Венофер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Венофер: інструкція з використання

Препарат Венофер – це антианемічний лікарський засіб, за допомогою якого лікують стани, спричинені дефіцитом заліза в організмі. Діючою речовиною даного препарату є залізо (ІІІ) гідроксид сахарозний комплекс. У такій формі залізо контрольовано доставляється до білків, які відповідають за транспортування та зберігання цієї речовини в організмі.

Форми випуску

Лікарський засіб представлено виробником у формі розчину коричневого кольору в ампулах для внутрішньовенної ін’єкції.

1 мл розчину містить 20 мг заліза (у вигляді заліза (ІІІ) гідроксид сахарозного комплексу 540 мг) та допоміжні речовини: натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Випускається по 5 мл в ампулах, по 5 ампул у картонній упаковці.

Препарат Венофер відпускається за рецептом.

Показання до застосування препарату Венофер

Препарат застосовується як додаткове джерело заліза для дорослих і дітей у віці від 3 років. Він може бути корисним, коли препарати заліза у пероральній формі не дають очікуваного ефекту або їх застосування неможливе.

Показанням до застосування ін’єкцій Венофер інструкція вказує:

  • залізодефіцитні стани, резистентні до терапії з допомогою пероральних ліків;
  • запальні захворювання ШКТ (наприклад, виразковий коліт), при яких застосування речовини перорально протипоказано;
  • індивідуальна непереносність заліза у пероральній формі.

Доцільність застосування препарату для конкретного пацієнта може встановити лікар на основі результатів лабораторних аналізів. Неправильне застосування або самолікування може бути небезпечним, адже у таких ліків є протипоказання та побічні ефекти. Перед застосуванням медикаменту необхідно ознайомитися з інструкцією до нього.

Режим дозування

Дозування засобу встановлюється індивідуально, відповідно до показників лабораторних аналізів, зокрема рівня гемоглобіну, та маси тіла. Деяким пацієнтам під час терапії може знадобитися індивідуальна корекція дози.

Для підвищення гемоглобіну та усунення патологічних станів, спричинених залізодефіцитом, медикамент можна вводити методом:

  • ін’єкції (максимальна дозволена одноразова доза – 200 мг заліза);
  • інфузії (максимальна дозволена одноразова доза – 500 мг заліза).

Якщо дозування, необхідне для терапії, перевищує рекомендовану одноразову дозу, препарат вводять за кілька застосувань. Венофер не призначений для підшкірного або внутрішньом’язового введення.

Засіб можна вводити лише внутрішньовенно шляхом краплинної інфузії, повільної ін’єкції або безпосередньо у венозну ділянку апарата для діалізу.

Стандартне дозування для дорослих – по 5-10 мл розчину (100-200 мг заліза) 1-3 рази на тиждень. Дітям від 3 років вводять не більше 0,15 мл препарату (3 мг діючої речовини) на 1 кг маси тіла з частотою не більше 3 разів на тиждень.

Протипоказання

У медикамента є низка протипоказань, це зокрема:

  • підвищена чутливість до активної речовини чи допоміжних компонентів препарату;
  • анемія, зумовлена не залізодефіцитом, а іншими причинами (внаслідок недостатності вітаміну В12, отруєння свинцем, порушення еритропоезу, гіпоплазії кісткового мозку, гемолітичної анемії);
  • перенасичення організму залізом (гемосидероз, гемохроматоз);
  • спадкові порушення абсорбції заліза (шкіряна порфірія, таласемія, сидероахрестична анемія);
  • перший триместр вагітності.

Препарат зазвичай не застосовують у терапії дітей віком до 3 років, з огляду на недостатність інформації щодо безпеки та ефективності для пацієнтів цієї групи.

Особливості препарату Венофер

Медикамент застосовується виключно в медзакладі, де, у випадку анафілактичної реакції, є можливість надати пацієнту необхідну допомогу. Особам із гіперчутливістю до декстрану заліза препарат вводять лише у випадку крайньої потреби та з дотриманням застережних заходів. Не рекомендується застосовувати лікарський засіб пацієнтам із порушенням функції печінки, печінковою недостатністю, декомпенсованим цирозом печінки та ін.

Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, оскільки при внутрішньовенному введенні часто спостерігається зниження артеріального тиску.

Після введення розчину (щонайменше через 30 хв) пацієнта слід обстежити на наявність симптомів гіперчутливості. Засіб слід з обережністю застосовувати для лікування осіб із гострими чи хронічними інфекціями. У період лактації препарат застосовують після оцінки потенційних переваг і ризиків для матері та плоду. Дослідження щодо впливу препарату на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами відсутні.

Побічні дії

Найчастіше побічні дії медикаменту проявляються у вигляді нудоти, дисгевзії, запаморочення, артеріальної гіпертензії або гіпотензії, болю в місці інфузії. У деяких пацієнтів засіб може спричиняти анафілактичні реакції. Лікування симптоматичне. У випадку виникнення небажаних реакцій на препарат про це слід повідомити лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Препарат не слід застосовувати одночасно з пероральними залізовмісними ліками. При такій взаємодії абсорбція заліза, що вживається внутрішньо, зменшується. Венофер можна змішувати тільки зі стерильним 0,9 % розчином натрію хлориду в асептичних умовах. Додавання будь-яких інших розчинів для внутрішньовенного введення чи лікарських препаратів не рекомендується, оскільки це може призвести до преципітації або іншої фармацевтичної взаємодії.

Передозування

Передозування медикаменту може призвести до гемосидерозу. У разі передозування необхідно звернутися до лікаря, який приймає рішення щодо лікування речовинами, які зв’язують залізо (хелати) або іншими засобами.

Умови зберігання

Медикамент слід зберігати в оригінальній упаковці виробника в недоступному для дітей місці при кімнатній температурі (до +25°С). Препарат не рекомендують заморожувати.

Після розкриття ампули розчин слід використовувати одразу, а після розведення фізіологічним розчином фармакотерапевтичні властивості препарату зберігаються впродовж 12 годин (за умови зберігання при кімнатній температурі).

У мережі аптек «Бажаємо здоров’я» можна придбати за прийнятними цінами сертифіковані засоби для лікування дефіциту заліза найкращих українських і закордонних виробників. Перевірити, якою є на Венофер ціна в Києві чи іншому місті України, уточнити вартість на медикаменти інших груп зручно на офіційному сайті мережі. Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків.

Редакторська група
Оновлено
19.06.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Венофер на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Венофер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 1710,00 ₴
✅ Форма випуску Розчин