Ліки від стоматиту

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Стоматит – це запалення слизової оболонки ротової порожнини, яке супроводжується утворенням болючих виразок, почервонінням і набряками. Частіше захворювання діагностується у дітей.

При перших ознаках хвороби важливо вчасно розпочати лікування. Існує низка ефективних засобів для лікування стоматиту у дітей, які допомагають швидше позбутися симптомів та полегшити стан дитини.

Причини виникнення даного захворювання у малечі – незріла імунна система, механічні травми чи опіки слизової, алергічні реакції, інфекції, системні захворювання, порушення гігієни. До ротової порожнини дитини весь час потрапляють різні патогени – віруси, бактерії, грибки. Нормальна мікрофлора в роті підтримується завдяки слиновиділенню, що надає імунний захист. При слабкому імунітеті шкідливі мікроорганізми швидко розмножуються та викликають запалення.

Фактори, які призводять до стоматиту у дітей:

  • порушення гігієнічних норм – брудні руки, немиті овочі та фрукти, нехтування прибиранням та санітарією;
  • неправильна гігієна ротової порожнини;
  • опіки слизової оболонки внаслідок вживання занадто гарячої їжі та напоїв;
  • механічні пошкодження – прикушування внутрішніх поверхонь щік, язика, травми ясен сторонніми предметами, що намагається спробувати на смак дитина;
  • рани на яснах в період прорізування зубів;
  • алергія;
  • глистяні інвазії;
  • супутні захворювання, що знижують імунітет.

Зазвичай, педіатр призначає розчини від стоматиту, що ефективно усувають симптоматику – виразки та ранки у роті, наліт і болючість.

Придбати ліки від стоматиту для дітей за прийнятними цінами у Києві та багатьох інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті доступна необхідна інформація, а саме: вартість препаратів, інструкція, відгуки інших пацієнтів, аналоги тощо. Перш ніж придбати ліки, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Основні діючі речовини

Ліки від стоматиту для дитини призначають залежно від того патогену, що спричинив захворювання. Який лікарський препарат буде дієвим при різних формах стоматиту:

  • при вірусному, що спричинений герпесом I типу, застосовують противірусні засоби;
  • кандидозний потрібно лікувати протигрибковими препаратами;
  • при афтозному призначають антисептичні розчини для обробки, кератопластичні мазі та імуномодулятори;
  • катаральний вид лікують протизапальними та знеболювальними засобами;
  • травматичний – антисептичними та препаратами, що пришвидшують загоєння.

Розповсюдженими препаратами для лікування стоматиту у дітей є Дентінокс-Н гель та Камідент-Здоров’я. Обидва препарати містять активні компоненти, які допомагають ефективно боротися з болем, запаленням та дискомфортом, що виникають при ураженнях слизової оболонки ротової порожнини. Дентінокс-Н гель містить настойку ромашки, лідокаїну гідрохлорид та полідоканол, які забезпечують протизапальний та знеболювальний ефект, знімаючи подразнення ясен. Камідент-Здоров’я також включає лідокаїн і настойку ромашки, доповнені тимолом, що надає антисептичну дію та зменшує запалення.

Вони є безпечними та ефективними варіантами для лікування стоматиту у дітей, допомагаючи поліпшити загальний стан ротової порожнини.

Для дітей від 6 років можна застосовувати Стоматидин, який є ефективним протимікробним засобом для лікування стоматиту та інших інфекцій ротової порожнини. Діюча речовина Стоматидину – гексетидин, що має широкий спектр дії проти грампозитивних і грамнегативних бактерій, дріжджів (Candida albicans) і грибів. Гексетидин забезпечує тривалу антимікробну дію, затримуючись на слизовій оболонці до 8-10 годин після одноразового полоскання. Така форма як спрей від стоматиту може бути призначена дітям, старшим за 12 років.

Механізм дії

Стоматит проявляється у вигляді виразок в порожнині рота, свербіння, білого нашарування на слизовій оболонці. Дитина відчуває біль та не може їсти. Потрібно зняти запалення та больові відчуття, пришвидшити регенерацію тканин. Тому призначають антисептики у вигляді розчинів для полоскання чи протирання рота, протимікробні та антибактеріальні препарати місцевої дії, мазі й гелі, що сприяють швидкому загоєнню.

Протипоказання та побічні ефекти

Призначати ліки для дітей повинен лише педіатр, оскільки препарати можуть мати як протипоказання, так і побічні ефекти. Основними протипоказаннями є підвищена чутливість до компонентів препарату, наявність певних алергічних реакцій, а також деякі хронічні захворювання. Що стосується побічних ефектів, то деякі ліки від стоматиту у дітей, можуть викликати алергічні реакції, свербіж, печіння, почервоніння оболонки, також можуть спричинити порушення роботи шлунково-кишкового тракту, такі як нудота, діарея тощо.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Лікування стоматиту має бути комплексним. До місцевих засобів – розчинів, спреїв, гелів, педіатр може призначити антибактеріальні препарати, противірусні ліки, а також імуномодулятори. При супутніх захворюваннях потрібно правильно комбінувати препарати, зважаючи на їх можливу взаємодію. Наприклад:

  1. Антибіотики та противірусні препарати: можуть знижувати або підсилювати дію один одного.
  2. Імуномодулятори: можуть впливати на реакцію організму на інші ліки.
  3. Протизапальні засоби: деякі можуть посилювати побічні ефекти антибіотиків.

Завжди консультуйтесь із педіатром, щоб підібрати безпечне та ефективне лікування.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Будь-які порушення стану дитини, а особливо підвищення температури, сонливість або збудження, нестандартна поведінка тощо є приводом звернутись до лікаря. Самолікування є небезпечним, і тільки педіатр може підібрати препарати згідно з показаннями, та вірно розрахувати дозування залежно від віку та маси тіла дитини.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Ліки від стоматиту
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди