Закрепи під час вагітності – поширене явище. Розв'язати проблему допоможуть спеціальні препарати від запору, на основі діючих речовин, дозволених для вагітних жінок.
Поширені причини виникнення та наслідки закрепу
Існує низка причин, що призводять до запорів під час вагітності:
- підвищення гормону прогестерону, який знижує моторику кишківника;
- збільшена в розмірах матка тисне на органи травлення, уповільнюючи проходження калових мас по кишковому тракту;
- застосування препаратів кальцію та заліза, які спричиняють побічні дії у вигляді закрепу;
- зниження фізичної активності.
Ліки від закрепу попереджають загальну інтоксикацію, розвиток геморою, анальні тріщини, кишкову непрохідність та інші можливі ускладнення запору.
Як вибрати відповідний препарат?
Препарати від закрепів випускаються в різних лікарських формах:
- таблетки;
- порошки;
- гранули;
- свічки;
- ректальні розчини (клізми);
- оральні краплі;
- олії;
- сиропи;
- фітозбори для приготування чаю.
За складом послаблюючі ліки бувають натурального походження, синтетичні та комбіновані. Залежно від типу діючої речовини та форми випуску показанням до застосування можуть бути епізодичні чи хронічні закрепи.
Якщо клізми та свічки від запорів, а також проносні таблетки не рекомендовані для частого застосування, то з допомогою крапель, сиропів і чаїв із м’якою дією можна лікувати хронічні кишкові розлади.
Вибираючи послаблюючі для вагітних, слід звертати увагу не тільки на форму випуску ліків, а й на властивості складників. Під час виношування дитини рекомендовані ліки з м’якою дією, які не посилюють тонус матки. Це можуть бути такі засоби:
- на травах;
- на основі лактулози;
- послаблюючі вітаміни та БАДи;
- про- та пребіотики.
Послаблюючі засоби для вагітних підбирають індивідуально, зважаючи на тип закрепу, триместр вагітності, наявність супутніх захворювань.
Рекомендовані дози та тривалість приймання
Дозування, схему і тривалість застосування препарату лікар підбирає індивідуально, орієнтуючись на клінічний ефект і потреби пацієнтки. Дозування, рекомендоване інструкцією чи лікарем, перевищувати не слід.
Протипоказання та побічні ефекти
Деякі засоби від закрепу можуть впливати на тонус матки, що є протипоказанням до застосування під час вагітності. У випадку гіперчутливості до складників можлива алергічна реакція. Деякі компоненти викликають метеоризм, біль у животі, нудоту, діарею, особливо при перевищенні дозування. Якщо під час приймання препарату з'являються незвичні симптоми або побічні ефекти, необхідно припинити застосування і негайно звернутися до лікаря для корекції лікування.
Взаємодія з іншими препаратами
Якщо засіб від запорів вступає в небажану взаємодію з іншими ліками, про це вказується в інструкції.
Послаблюючі засоби для вагітних можуть взаємодіяти з іншими ліками, що може впливати на їх ефективність або підвищувати ризик побічних реакцій. Наприклад, деякі препарати можуть знижувати всмоктування з продуктів важливих поживних речовин або вітамінів, таких як залізо і кальцій, що особливо важливо під час вагітності.
Крім того, деякі компоненти послаблюючих засобів можуть підсилювати ефекти інших медикаментів, таких як сечогінні або антигіпертензивні препарати, що може призвести до небажаних наслідків, таких як зневоднення.
Рекомендації щодо консультації з лікарем
Препарати від закрепу не слід застосовувати для самолікування під час вагітності. Безпечніше звернутися до лікаря, який підбере дієві та безпечні медикаменти, дозволені під час виношування дитини.
В Києві та інших містах України купити за прийнятними цінами ліки від запору для вагітних можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». В асортименті аптек є засоби від різних виробників, препарати, що відрізняються за складом, формою випуску. Вартість ліків, а також адреси аптек мережі, де можна придбати засоби, вказані на офіційному сайті. Забронювати необхідні препарати можна онлайн.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Послаблюючі засоби |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |