Протигрибкові засоби для крапельниць

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Антибіотики – група препаратів, що застосовуються для лікування захворювань, спричинених чи ускладнених бактеріальними інфекціями. Бувають у різних формах випуску, зокрема й у розчинах для інфузії. Крапельниці з антибіотиком дозволяють швидко доставити діючу речовину до осередку інфекції та зупинити процес розповсюдження патогенних бактерій, покращити стан хворого.

Принцип дії та показання до застосування

Антибактеріальні крапельниці представляють собою метод введення антибіотиків безпосередньо в кровотік через вену. Це забезпечує швидке досягнення терапевтичних рівнів лікарських засобів у крові і тканинах організму.

Діюча речовина, що входить до складу антибактеріальної крапельниці, впливає на мікробну клітинну стінку, перешкоджаючи її формуванню або руйнуючи вже існуючу, що призводить до загибелі бактерій. Вона також може блокувати синтез білків у бактерій, що порушує їх функціонування і розмноження. Крім того, деякі антибіотики впливають на ДНК або РНК бактерій, що зупиняє їх реплікацію та транскрипцію.

Антибактеріальні крапельниці можуть застосовуватися для лікування різних інфекційних захворювань, як-от:

  • пневмонія, бронхіт, ангіна, синусит;
  • інфекції сечостатевої системи;
  • сепсис;
  • менінгіт;
  • запалення в опорно-руховому апараті, пов’язані з бактеріальним інфікуванням;
  • кишкові інфекції тощо.

Інфузії з антибактеріальним складом призначають для профілактики післяхірургічних втручань, інших інструментальних медичних процедур.

Краплинний метод введення гарантує, що діюча речовина миттєво та в повному обсязі потрапляє в кров, оминаючи шлунково-кишковий тракт, де частина активних речовин руйнується. Через крапельницю можна вводити суміші з декількох медикаментів, якщо це передбачено схемою лікування.

Протипоказання та побічні ефекти

Антибактеріальні інфузії мають протипоказання. Крапельниці з антибіотиком не застосовують за наявності у пацієнта гіперчутливості до діючої речовини.

Препарати групи не слід застосовувати для лікування захворювань небактеріальної етіології, оскільки це безрезультатно. Якщо збудником інфекції є вірус, знадобляться противірусні медикаменти. Якщо необхідно вилікувати грибок шкіри чи нігтів, допоможуть протигрибкові препарати з відповідним складом. А дерматологічні патології часто усувають із застосуванням гормональних засобів.

Антибактеріальні крапельниці в правильно вибраному дозуванні та за оптимальної тривалості введення не спричиняють побічних ефектів. У виняткових випадках можлива алергічна реакція, розлади травлення. Деякі речовини можуть створювати токсичний вплив на печінку та нирки.

Види та переваги

Для інфузійного введення застосовують антибіотики з різними активними компонентами. За складом розрізняють такі групи:

  • цефалоспорини – здатні проникати у більшість тканин і рідин організму, що гарантує високу ефективність терапії, незалежно від локалізації осередку інфекції;
  • тетрацикліни – антибіотики широкого спектра дії, впливають на бактерії методом пригнічення процесу розмноження;
  • макроліди – ефективні проти анаеробних і аеробних грампозитивних бактерій;
  • пеніциліновий ряд – мають широкий спектр дії, ефективні проти різних видів бактерій;
  • фторхінолони – впливають на ферменти, які формують ДНК бактерії, тим самим ведуть до загибелі патогена;
  • аміноглікозиди – ефективні проти більшості бактерій, знищують хвороботворні бактерії, зупиняючи процес їхнього розмноження.

Які діючі речовини для крапельниці обрати, встановлює лікар з урахуванням індивідуальних потреб пацієнта та медичних показників. У деяких випадках терапевт може порадити до застосування не тільки антибактеріальні ліки, а й вітаміни для зміцнення імунітету, пробіотики для відновлення здорової мікрофлори та за потреби засоби інших фармацевтичних груп.

Важливість консультації з лікарем

Застосування антибіотиків можливе тільки за призначенням, з чітким дотриманням припису щодо дозування і тривалості терапії. Зловживання засобами групи чи припинення лікування швидше, ніж потрібно, може спричинити розвиток резистентності бактерій до антибіотиків, що ускладнює подальше лікування. Це також може призвести до рецидиву інфекції або її ускладнень.

Придбати рекомендовані лікарем антибіотики для інфузійного введення та в інших формах випуску можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Мережа представлена в більшості міст України. В аптеках працюють досвідчені фармацевти, які проконсультують щодо особливостей медикаментів.

Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Тому перед використанням будь-яких препаратів проконсультуйтесь з лікарем та уважно ознайомтесь з інструкцією.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Протигрибкові засоби для крапельниць
✅ Кількість препаратів 13
✅ Найдешевший препарат 64,20 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди