Препарати, що пригнічують лактацію

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,5 мг
Виробник: Пфайзер Італіа
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,5 мг
Виробник: Пфайзер Італіа
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,5 мг
Виробник: Teva Czech Industries s.r.o.
Loading ...
Дозування: 0,5 мг
Виробник: Апотекс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,5 мг
Виробник: Sun Pharmaceutical Industries Limited (Індія)
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,5 мг
Виробник: Teva Czech Industries s.r.o.
Loading ...

Препарати, що пригнічують лактацію

Препарати для припинення лактації бувають гормональними та негормональними. Їхнє завдання полягає у придушенні секреції пролактину — гормону, який відповідає за вироблення молока. Ці засоби використовують, коли через фізіологічні або медичні показання необхідне екстрене припинення грудного годування (ГВ).

Види медикаментів

Залежно від діючої речовини та необхідної тривалості застосування ліки проти лактації мають такі форми випуску:

  • 30 пігулок по 2,5 мг;
  • 2 або 8 таблеток 0,5 мг.

Здебільшого лікарі призначають ліки з урахуванням каберголина, активність дії якого залежить від приймання їжі. Ефект помітний за три години, дозування та тривалість лікування залежать від особливостей організму матері. У поодиноких випадках виписують засоби, з діючою речовиною бромокриптином. Їх слід вживати під час їди, перший ефект проявляється протягом 2 годин.

Оскільки реакція на медикамент непередбачувана, вибирати засіб та дозування самостійно не варто. Найкраще проконсультуватися з вашим лікарем, який призначить відповідний медикамент та дози.

Особливості застосування ліків

Як правило, поетапне зниження частоти та часу вигодовування викликає скорочення вироблення молока. Якщо з'являється необхідність швидкого переривання ГВ, призначають використання антилактаційних речовин. Показаннями до застосування можуть бути:

  1. Серйозні проблеми з молочними залозами. Рецидиви маститу (запалення молочної залози), лактостаз (застій молока в протоках молочної залози), гнійні процеси.
  2. Захворювання інфекційного характеру. Деякі з них здатні проникати в організм немовляти під час годування.
  3. Гострі хронічні хвороби, які потребують негайного лікування препаратами, які протипоказані під час годування груддю.
  4. Нова вагітність. Іноді виникає загроза викидня через підвищений рівень пролактину.
  5. Наявність активної форми туберкульозу. Якщо жінка попередньо не пройшла відповідного курсу лікування, відновити ГВ можна після терапії та підтвердження лікарем відсутності ризику передачі туберкульозу дитині під час годування.
  6. Герпес, локалізований на молочних залозах.
  7. Наявність онкологічного захворювання, що вимагає опромінення чи хіміотерапії.
  8. Зловживання алкоголем чи наркозалежність.
  9. Інші обставини, за яких грудне вигодовування є неможливим.

Використання таблеток можливе і за особистого бажання матері припинити вигодовування, не обумовленого медичними показаннями. Кожна жінка самостійно ухвалює рішення, скільки триватиме процес годування і коли його припиняти. Якщо під час ухвалення такого рішення спостерігається надмірне вироблення молока, доводиться застосовувати гормональні ліки. Засіб для припинення лактації можна використовувати після пологів для запобігання виробленню молока.

Протипоказання

Хоча препарати для завершення лактації відносно безпечні для здоров'я, іноді приймати їх не рекомендується.

Протипоказання до застосування:

  1. Порушення функції печінки, нирок, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.
  2. Вагітність.
  3. Хвороби серцево-судинної системи. Проблеми з артеріальним тиском можуть посилитися внаслідок приймання таких таблеток.
  4. Гіперчутливість до активних компонентів або інших складників.

Після першого прийому таблеток категорично заборонено відновлювати грудне вигодовування. Активний компонент накопичується та зберігається в організмі протягом тривалого часу і може спричинити проблеми зі здоров'ям дитини.

Побічні ефекти

Засоби від лактації іноді спричиняють виникнення побічних реакцій. Їхня інтенсивність залежить від стану жінки на початку лікування. До побічних дій належать:

  1. Проблеми в роботі нервової системи. Головний біль може зберігатися до завершення періоду дії речовини. Також є ймовірність виникнення випадків втрати свідомості, підвищеної стомлюваності, проблем із зором, депресії.
  2. Зміна функції серцево-судинної системи. Ліки сприяють розширенню судин, що призводить до зниження тиску. У жінок зі схильністю до стрибків тиску перевищення призначеної дози препаратів цього типу може призвести до інсультів та інфарктів.
  3. Розлади травлення. Біль у животі, збільшене газоутворення, діарея, нудота, блювання.
  4. Гормональний дисбаланс та збої у роботі ендокринної системи. Гормональні ліки можуть стати причиною виникнення захворювань щитовидної залози, грудей, яєчників та надниркових залоз.

Ці засоби мають пролонговану дію, що може стати причиною виникнення проблем із грудним годуванням у майбутньому. Чим довше використовуються препарати для припинення ГВ, тим вище ризик виникнення порушень вироблення молока після наступних пологів.

Купити препарати від лактації можна в онлайн-аптеці «Бажаємо здоров'я». На сайті представлена інформація про наявність, детально описано інструкцію до кожного медикаменту. Вартість, зазначена на сайті, поширюється лише на інтернет-замовлення. Доступна доставка всією територією України. Ви можете отримати замовлення в будь-якому пункті видачі мережі.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати, що пригнічують лактацію
✅ Кількість препаратів 6
✅ Форма випуску Таблетки