Антибіотик при отиті

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Отит – це запальне захворювання вуха, яке може уражати зовнішнє, середнє або внутрішнє вухо й без своєчасного та адекватного лікування здатне призводити до серйозних ускладнень, зокрема порушення слуху чи поширення інфекції.

У випадках, коли запалення спричинене або ускладнене бактеріальною інфекцією, застосовуються антибіотики – місцево або системно, залежно від форми й тяжкості перебігу хвороби.

Поширені причини виникнення отиту та наслідки захворювань

Симптоми отиту в дорослих і дітей залежно від стадії та ступеня складності можуть відрізнятися. Проте майже завжди хвороба протікає з болем і відчуттям закладеності вуха, зниженням слуху, підвищенням температури тіла, виділенням гною чи сірки з вушного каналу.

Призводити до запалення у вусі можуть:

  • бактеріальні та вірусні інфекції, ускладнення після ГРВІ чи грипу;
  • хронічна закладеність носа;
  • алергічна реакція;
  • потрапляння у вушний канал води;
  • аденоїди;
  • травмування вушного каналу;
  • переохолодження;
  • недостатня гігієна вух.

Якщо хворобу не лікувати, вона може призвести до повної втрати слуху, запалення головного мозку, менінгіту та сепсису.

У разі лабораторного підтвердження бактеріальної природи захворювання для лікування застосовують антибіотики в різних лікарських формах, зокрема в порошку.

Основні діючі речовини

Антибіотики від отиту в порошку бувають для орального застосування та для приготування ін’єкційного розчину.

Оральний порошок вживають у тих самих випадках, що й антибіотики при отиті в таблетках чи капсулах. Найчастіше порошкову форму ліків призначають дітям, а також дорослим, які мають труднощі з ковтанням препаратів у таблетках чи капсулах.

Порошок для ін’єкцій використовують під час тяжких або ускладнених форм отиту, коли потрібне швидке системне антибактеріальне лікування. Його розчиняють у стерильному розчиннику для внутрішньом’язового або внутрішньовенного введення.

Показання до застосування порошків при отиті можуть мати певні відмінності, зумовлені видом та властивостями активної речовини. У засобах групи можуть застосовуватися антибіотики різних класів:

  • пеніциліни (амоксицилін, амоксицилін із клавулановою кислотою) – застосовують зазвичай на початку терапії;
  • цефалоспорини (цефтріаксон, цефтазидим) – рекомендовані пацієнтам з алергією на пеніциліни, а також у разі тяжкого перебігу хвороби;
  • макроліди (азитроміцин) – ефективні в разі інтолерантності до цефалоспоринів і пеніцилінів.

Усі антибіотики від отиту для ін’єкцій чи в пероральній формі необхідно застосовувати лише за призначенням лікаря та після ознайомлення з інструкцією. Самолікування із застосуванням ліків цієї групи може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Механізм дії

Незалежно від форми випуску, активного компонента та способу застосування, принцип дії антибіотиків ідентичний. Активна речовина проникає в кровотік, з яким потрапляє у вогнище інфекції. Після контакту з бактеріями або спричиняє їхню загибель, або блокує процес подальшого розмноження патогену.

У разі застосування антибіотиків у формі ін’єкцій активна речовина потрапляє в кровотік значно швидше, ніж під час перорального приймання, тому й терапевтичний ефект досягається швидше, що особливо важливо в разі тяжких або ускладнених формах отиту.

Протипоказання та побічні ефекти

Перш ніж застосовувати антибіотики при отиті у формі порошку, важливо ознайомитися з протипоказаннями та можливими побічними діями препарату. У засобах на основі різних активних речовин вони можуть відрізнятися. Препарати в деяких варіантах дозування мають вікові обмеження, не дозволені вагітним, у разі порушень функцій печінки та нирок, за наявності певних супутніх захворювань.

Побічні дії антибіотиків можуть проявлятися розладами травлення, дисбактеріозом, алергічною реакцією. У разі виникнення будь-яких незвичних симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Специфіка взаємодії антибіотиків з активними речовинами інших ліків потребує детального вивчення інструкції та медичного контролю.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Антибіотики – група медикаментів, які критично важливо застосовувати за призначенням лікаря. Підбором препарату (активної речовини, дозування, форми випуску) має займатися фахівець на основі клінічної картини та індивідуальних особливостей організму хворого. Це необхідно для мінімізації ризику побічних ефектів та гарантії ефективності лікування.

Купити антибіотики від отиту в порошку різних виробників за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я», що працюють у Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). Вартість ліків, які можна придбати в аптеках мережі, вказана на сайті. Доступне онлайн-бронювання.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Антибіотик при отиті
✅ Кількість препаратів 68
✅ Найдешевший препарат 10,10 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди