Засоби від запору у формі розчину

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Запор – це порушення роботи кишківника, що характеризується ускладненим або рідким випорожненням (менш ніж три рази на тиждень), твердою консистенцією калу та відчуттям неповного випорожнення.

Причинами запору може бути низка факторів. Серед найбільш поширених такі:

  • недостатня кількість рідини в організмі;
  • зневоднення організму;
  • недостатня фізична активність, тривале сидіння або лежання;
  • зміни в способі життя чи харчуванні;
  • побічна дія деяких лікарських препаратів;
  • стреси;
  • вагітність та ін.

Зміна способу життя або раціону може допомогти, але якщо цього недостатньо, варто вибрати засіб від запорів у формі розчину, ліки проти запору у краплях, таблетках чи порошках. Нерегулярне випорожнення кишківника спричиняє значний дискомфорт і відчуття тяжкості в животі, тому важливо нормалізувати стан. Саме порушення дефекації є основним показанням для застосування проносних препаратів.

Основні діючі речовини

Сучасні виробники ліків використовують різні речовини. Серед них: цитрат натрію, сульфат натрію, натрію лаурилсульфоацетат та інші. Розрізняють такі категорії проносних засобів:

  • ті, що утворюють об’єм;
  • ті, що допомагають пом’якшити випорожнення;
  • осмотичні;
  • змащувальні;
  • ті, що стимулюють перистальтику;
  • сольові.

У будь-якому випадку, перш ніж лікувати запор, необхідно пройти обстеження в лікаря та отримати його поради щодо вибору засобу.

Механізм дії

Залежно від категорії механізм дії певного препарату відрізняється. Наприклад, об’ємутворювальні засоби містять натуральні або синтетичні волокна, що вбирають воду, збільшуючи обсяг кишкового вмісту та стимулюючи природний рефлекс дефекації. Пом’якшувальні – сприяють розм’якшенню калових мас для легшого випорожнення. Змащувальні проносні містять мінеральні олії або вазелін, які покривають стінки кишківника та пом’якшують калові маси, полегшуючи їх просування.

Ліки, що стимулюють перистальтику, впливають на нервові закінчення в кишківнику, посилюючи скорочення його стінок. Осмотичні – утримують воду, збільшуючи вміст рідини у випорожненнях. Сольові – затримують рідину в кишківнику, збільшуючи тиск на його стінки та сприяючи дефекації.

Найкращий засіб від запору у формі розчину дозволяє відчути ефект протягом 15-30 хвилин. Є ліки, проносна дія яких продовжується понад добу.

Протипоказання та побічні дії

Перш ніж використовувати засоби від запору у формі порошку чи іншій формі, необхідно дізнатися про їхні протипоказання:

  • індивідуальна чутливість до компонентів;
  • кишкова непрохідність або підозра на неї;
  • апендицит, перфорація кишківника, активне запалення товстого кишківника;
  • недіагностована ректальна кровотеча;
  • біль у шлунку;
  • нещодавно перенесена хвороба, відчуття спраги, дегідратація;
  • обмеження за віком (деякі препарати не рекомендовані дітям або літнім людям);
  • одночасне застосування з деякими препаратами.

Під час застосування проносних засобів можливі спазми в животі, діарея, здуття, метеоризм. Тривале використання може спричинити звикання, порушення водно-електролітного балансу, дегідратацію. У рідкісних випадках спостерігаються алергічні реакції або порушення моторики кишківника.

Взаємодія з іншими ліками та можливі наслідки

Засоби проти запору у формі розчину можуть вступати у взаємодію з іншими ліками, що призводить до зниження ефективності та погіршення самопочуття. Перед застосуванням комбінації медикаментів необхідно отримати консультації лікаря. Медичний працівник може додатково порадити БАДи та вітаміни, які допоможуть у розв’язанні проблеми та сприятимуть нормалізації стану шлунково-кишкового тракту.

Консультація з лікарем – найважливіший етап лікування

Перш ніж купити препарати від запору у формі розчину, необхідно проконсультуватися з лікарем. Він допоможе визначитися з типом ліків залежно від стану пацієнта, підбере дозування, тривалість лікування.

Самолікування може бути небезпечним, оскільки безконтрольне застосування проносних препаратів може призвести до порушення моторики кишківника, звикання, зневоднення та інших ускладнень.

Придбати якісні ліки за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Аптеки мережі працюють у Києві та інших містах України, крім тимчасово окупованих територій.

На ліки від запору у формі розчину ціна залежить від виробника, діючої речовини та інших факторів. На офіційному сайті можна дізнатися про вартість ліків, прочитати інструкцію, відгуки. Є можливість забронювати медикаменти на 48 годин та забрати їх у зручний час. За необхідності додаткову допомогу нададуть кваліфіковані фармацевти.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Засоби від запору у формі розчину
✅ Кількість препаратів 7
✅ Найдешевший препарат 151,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди