Імуностимулюючі засоби для ін'єкцій

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Імунна система є основою захисту організму від інфекцій і захворювань. Вона допомагає організму боротися з вірусами, бактеріями, токсинами. Вікові зміни, стрес, неправильне харчування та малорухливий спосіб життя здатні послаблювати імунітет. Для посилення імунітету використовують імуностимулюючі засоби у формі супозиторіїв або в інших лікарських формах.

Для швидшого й ефективнішого посилення імунітету лікар може призначити імуностимулюючі засоби у формі ін'єкцій. Такий метод введення забезпечує швидке потрапляння активних речовин у кров, що дозволяє організму оперативно мобілізувати імунний захист. Імуностимулюючі засоби для ін’єкцій зазвичай застосовують у випадках значного ослаблення імунітету, після важких захворювань або за хронічних інфекцій, де необхідна інтенсивна підтримка імунної системи.

Поширені причини та наслідки захворювань

Певна одноразова подія або фактор не можуть завдати нищівного удару імунній системі – до розвитку патологічного процесу призводить низка різноманітних впливів. До основних причин зниження імунітету належать:

  • незбалансоване та неповноцінне харчування;
  • шкідливі звички (тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв);
  • зниження фізичної активності або її цілковита відсутність;
  • втома й безсоння;
  • хронічний стрес;
  • вікові зміни;
  • хронічні захворювання тощо.

Дуже важливо зміцнювати імунну систему, адже слабкий імунітет призводить до частих захворювань, провокує розвиток алергій. Спостерігаються відчуття загальної слабкості та зниження працездатності.

Основні діючі речовини

Імуностимулюючі засоби для ін’єкцій можуть містити:

  • інтерферон альфа-2b;
  • екстракт тимуса (вилочкової залози) великої рогатої худоби;
  • рослинні екстракти (ехінацеї, арніки, аконіту);
  • комплекс природних небілкових низько-молекулярних органічних сполук негормонального походження, отриманих із тваринної ембріональної тканини;
  • нуклеотиди;
  • амінокислоти;
  • олігопептиди та глікопептиди;
  • натрію оксодигідроакридинілацетату тощо.

Інтерферон альфа-2b стимулює вироблення власного інтерферону та модулює імунну відповідь. Екстракт тимуса підвищує активність імунних клітин та уповільнює процеси старіння імунної системи. Рослинні екстракти мають імуномодулювальну та протизапальну дію.

Комплекс природних небілкових низькомолекулярних органічних сполук негормонального походження, отриманих із тваринної ембріональної тканини, сприяє регенерації клітин, зміцненню імунних функцій і підвищенню стійкості організму до інфекцій.

Натрію оксодигідроакридинілацетат має антиоксидантні та імуностимулювальні властивості, що допомагає організму протистояти інфекціям та запаленням.

Ще одним прикладом є нуклеотиди, які беруть участь у синтезі ДНК і РНК, підтримуючи швидке відновлення клітин і покращуючи роботу імунної системи під час вірусних та бактеріальних інфекцій.

Зверніть увагу, що кожна із цих діючих речовин має свої показання до застосування та властивості. Тож вибирати ліки для зміцнення імунітету має лише лікар з урахуванням конкретної ситуації та особливостей організму пацієнта.

Механізм дії

Механізм дії засобів для зміцнення імунітету базується на стимуляції клітин імунної системи. Активні речовини ліків допомагають активізувати макрофаги та лімфоцити, збільшити кількість лейкоцитів у крові. Це веде до підвищення виробництва антитіл і регуляції цитокінів, що забезпечує більш ефективну імунну відповідь на інфекції.

Деякі засоби також мають антиоксидантні властивості, що допомагає зменшити окислювальний стрес, покращуючи загальний стан імунної системи. Завдяки цим механізмам імуностимулюючі препарати підвищують стійкість організму до різних захворювань.

Протипоказання та побічні ефекти

Не можна призначати імуностимулювальні засоби в разі гіперчутливості до будь-яких компонентів препарату. Також є певні протипоказання до приймання конкретних ліків – з ними можна ознайомитися завдяки інструкції від виробника.

Ліки для зміцнення імунітету для ін’єкцій можуть спричиняти різноманітні побічні дії, які будуть залежати від складу препарату:

  • реакції в місці введення;
  • шлунково-кишкові розлади;
  • втомлюваність;
  • грипоподібний синдром;
  • алергічні реакції (висип, свербіж, набряк, кропив’янка);
  • анемія, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія, що усуваються зменшенням дозування;
  • порушення електролітного балансу;
  • депресія, безсоння;
  • зниження гостроти зору, кон’юнктивіт, патології зору, порушення з боку слізних залоз, біль у очних яблуках тощо.

Якщо під час застосування препаратів спостерігаються будь-які побічні ефекти, необхідно припинити їхнє приймання та звернутися до лікаря. Дуже важливо дотримуватися призначеного лікарем дозування.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Імуностимулювальні засоби можуть потенційно взаємодіяти з:

  • анальгетиками;
  • опіоїдними препаратами;
  • снодійними та седативними ліками.

Під час застосування засобів у комбінації з хіміотерапевтичними препаратами підвищується ризик розвитку загрозливих для життя токсичних ефектів (їхньої тяжкості та тривалості).

За необхідності супутнього приймання будь-яких інших лікарських засобів варто проконсультуватися з лікарем. Медичний фахівець врахує можливі взаємодії та призначить потрібний препарат. Це дасть змогу уникнути ймовірних побічних дій.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Перш ніж придбати імуностимулюючі засоби у формі спрею необхідно проконсультуватися з лікарем. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я. За показаннями лікар призначить лікарський засіб із потрібними властивостями, а регулярний медичний нагляд дасть змогу уникнути ускладнень.

У Києві та інших містах України купити імуностимулюючі засоби за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Якщо у вас виникли якісь питання щодо вибору препаратів, зверніться до фармацевтів по кваліфіковану допомогу. На офіційному сайті додатково є опція бронювання препаратів. Замовлення можна отримати «Новою поштою» або забрати самостійно за вибраною адресою аптеки протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Імуностимулюючі засоби для ін'єкцій
✅ Кількість препаратів 13
✅ Найдешевший препарат 254,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Квітки, Гранули, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди