сайті легко ознайомитися з інструкцією, дізнатися, який на Пульмікорт аналог, перевірити наявність, прочитати про засіб Пульмікорт відгуки інших покупців тощо. Тут є можливість забронювати лікарські засоби та вироби медичного призначення, і забрати в аптеці за обраною адресою в зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Використана література
Нормативно-директивні документи МОЗ України
Єдиний довідник ліків в Україні
Зверніть увагу!
Опис препарату Пульмікорт на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Астма та бронхоспазм |
✅ Кількість препаратів | 4 |
✅ Найдешевший препарат | 304,75 ₴ |
✅ Форма випуску | Суспензія , Порошок |
Назва | Ціна |
---|---|
Пульмікорт Турбухалер порошок для інгаляцій 100 мкг/доза інгаляцій 200 доз | 306.31 ₴ |
Пульмікорт Турбухалер порошок для інгаляцій 200 мкг/доза інгаляцій 100 доз | 304.75 ₴ |
Пульмікорт суспензія для інгаляцій 0,25 мг/мл контейнер 2 мл №20 | 749.5 ₴ |
Пульмікорт суспензія для інгаляцій 0,5 мг/мл контейнер 2 мл №20 | 924.5 ₴ |
Пульмікорт суспензія для інгаляцій 0,25 мг/мл 2 мл №20 (1+1) |