Протиспазматичні капсули

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Спазм – це раптове та мимовільне скорочення м'язів, яке може супроводжуватися болем і дискомфортом. Протиспазматичні препарати – це лікарські засоби, які знімають спазми гладких м’язів судин та внутрішніх органів, а також мають здатність знижувати частоту та інтенсивність спастичних скорочень. Вони ефективно застосовуються для полегшення болю, спричиненого спазмами, і відновлення нормальної роботи органів.

Значення протиспазматичних капсул

Протиспазматичні капсули мають важливе значення у знятті спазмів гладких м'язів, які можуть призводити до порушення кровопостачання та погіршення функції органів. Спазм скорочує м'язові волокна, обмежуючи приплив крові, що може викликати біль і дискомфорт, а також негативно впливати на судини. Протиспазматичні капсули допомагають знижувати тонус м'язів, розслабляючи їх, що сприяє нормалізації кровообігу та зменшенню симптомів, пов'язаних зі спазмами.

Показання до застосування

Засоби від спазмів мають наступні показання до застосування:

  • спазми гладких м'язів шлунково-кишкового тракту (шлункові, кишкові коліки);
  • спазми сечовивідних шляхів (ниркові коліки, болісне сечовипускання);
  • спазми м’язів жовчовивідних шляхів (жовчнокам'яна хвороба);
  • спазми судин (мігрень, головний біль, спричинений вазоспазмом);
  • спазматичний біль при менструаціях (дисменорея);
  • спазми гладких м'язів, викликані деякими хронічними захворюваннями внутрішніх органів.

Лікувати зазначені вище стани самостійно категорично не рекомендується. Підібрати лікарську форму та дозування засобу має виключно лікар залежно від показань, перебігу захворювання та стану пацієнта.

Переваги цієї форми випуску ліків перед іншими

Спазмолітики випускаються в декількох лікарських формах. В аптеках України можна придбати засіб від спазмів у формі таблеток, капсул, розчинів, супозиторіїв, суспензій, крапель та ін.

Капсули мають кілька суттєвих переваг перед іншими формами:

  • зручність застосування (капсули легше проковтнути);
  • швидка дія;
  • точність дозування;
  • менший подразнювальний ефект на шлунок;
  • зручність транспортування та зберігання.

Капсули характеризуються високою біодоступністю та здатні забезпечити швидший ефект, ніж таблетки від спазму.

Активні компоненти

Протиспазматичні засоби поділяють на нейротропні та міотропні. В сучасній терапії віддають перевагу міотропним препаратам. Серед них найбільш розповсюдженими є ліки на основі симетикону та мебеверину.

Симетикон не бере участі у хімічних реакціях, його дія має лише фізичний характер. Він руйнує пухирці газу у вмісті шлунка та кишківника завдяки зміні їх поверхневого натягу.

Мебеверин діє на гладкі м’язи травного тракту, завдяки чому усуває спазми без пригнічення нормальної моторики кишківника.

Нейротропні спазмолітики, як-от флороглюцинолу дигідрат, діють шляхом впливу на нервову систему, яка контролює скорочення гладких м'язів. Він сповільнює надлишкову моторику кишківника, зокрема ободової та товстої кишок, що часто виникає у пацієнтів із функціональними кишковими розладами після їди. Механізм дії препарату базується на блокуванні потенціалзалежних кальцієвих каналів гладких м'язів, що сприяє їхньому розслабленню. Флороглюцинол також знижує рівень запальних процесів, інгібуючи циклооксигеназу та каскад арахідонової кислоти.

Особливості застосування для різних вікових груп

Спазмолітики у капсулах можна застосовувати дітям різних вікових груп. Симетикон дозволено приймати дітям віком від 6 років, мебеверин – від 10 років.

Дітям молодшого віку частіше застосовують спазмолітики у формі суспензій або ректальних супозиторіїв.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Як і будь-які інші ліки, спазмолітики мають певні протипоказання та здатні чинити побічні ефекти. З повним переліком обмежень застосування та потенційних побічних реакцій організму можна ознайомитися в інструкції виробника до кожного препарату.

Спазмолітики можуть взаємодіяти з іншими лікарськими засобами, зокрема з антидепресантами, анальгетиками та антигіпертензивними препаратами, посилюючи їхню дію або підвищуючи ризик побічних ефектів. Також не рекомендується одночасне приймання спазмолітиків з алкоголем, оскільки це може посилювати їхню седативну дію та призвести до небажаних реакцій з боку центральної нервової системи.

Спазмолітичні препарати, а також вітаміни та БАДи для травної системи за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна придбати в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті можна дізнатися актуальну вартість обраного препарату, ознайомитися з інструкцією до застосування, прочитати відгуки інших покупців. Також тут є можливість забронювати потрібний засіб. Отримати замовлення можна в зручній аптеці мережі протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Протиспазматичні капсули
✅ Кількість препаратів 12
✅ Найдешевший препарат 99,60 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди