Вентолін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Кількість доз
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Аерозоль
Дозування: 100 мкг
Виробник: Глаксо Веллком
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2,5 мг
Виробник: Глаксо Веллком
Loading ...

Вентолін: інструкція з використання

Вентолін – лікарський засіб, що використовується при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів і в комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму. Призначений Вентолін для інгаляцій, тобто вводиться в організм із потоком вдихуваного повітря. Основна діюча речовина препарату – сальбутамол є селективним агоністом бета 2-адренорецепторів. Його дія забезпечує швидку бронходилатацію у хворих з обструктивними захворюваннями дихальної системи.

Вентолін небули містять розчин, призначений для небулайзера – приладу, що розпилює рідкі ліки. Дрібні аерозольні частинки швидко потрапляють у легені під час вдихання. Симптоми, що мають астма та бронхоспазм, розвиваються стрімко. Хворі потребують негайної інгаляції, тому аерозоль чи небулайзер мають бути в постійному доступі.

Придбати Вентолін эвохалер у формі аерозолю чи Вентолін небули можна через сайт мережі аптек «Бажаємо здоров’я», що діє не тільки в Києві, а майже у всіх містах України. На сайті присутня вся необхідна інформація про ліки: вказана вартість препаратів, дані щодо наявності в аптеках. На Вентолін ціна залежить від форми випуску препарату. Слід пам’ятати, що лікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Форми випуску

Вентолін випускають у формі небул та дозованого аерозолю для інгаляцій. Небули містять 1 дозу: 2,5 мг сальбутамолу. Аерозоль за 1 натискання видає 1 дозу, де міститься 100 мкг сальбутамолу сульфату.

Виробники: ГлаксоВеллком ГмбХ і Ко, Німеччина, Глаксо Веллком Продакшн, Франція, Аспен Бад Олдесло ГмбХ, Німеччина, Глаксо Веллком С.А., Іспанія, ГлаксоСмітКляйн.

Показання до застосування препарату Вентолін

Додана до препарату Вентолін інструкція вказує на застосування препарату дорослими і дітьми старше 4 років. Вентолін аерозоль та розчин у небулах використовують для швидкого купірування гострого нападу бронхіальної астми. Показаннями до застосування аерозолю є:

  • бронхіальна астма;
  • бронхіт, для короткотривалого розширення бронхів;
  • профілактика нападів ядухи після контакту з алергенами чи фізичних навантажень.

Лікування та профілактика бронхіальної астми та обструкції дихальних шляхів потребує комплексної терапії. Купити призначені лікарем препарати й БАДи для дихальної системи за прийнятними цінами можна через сайт «Бажаємо здоров’я». Отримання інформації та бронювання ліків на сайті значно економить час та кошти.

Режим дозування

Вентолін у небулах призначений для використання в небулайзері. Розчин заборонено ковтати чи вводити як ін’єкцію. Інгаляції проводять під наглядом лікаря. Режим дозування розчину для небулайзера для дорослих та дітей від 12 років:

  • початкова доза 2,5 мг 4 рази на день;
  • збільшення до 5 мг 4 рази на день;
  • максимальна доза складає до 40 мг на добу, але тільки в умовах стаціонару під наглядом медичного персоналу.

Дітям від 4 років призначають 2,5 мг-5 мг до 4 разів на добу.

Щоб зняти бронхоспазм за допомогою аерозолю потрібно 1–2 дози для дорослих пацієнтів, й 1 доза для дітей 4–12 років.

Протипоказання

Протипоказаннями до використання Вентоліну у формі розчину та аерозолю є гіперчутливість до діючої речовини до допоміжних складників препарату.

Особливості препарату Вентолін

Сальбутамол, як і інші симпатоміметики, можуть чинити вплив на серцево-судинну систему. Пацієнти, що мають серцеві патології, приймають сальбутамол під наглядом лікаря.

Хворим на тиреотоксикоз препарат призначають з обережністю. Пацієнтам із гострою формою бронхіальної астми потрібен контроль рівня калію в сироватці крові з метою запобігання гіпокаліємії.

Небезпечним для пацієнтів є одночасне приймання сальбутамолу з іншими симпатоміметиками та кортикостероїдами.

За виникнення парадоксального бронхоспазму чи посиленні задишки сальбутамол негайно відміняють, і використовують альтернативні бронходилататори.

Побічні дії

Частіше спостерігалися побічні реакції у вигляді неврологічних розладів: тремор, головний біль, а також кардіальні порушення у вигляді тахікардії. Рідко фіксувалися набряк та кропив’янка, гіпокаліємія, посилене серцебиття, судоми та подразнення слизових оболонок ротової порожнини.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Сальбутамол заборонено застосовувати разом із пропранололом та іншими неселективними блокаторами бета-адренорецепторів. Одночасна взаємодія сальбутамолу з інгібіторами МАО не протипоказана.

Передозування

За передозування виникають такі симптоми: тахікардія, тремор та метаболічні порушення. Призначення високих доз препарату може призвести до гіпокаліємії, лактоацидозу, посилення та прискорення дихання.

Умови зберігання

Небули та аерозоль варто зберігати в недоступному для дітей місці, за температури до 30°С. Небули захищати від світла, тримаючи в пакуванні з фольги. Термін придатності після відкриття пакетика з алюмінієвої фольги – 3 місяці. Балон з аерозолем заборонено нагрівати вище 50°С, проколювати, розбирати чи палити. Він знаходиться під високим тиском, тому це небезпечно для життя. Балон не піддавати дії прямих сонячних променів.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
26.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Вентолін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Вентолін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Розчин, Аерозоль