Антигістамінні препарати без рецепта

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Алергія – це підвищена чутливість імунної системи до певних речовин (алергенів), які зазвичай не викликають реакції у здорових людей. Коли людина з алергією контактує з алергеном, її імунна система помилково сприймає його як загрозу та починає виробляти антитіла, що призводить до різних симптомів. Особливо часто прояви алергії можна помітити весною та у сезон цвітіння амброзії. Для полегшення симптомів алергії, як-от свербіж, почервоніння шкіри, сльозотеча, набряк слизової носа, риніт, спазм бронхів і легень, можна придбати антигістамінні препарати за рецептом в лікарських формах, що підходять для дорослих і дітей. Антигістамінні препарати блокують дію гістаміну і дозволяють позбутися небажаних симптомів.

Показання до застосування антигістамінних препаратів без рецепта

Для лікування сезонного та хронічного алергічного риніту, кон'юнктивіту (запалення слизової оболонки очей), кропив'янки та інших легких алергічних проявів можна придбати антигістамінні препарати без рецепта. Але звертаємо увагу, що навіть безрецептурні засоби необхідно використовувати з обережністю. А краще за все – проконсультуватися з лікарем.

Типи антигістамінних препаратів без рецепта

Впоратися з симптомами алергії допоможуть різні типи антигістамінних засобів. Це засоби:

  • першого покоління (клемастин, дифенгідрамін, хлоропірамін, мебгідролін, кетотифен);
  • другого покоління (акривастин, лоратадин, цетиризин);
  • третього покоління (дезлоратадин, левоцетиризин, фексофенадин).

Препарати першого покоління – це неселективні блокатори гістамінових рецепторів. Мають короткочасну дію, а також багато побічних ефектів (наприклад, сонливість).

Ліки другого покоління відрізняються відсутністю седативного ефекту, вони не взаємодіють з алкоголем, не викликають звикання при тривалому застосуванні. Такі засоби мають тривале та неконкурентне зв’язування з гістаміновими рецепторами.

Засоби третього покоління – це активні метаболіти речовин другого покоління, вони забезпечують підвищений рівень профілю безпеки та тривалий ефект.

Діючі речовини у складі безрецептурних антигістамінних ліків

До складу безрецептурних ліків проти алергії можуть входити такі речовини, як:

  • лоратадин;
  • дезлоратадин;
  • левоцетиризин;
  • хлоропіраміну гідрохлорид;
  • цетиризин;
  • фексофенадин.

Для правильного вибору препарату необхідно ознайомитися з особливостями кожної речовини, врахувати свої індивідуальні потреби та можливі алергічні реакції.

Взаємодія антигістамінних препаратів з іншими ліками

Антигістамінні безрецептурні препарати можуть взаємодіяти з іншими ліками, це може як підвищити, так і знизити їх ефективність. Також можлива поява побічних ефектів.

У випадку супутнього застосування ліків рекомендується, за можливості, проконсультуватися з лікарем.

Безпека та потенційні побічні ефекти безрецептурних антигістамінних препаратів

Вважається, що антигістамінні препарати без рецепта безпечні для широкого використання, на відміну від гормональних ліків. До їх переваг належать доступність та мінімальний ризик серйозних побічних ефектів. Крім того, вони мають швидку дію та можуть ефективно знімати симптоми алергії, що робить їх зручним вибором для самостійного лікування при легких і помірних проявах алергії. Але, як і будь-які лікарські засоби, вони можуть викликати побічні ефекти:

  • запаморочення;
  • сухість у роті;
  • сонливість.

Тому дуже важливо дотримуватися рекомендацій щодо дозування, наведених в інструкції від виробника. У разі появи небажаних симптомів рекомендується якнайшвидше звернутися до лікаря.

Купити безрецептурні антигістамінні препарати ви можете в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» за прийнятними цінами від різних виробників. Ви можете придбати потрібні ліки в Києві та інших містах України, попередньо забронювавши товар онлайн у зручному для вас аптечному закладі. Є можливість отримання замовлення Новою поштою. Фармацевти мережі із задоволенням нададуть кваліфіковану консультацію та у разі необхідності допоможуть підібрати аналоги.

Самолікування шкідливе для здоров’я, тому перед тим, як використати гель від алергії чи препарат в будь-якій іншій формі, обов’язково необхідно звернутися по допомогу до лікаря. Регулярний медичний нагляд забезпечить ефективність та безпеку вживання засобів від алергії.

Редакторська група
Оновлено
21.06.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Антигістамінні препарати без рецепта
✅ Кількість препаратів 76
✅ Найдешевший препарат 23,20 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди