Протизапальні препарати для зовнішнього застосування

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Протизапальні препарати для зовнішнього застосування — це лікарські засоби, призначені для того, щоби лікувати запальні процеси, усувати біль і набряки, використовуються безпосередньо на поверхні шкіри.

Вони можуть бути представлені у різних лікарських формах, як-от мазі, креми, гелі, а також рідини, що забезпечують локальний вплив на уражену область. Ці препарати ефективно зменшують запальні процеси, що виникають через травми, хронічні захворювання або інші патологічні стани, не впливаючи на організм в цілому. Зручність у застосуванні та швидкість настання терапевтичного ефекту робить їх важливими інструментами у комплексній терапії.

Купити засоби для зняття запалення за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я», що працює в Києві та інших містах України. На сайті можна забронювати протизапальні препарати без рецепту, що призначені для суглобів, м’язів та мають знеболювальний ефект.

На офіційному сайті розташована корисна інформація про вартість, виробників та наявність лікарських засобів. Щоби придбати призначені ліки необхідно забронювати препарат, отримати смс-підтвердження та забрати замовлення в аптеці мережі за вказаною адресою.

Переваги зовнішнього застосування протизапальних засобів

Протизапальні препарати для зовнішнього застосування у таких лікарських формах, як мазі, гелі, креми чи рідини, мають низку важливих переваг. Основними з них є:

  • локальна дія;
  • низький системний вплив;
  • зручність використання;
  • контроль дозування;
  • мінімальна кількість побічних ефектів;
  • швидке всмоктування активних речовин та інші.

Такі засоби вирізняються дуже низькою системною абсорбцією, тому їх призначають як безпечні протизапальні препарати для діабетиків та пацієнтів з іншими супутніми захворюваннями.

Рідини можуть бути застосовані у вигляді компресів, тампонів, пов’язок та розтирань. Вони швидко проникають крізь шкіру, надають антисептичний ефект та мають анестезійні властивості.

Як діють протизапальні препарати для зовнішнього застосування

Механізм дії протизапальних препаратів для зовнішнього застосування залежить від активних компонентів, що входять до їх складу. Кожен із них має специфічну дію, яка дозволяє ефективно зменшувати запальні процеси, знімати біль та набряки при різних захворюваннях опорно-рухового апарату. Серед основних:

  • НПЗЗ (диклофенак, ібупрофен) інгібують циклооксигеназу, знижуючи рівень простагландинів, що сприяють запаленню та болю;
  • протинабрякові речовини (гепарин, троксерутин) покращують крово- та лімфоциркуляцію, зменшуючи набряки в ураженій ділянці;
  • регенеративні компоненти (пантенол, гіалуронова кислота) прискорюють загоєння шкіри та тканин;
  • ментол та метилсаліцилат знімають біль і запалення завдяки своїм охолоджувальним та анальгезуючим властивостям;
  • природні компоненти (капсаїцин, отрута бджоли) зменшують запалення і біль, покращують кровопостачання.

Рідини містять диметилсульфоксид, ефективний при суглобовому та м’язовому болю.

Протипоказання до використання зовнішніх препаратів

При деяких станах та ситуаціях застосування зовнішніх засобів є небажаним або обмеженим. Протипоказаннями до застосування місцевих протизапальних препаратів є підвищена чутливість до компонентів у складі, порушення функцій печінки або нирок, захворювання серцево-судинної системи.

НПЗП не призначають хворим на бронхіальну астму, кропив’янку, гострий риніт. Вагітність і дитячий вік теж можуть бути протипоказаннями до призначення мазей та рідин.

На пошкоджені шкірні покриви не наносять протизапальні місцеві препарати.

Правила використання препаратів для зовнішнього застосування

Щоби досягти максимальної ефективності, необхідно правильно наносити засоби на шкіру, дотримуючись рекомендацій виробника та лікаря. Перед застосуванням препарату необхідно очистити шкіру від забруднень та надлишку жиру, що дозволить забезпечити кращу абсорбцію активних компонентів.

Засіб слід наносити тонким рівномірним шаром на уражену ділянку шкіри, дотримуючись зазначеного дозування та частоти використання.

Важливо уникати контакту з очима та слизовими оболонками. Також дотримання правил застосування є запорукою безпеки та усунення ризиків побічних ефектів.

Важливість консультації з лікарем

Консультація лікаря перед застосуванням протизапальних місцевих засобів допоможе уникнути ускладнень. Фахівець підбере оптимальний препарат, визначить дозування та порекомендує правильний спосіб нанесення. Варто уникати самолікування, адже неправильно підібраний засіб або його некоректне використання можуть призвести до посилення симптомів чи розвитку побічних реакцій.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Протизапальні препарати для зовнішнього застосування
✅ Кількість препаратів 134
✅ Найдешевший препарат 0,20 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди