Препарати від зубного болю

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Зубний біль – це інтенсивний дискомфорт або гострий біль, що виникає внаслідок ураження зубних тканин або навколишніх структур.

Через особливості іннервації зубів, цей біль має свою специфіку й відрізняється від інших видів больових відчуттів у тілі. Він може бути тупим або різким, пульсувати, віддавати у щелепу, скроню чи вухо, посилюватися вночі. Больові відчуття можуть загострюватися після контакту зуба з гарячим, холодним, солодким чи кислим. Можуть супроводжуватися запальним процесом і почервонінням ясен. 

Саме тому не всі знеболювальні препарати однаково ефективні при зубному болю, і вибір засобу залежить від причини його виникнення.

Поширені причини виникнення зубного болю

У переліку найчастіших причин зубного болю – карієс, пульпіт, пародонтит, гінгівіт. Больові відчуття також можуть виникати в разі механічних пошкоджень зуба – тріщини чи відколу. Ще одна з причин – невралгія трійчастого нерва. Сильнодійний препарат від болю може знадобитися й після лікування чи видалення зуба.

Терпіти біль, зокрема зубний, не рекомендується. Це призводить до погіршення якості життя та негативно впливає на нервову систему. Але й пригнічувати хронічні больові відчуття знеболювальними, не встановивши чи не усунувши причину стану, також може бути небезпечним для здоров’я.

Основні діючі речовини

У складі препаратів, показанням до застосування яких є зубний біль, можуть бути різні види активних речовин зі знеболювальною дією. Найпопулярніші – на основі нестероїдних протизапальних речовин. Це препарати від зубного болю в капсулах, які містять:

  • ібупрофен;
  • мефенамінову кислоту;
  • диклофенак;
  • кетопрофен.

Вони не тільки полегшують біль, а й лікують запальні процеси в ротовій порожнині.

Механізм дії

Препарати у лікарській формі капсул діють за таким самим принципом, що й таблетки від зубного болю чи інший засіб для перорального застосування. Активний компонент ліків через травну систему проникає у кров через стінки кишківника. Далі знеболювальна речовина запускає в організмі біохімічні реакції, які пригнічують синтез простагландинів – речовин, які посилюють запалення та больові відчуття.

Протипоказання та побічні ефекти

Застосування препаратів у капсульованій формі випуску, з одного боку захищає активні компоненти від агресивного шлункового соку, з іншого – береже травну систему від можливого негативного впливу ліків. Тому ризик побічних дій зменшується.

Однак специфічні властивості нестероїдних протизапальних та інших сильних знеболювальних вимагають особливої обережності в застосуванні. Нестероїдні протизапальні ліки від зубного болю в капсулах зазвичай не рекомендуються алергікам, особам з тяжкими захворюваннями печінки чи нирок і схильністю до кровотеч. Протипоказанням до деяких знеболювальних є вагітність, лактація, дитячий вік.

Застосовуючи ліки, важливо чітко дотримуватися рекомендованого дозування. Це дозволить мінімізувати ризик побічних дій препарату, які можуть проявлятися алергічними реакціями, порушеннями функцій печінки та нирок, шлунково-кишковими розладами.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Перед застосуванням знеболювальних засобів при зубному болю важливо враховувати можливу взаємодію з іншими лікарськими препаратами. Не рекомендується одночасно приймати різні види анальгетиків без узгодження з лікарем. Також слід уникати вживання алкоголю.

Щоб уникнути ускладнень і підібрати оптимальний препарат відповідно до стану здоров’я, варто ознайомитися з офіційною інструкцією та, за потреби, проконсультуватися з лікарем або фармацевтом.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Перш ніж застосовувати препарати від зубного болю, варто проконсультуватися з лікарем. Фахівець порекомендує індивідуально підібраний засіб, який буде дієвим і максимально безпечним в умовах конкретного клінічного випадку. Не займайтеся самолікуванням, адже це може бути шкідливим для вашого здоров’я.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» можна купити за прийнятними цінами препарати від зубного болю у формі розчину, капсул чи таблеток. Вартість ліків, які можна придбати в Києві та інших містах України (крім окупованих територій), залежить від форми випуску, складу та виробника. На сайті також зручно оформити бронювання й забрати ліки протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Редакторська група
Оновлено
01.11.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати від зубного болю
✅ Кількість препаратів 14
✅ Найдешевший препарат 70,10 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди