Імуностимулювальні супозиторії є різновидом лікарських засобів, що активізують імунну відповідь організму, підвищуючи його здатність боротися з вірусними та бактеріальними інфекціями. Такі лікарські засоби підтримують ослаблений організм під час хвороб, підвищують стійкість органічних структур до інфекційних та вірусних впливів. Імуностимулюючі засоби у формі супозиторіїв призначають як дітям, там і дорослим при вірусних та вірусно-бактеріальних інфекціях, а також у комплексній терапії ГРВІ.
Будь-яку форму ліків – супозиторії або імуностимулюючі препарати у формі розчину – призначає виключно лікар. Самолікування є небезпечним, оскільки різні препарати мають свій механізм дії. Щоби лікувати інфекції дихальних шляхів, сечостатевої системи та шлунково-кишкового тракту, потрібні імуностимулювальні препарати, які здатні підвищити ефективність антибактеріальних засобів, зменшити їх системну токсичну дію та скоротити тривалість лікування.
Показаннями до застосування імуностимулювальних супозиторіїв є грип та ГРВІ, менінгіт, захворювання урогенітального тракту, дисплазія шийки матки, дитячі вірусні інфекції, як-от кір, краснуха, вітряна віспа, епідемічний паротит. Їх доцільно купувати для профілактики та реабілітації при частих респіраторних інфекціях у дітей.
Придбати супозиторії, розчини та імуностимулюючі препарати для ін’єкцій за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті легко дізнатись актуальну вартість в мережевих аптеках Києва та інших міст України. Забронюйте призначений препарат у вибраній аптеці та заберіть його протягом 48 годин після підтвердження замовлення. Можливе доставлення Новою Поштою.
Основні діючі речовини
Основні діючі речовини в складі імуностимулювальних супозиторіїв можуть включати інтерферон та інші активні компоненти, які посилюють імунну відповідь організму. Наприклад, інтерферон має такі властивості:
- антивірусні – допомагає захищати клітини від вірусного ураження;
- антипроліферативні – пригнічує надмірне розмноження клітин;
- імуномодулювальні – сприяє збалансованій роботі імунної системи;
- активація протипухлинного захисту – підтримує організм у боротьбі з атиповими клітинами.
Ці властивості роблять інтерферон важливим компонентом у лікуванні й профілактиці різних інфекційних захворювань та підвищенні загальної стійкості організму.
Виробники пропонують імуномодулятори різних форм випуску – таблетки та капсули, назальні краплі та спреї, супозиторії, порошки та розчини для перорального приймання з дозаторами, креми та мазі місцевого застосування. Завдяки різноманітності форм, імуномодулятори можуть призначатися для системного або місцевого застосування, а також для пацієнтів різного віку та з різними потребами.
Механізм дії
Основа діюча речовина імуномодуляторів – інтерферон – вчинить імуномодулювальну дію на Т- та В-лімфоцити, нормалізує вміст імуноглобуліну Е. Механізм дії інтерферону полягає в активації захисних процесів, які запобігають розмноженню вірусів і підсилюють імунну відповідь організму. Інтерферони є ефективними регуляторами продукції медіаторів запалення, мають вплив на міграцію клітин запалення в центр патології, стимулюють фагоцитоз та бактерицидні реакції, що нормалізує динаміку запального процесу.
Інтерферон безпосередньо діє на етапи реплікації внутрішньоклітинних збудників, припиняючи їх синтез та забезпечуючи ефективний лізис інфекційних агентів. Механізм противірусної дії дозволяє застосовувати речовину протягом довгого часу, що сприяє нормалізації функціонування ендогенної системи.
Протипоказання та побічні ефекти
Протипоказання до призначення імуномодулювальних супозиторіїв:
- підвищена чутливість до інтерферону альфа-2b та інших складників;
- дисфункція щитоподібної залози;
- наявність тяжких вісцеральних порушень у пацієнтів із саркомою Капоші;
- тяжкі серцево-судинні захворювання;
- псоріаз;
- виражені порушення функції печінки та/або нирок;
- епілепсія та інші захворювання ЦНС;
- хронічний гепатит на тлі прогресуючого або декомпенсованого цирозу печінки;
- аутоімунні захворювання в анамнезі;
- пригнічення мієлоїдного ростка кровотворення.
Якщо не перевищувати призначеного дозування, то ризик появи побічних дій при ректальному введенні препарату є невисоким. Можуть виникати загальні порушення – озноб, підвищення температури, стомлюваність, млявість, головний або біль у м’язах, суглобах, пітливість.
При тривалому застосуванні можливі запаморочення, порушення сну, сплутаність свідомості, тривожні та депресивні стани, підвищена збудливість, сонливість, коливання артеріального тиску, зміни складу крові.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
Діюча речовина може чинити вплив на окислювальні метаболічні процеси, тому це слід врахувати при одночасному застосуванні з ліками, що метаболізуються шляхом окислення. Взаємодія з хімієтерапевтичними препаратами підвищує ризик розвитку загрозливих для життя токсичних ефектів.
Комбінація з опіоїдами, анальгетиками, снодійними та седативними препаратами застосовується з обережністю з причини потенційного ризику виникнення мієлосупресивного ефекту. При одночасному застосуванні з зидовудином може розвинутися нейтропенія.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Імуностимулювальні засоби має призначати виключно лікар. Фахівець підбирає ефективну форму препарату, дозування та визначає курс приймання. Після огляду, збору анамнезу та врахування протипоказань лікар може призначити імуномодулятор як монопрепарат або в комплексі з іншими лікарськими засобами – антибіотиками чи гормонами.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Імуностимулюючі супозиторії |
✅ Кількість препаратів | 6 |
✅ Найдешевший препарат | 265,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Квітки, Гранули, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |