Ентеросорбенти у таблетках

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Ентеросорбенти – препарати, призначені для виведення токсинів, алергенів та інших шкідливих речовин з організму. Вони взаємодіють з небажаними елементами у шлунку та кишечнику, зв'язуючи їх і допомагаючи вивести природним шляхом. Використання ентеросорбентів може стати ключовим компонентом в лікуванні отруєнь, алергічних реакцій, а також при різних захворюваннях травного тракту.

Терапія кишкових захворювань також може містити препарати для травної системи, що допомагають відновити всі функції органів після хвороби. Купити ентеросорбенти за прийнятними цінами в Києві та інших містах України легко в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я».

На офіційному сайті мережі є необхідна інформація про ліки, наприклад, актуальна ціна, властивості препарату, показання та протипоказання, наявність в різних аптеках тощо. Тут є можливість забронювати ліки та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Основні діючі речовини

При кишкових отруєннях та інфекціях уражається травна система. Застосування препаратів з сорбційними властивостями допомагають уникнути розвитку інтоксикації організму. Які показання до призначення ентеросорбентів:

  • харчові та хімічні отруєння;
  • ГКІ;
  • розлади травлення – диспепсія, метеоризм;
  • хвороби печінки та нирок;
  • загальна інтоксикація;
  • деякі дерматологічні захворювання – алергічний дерматит, екзема, кропив’янка тощо.

Основні діючі речовини, що вбирають токсини можуть мати органічне та неорганічне походження. До органічних належать – целюлоза, пектин, лігнін. До неорганічних – активоване вугілля, каолін та бентоніт (глини), зеоліти (мінерали), смектит, кремнієва кислота.

Активоване вугілля є найбільш відомим та доступним сорбентом, який використовується для лікування отруєнь різного походження.

Також існують синтетичні ентеросорбенти, які характеризуються високою специфічністю дії та ефективністю. Вони можуть бути націлені на певні групи токсинів або шкідливих речовин.

Механізм дії

Механізм дії ентеросорбентів – адсорбція або абсорбція, залежно від діючої речовини. Які є ентеросорбенти, і які показання до їх призначення:

  • активоване вугілля рекомендоване при гострих отруєннях – харчових, побутових, промислових та фармакологічних, а також є ефективним при диспепсії та метеоризмі;
  • препарати з каоліном виводять токсини та радіонукліди;
  • смектит призначений для лікування гострої діареї у дітей та дорослих;
  • діоксид кремнію обволікає поверхню бактерій, ендотоксинів та інших великих білкових структур;
  • гідрогель метилкремнієвої кислоти ефективний при гепатитах, алкогольному отруєнні, цирозі печінки, колітах, інтоксикації при запальних процесах, токсикозах у вагітних.

Випускаються ентеросорбенти у формі порошку, гелів, таблеток, капсул, суспензій. Для дітей зручніше використовувати препарати у формі суспензії або порошку для приготування розчину. Діючі речовини, які входять до складу ентеросорбентів поглинають токсини та виводять їх природним шляхом.

Протипоказання та побічні ефекти

Перед застосуванням ентеросорбентів слід проконсультуватись з лікарем. Оскільки препарати можуть мати як протипоказання, так і побічні ефекти. Основними протипоказаннями є підвищена чутливість до компонентів препарату, певні хронічні захворювання, а також деякі препарати заборонено приймати вагітним та дітям. Деякі ентеросорбенти, препарати можуть мати побічні ефекти, як-от запор або діарея.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Взаємодія сорбентів з іншими препаратами небажана, оскільки вони нейтралізують їх дію. Прийом ентеросорбентів та лікарських засобів потрібно розділяти на 2 години. Дозування та тривалість застосування препарату має визначити лікар.

Загалом, тривалий курс приймання ентеросорбентів призводить до порушення мікрофлори кишківника, та виникнення дисбалансу електролітів.

При застосуванні засобів з сорбційними властивостями варто вживати багато рідини, що пришвидшує виведення токсинів та підтримує гідратацію організму.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Перед початком лікування обов’язкова консультація лікаря. Не зважаючи на відносну безпеку сорбентів є категорії пацієнтів, що мають бути обережними. Це діти, вагітні та ті, хто має хронічні захворювання й приймає інші ліки на постійній основі. Дітям важливо правильно підібрати дозування, щоб уникнути дегідратації або побічних реакцій.

Якщо приймання сорбентів не призводить до зникнення симптомів інтоксикації або алергії протягом 5-12 годин, то потрібно звернутись за медичною допомогою.

Редакторська група
Оновлено
29.11.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Ентеросорбенти у таблетках
✅ Кількість препаратів 6
✅ Найдешевший препарат 5,90 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди