Тетраксим - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Тетраксим: інструкція з використання

Тетраксим – це комбінована інактивована адсорбована вакцина проти чотирьох бактеріальних і вірусних захворювань. Вона застосовується для первинної імунізації немовлят і ревакцинації. Використовують її з метою профілактики правця, дифтерії, кашлюку, поліомієліту.

Придбати вакцини й засоби для лікування інфекцій ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Перевірити, які на Тетраксим відгуки інших батьків, чи є засіб у наявності, яка на Тетраксим ціна тощо можна на офіційному сайті.

Також є опція бронювання ліки та забрати їх протягом 48 годин після СМС-підтвердження бронювання у вибраній аптеці мережі в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій).

Форми випуску

Форма випуску вакцини – суспензія, доза – 0,5 мл. Первинне пакування – шприц. Ви можете Тетраксим купити лише за рецептом.

Показання до застосування препарату Тетраксим 

Вакцина Тетраксим потрібна для комплексної профілактики кашлюку, правця, дифтерії, поліомієліту. Використовують за таких випадків:

  • курс первинної імунізації дітей у віці 2 і 4 місяців;
  • ревакцинація у 11 місяців і 6 років.

Якщо діти не пройшли ревакцинацію проти кашлюку у віці 6 років, її варто проводити у віці 11-13 років. 

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Лікар має керуватися чинними Наказами МОЗ України, що регулюють проведення імунізації дітей на території України.

Режим дозування

До препарату Тетраксим інструкція визначає такі правила:

  • первинна вакцинація – дві ін’єкції з інтервалом у два місяці (вік 2 і 4 місяці);
  • ревакцинація – 1 доза у віці 11 місяців;
  • ревакцинація – 1 доза у віці 6 років;
  • ревакцинація дітей віком 11–13 років, які не отримали щеплення у 6 років вакциною з кашлюковим компонентом у концентрації 25 мкг (аК).

Вакцинацію може проводити лише медичний персонал у кабінетах профілактичних щеплень лікувально-профілактичних закладів. Вводять вакцину Тетраксим дітям внутрішньом’язово. Залежно від віку вводять в передньо-латеральну поверхню стегна чи дельтоподібний м’яз.

Протипоказання

Не можна застосовувати вакцину, якщо є:

  • підвищена чутливість до компонентів у складі препарату;
  • тяжка алергічна реакція після попереднього введення препарату з цим чи схожим вмістом;
  • енцефалопатія, що прогресує;
  • енцефалопатія, що виникла протягом тижня після попереднього введення вакцини.

Також варто відкласти вакцинування, якщо у дитини з’явилася лихоманка чи гостре захворювання.

За наявності таких протипоказань лікар може підібрати альтернативу препарату Тетраксим вакцина, ціна якого залежить від виробника. Який варіант препарату підходить вашій дитині, вирішує лікар, спираючись на індивідуальні потреби організму.

Особливості препарату Тетраксим 

Перед використанням шприц із суспензією слід струсити до отримання однорідної суспензії мутнувато-білого відтінку. Вакцину не можна використовувати у разі зміни кольору або появи сторонніх домішок. Також перед щепленням необхідно попередити лікаря про застосування будь-яких лікарських засобів або застосування інших вакцин.

Вакцинацію необхідно відкласти, якщо пацієнт має гострі захворювання, адже імуносупресивне лікування впливає на властивості вакцини. Однак якщо є хронічний імунодефіцит, все одно варто проводити вакцинацію, навіть якщо є ризик обмеженої імунної відповіді. Необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам із тромбоцитопенією чи порушенням згортання крові.

Не можна вводити вакцину внутрішньосудинно або внутрішньошкірно. Після введення препарату дитина має ще 30 хвилин перебувати під медичним наглядом. У недоношених дітей з незрілістю дихальної системи існує ризик апное після вакцинації, тому потрібен моніторинг дихання протягом 48–72 годин.

Використовують препарат Тетраксим лише в педіатрії.

Побічні дії

Частіше з побічних реакцій з’являється реакція в місці ін’єкції, також можуть виникати втрата апетиту, анормальний плач, дратівливість. Зазвичай ці ознаки проходять протягом 48-72 годин після щеплення. У більшості випадків лікувати симптоми не потрібно.

Якщо у дитини з’являються незвичні симптоми, рекомендовано одразу ж звернутися до лікаря. Він оцінить ситуацію та надасть консультацію щодо подальших дій.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Особливості взаємодії вакциниТетраксим з іншими вакцинами й ліками вимагають уважного вивчення інструкції та консультації з фахівцем.

Передозування

Випадки передозування вакциною Тетраксим не відомі.

Умови зберігання

Зберігати вакцину варто за температури від 2 до 8°C у холодильнику. Її потрібно захищати від світла й не можна заморожувати. Діти не повинні мати доступ до ліків. Термін придатності вакцини складає 3 роки, після цього не варто вживати препарат.

Редакторська група
Оновлено
28.01.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Тетраксим на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Тетраксим - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 830,11 ₴
✅ Форма випуску Суспензія