Препарати від гастриту та виразки для ін'єкцій

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Гастрит – захворювання, що призводить до запалення слизової оболонки шлунка. Він буває гострий та хронічний. Причинами виникнення хвороби стають патогенні бактерії (найпоширеніша Helicobacter pylori), стрес, нерегулярне та неправильне харчування, надмірне вживання алкоголю та тютюнопаління, використання НПЗП або стероїдних препаратів, генетична схильність. Для лікування застосовують препарати від гастриту, що мають різний механізм дії та властивості. Залежно від виду хвороби медикаментозна терапія та дієта мають деякі відмінності.

Виразка шлунка теж є запальним захворюванням, при якому на слизовій оболонці органу утворюються ерозії. Це сезонна хвороба, що має рецидиви і часто загострюється у певні сезони, зазвичай навесні та восени. Препарати для лікування виразки шлунку є важливою частиною комплексної терапії, яку призначає терапевт або гастроентеролог.

Купити ліки від гастриту та препарати для травної системи в Києві та інших містах України за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті легко дізнатись вартість, ознайомитися з інструкцією виробника, відгуками інших покупців тощо. На сайті можна здійснити онлайн-бронювання обраного препарату та забрати замовлення в аптеці за вказаною адресою протягом 48 годин після отримання SMS-підтвердження.

Основні діючі речовини

Ліки при гастриті мають знизити кислотність, покращити травлення, сприяти регенерації слизової оболонки. Якщо неможливо використати таблетки від гастриту та виразки, призначають препарати у формі ін’єкцій. Діюча речовина езомепразолу натрію має такі показання як ГЕРХ та лікування виразки шлунку, запобігання її повторній появі та профілактика рецидиву кровотечі.

В терапії виразок шлунку та гастриту призначають препарати, що містять такі діючі речовини:

  • омепразол: інгібітор протонної помпи, що знижує вироблення шлункової кислоти, застосовується для лікування гастриту та виразки шлунка;
  • атропіну сульфат: антихолінергічний засіб, що зменшує секрецію шлункового соку, але має обмежене використання через побічні ефекти;
  • езомепразол: подібний до омепразолу інгібітор протонної помпи, також знижує кислотність і застосовується при гастриті та виразках;
  • пантопразол: інгібітор протонної помпи, який ефективно контролює вироблення кислоти в шлунку;
  • даларгін: гастропротектор, що сприяє загоєнню слизової оболонки шлунка та має захисні властивості.

Ці препарати можуть бути частиною комплексної терапії для покращення стану пацієнтів з гастритом і виразкою.

Препарати у формі ін’єкцій та крапельниць необхідно застосувати в умовах стаціонару, під наглядом медичного персоналу.

Механізм дії

Для діагностики гастриту та виразки шлунку проводять огляд хворого, збирають анамнез, застосовують ендоскопічне обстеження, лабораторні аналізи та УЗД. Які препарати при гастриті та виразці шлунку можуть бути призначені:

  • інгібітори протонної помпи, що пригнічують вироблення шлункового соку;
  • блокатори H2-гістамінових рецепторів зменшують секрецію соляної кислоти та пепсину;
  • прокінетики, які використовуються для покращення травлення та зменшення печії;
  • селективні М-холінолітики зменшують активність та кількість шлункового соку й соляної кислоти, знижують тонус гладких м’язів шлунку;
  • антациди обволікають слизову, захищаючи її;
  • вітаміни U та B5 як додаткова терапія, що знеболює та сприяє загоєнню ерозій.

Щоб лікування гастриту та виразки шлунку було ефективним, потрібно усунути причину їх появи. Для цього варто відмовитись від шкідливих звичок, дотримуватись здорового способу життя та збалансувати раціон. Паралельно приймати ліки, призначені гастроентерологом.

Протипоказання та побічні ефекти

Призначати ліки при гастриті та виразці шлунка повинен виключно гастроентеролог, оскільки гастрит може виникати як при підвищеній, так і при зниженій кислотності. Відповідно, медикаментозна терапія та дієта мають свої відмінності, які потребують індивідуального підходу.

Деякі препарати для лікування гастриту можуть мати як протипоказання, так і побічні ефекти. Основними протипоказаннями є підвищена чутливість до компонентів препарату, наявність певних алергічних реакцій, а також деякі хронічні захворювання (тиреотоксикоз, захворювання серцево-судинної системи, гостра кровотеча, печінкова та ниркова недостатність). Що стосується побічних ефектів, то деякі ліки можуть викликати алергічні реакції, шкірні висипання, кропив’янка, ексфоліативний дерматит, сухість шкіри, зменшення потовиділення, сухість у роті, відчуття спраги, порушення смакових відчуттів тощо.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Терапія при гастриті та виразці шлунка має бути комплексною, тому призначається відразу кілька препаратів для ефективної взаємодії. Застосовуються фармакологічні засоби 3-х груп – антициди, антисекреторні та антимікробні. Для усунення болі призначають анальгетики та спазмолітики, а також гастропротектори. При гострих формах в терапію додають антибіотики, щоб зняти запалення.

При супутніх захворюваннях потрібно правильно комбінувати препарати, зважаючи на їх можливу взаємодію. Наприклад:

  1. Пантопразол: може знижувати ефективність лікарських засобів, що потребують кислого середовища для абсорбції.
  2. Атропіну сульфат: може посилювати ефекти омепразолу на зниження секреції шлункового соку. Уникайте комбінацій з іншими антихолінергічними препаратами через ризик посилення побічних ефектів.
  3. Езомепразол: як і пантопразол, може впливати на абсорбцію ліків, залежних від кислотності.
  4. Омепразол: взаємодіє з аналогічними препаратами, знижуючи ефективність деяких ліків, наприклад, антибіотиків.
  5. Даларгін: може взаємодіяти з іншими ліками, але специфічні взаємодії менш вивчені.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Самолікування може бути не ефективним, а в деяких випадках і небезпечним. Тільки лікар може визначити необхідне дозування та призначити комплекс ліків для ефективної терапії. Лікування залежить від стану пацієнта, його віку, перебігу хвороби, особливостей організму та наявності супутніх захворювань. Важливо чітко дотримуватись рекомендацій, дозування, послідовності та періоду приймання препаратів. Також необхідно обов’язково налагодити режим харчування.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати від гастриту та виразки для ін'єкцій
✅ Кількість препаратів 28
✅ Найдешевший препарат 66,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди