Протиспазматичні розчини

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Протиспазматичні препарати – це лікарські засоби, що ефективно усувають спазми гладкої мускулатури внутрішніх органів, покращують кровообіг у зоні ураження, знижують больові відчуття та відновлюють нормальну функцію органів.

Поширені причини виникнення та наслідки спазмів

Спазм – це раптове мимовільне скорочення м'язів, що зазвичай супроводжується неприємними відчуттями або різким болем. Больові спазми в животі можуть виникати внаслідок деяких хронічних захворювань, інфекційних уражень кишківника, розладів травлення, порушень обміну речовин або нервових розладів. Спастичний біль не можна ігнорувати, оскільки він може бути симптомом більш серйозного захворювання, при якому травна система та обмін речовин зазнають порушень, що може призвести до погіршення загального стану організму, розвитку ускладнень і необхідності тривалої терапії.

Види ліків

Спазмолітики поділяють на нейротропні та міотропні. У сучасній клінічній практиці перевагу надають міотропним засобам, оскільки вони безпосередньо впливають на гладкі м’язи, розслаблюючи їх і знімаючи спазми.

Прикладом міотропного спазмолітика є папаверин. Папаверин діє шляхом інгібування ферменту фосфодіестерази, що призводить до зниження рівня кальцію в клітинах гладких м’язів. Це сприяє їх розслабленню та зменшенню скорочень.

Протиспазматичні препарати можна купити на фармацевтичному ринку України в наступних лікарських формах: таблетки, капсули, супозиторії, розчини для ін’єкцій та ін.

Переваги цієї форми випуску ліків перед іншими

Засоби від спазмів у формі розчину для ін’єкцій мають суттєві переваги перед іншими формами випуску:

  • швидка дія;
  • можливість точного дозування препарату;
  • відсутність впливу на ШКТ.

Ін'єкційний шлях введення зручний ще і тим, що його можна застосовувати під час невідкладної допомоги, коли пацієнт не має можливості проковтнути ліки.

Механізм дії

Спазмолітична дія засобів полягає у зниженні тонусу гладких м’язів, порушенні їх скорочення. Крім того, міотропний засіб від спазмів має властивість блокувати кальцієві канали. Серед показань до застосування спазмолітиків виділяють спазми гладкої мускулатури внутрішніх органів (кишечник, шлунок, матка і т. д.) та спастичність поперечносмугастої мускулатури.

Протипоказання та побічні ефекти

Протиспазматичні розчини мають наступні протипоказання до застосування:

  • гіперчутливість до діючої речовини або допоміжних компонентів;
  • артеріальна гіпотензія;
  • пригнічення дихання;
  • глаукома;
  • печінкова недостатність,
  • бронхообструктивний синдром.

Більшість спазмолітиків у формі розчину для ін’єкцій не застосовують жінкам у період вагітності та лактації.

Застосування даних препаратів може призвести до появи наступних побічних ефектів:

  • алергічні реакції;
  • головний біль, запаморочення;
  • аритмія;
  • порушення зору;
  • бронхоспазм.

З повним переліком протипоказань та побічних реакцій можна ознайомитися в інструкції виробника до кожного препарату.

З метою уникнення небажаних наслідків не слід самостійно лікувати спазми, біль та здуття живота. Введення спазмолітичних ліків можливе лише під медичним наглядом. Підбирати препарат та режим його дозування має виключно лікар.

Поєднання з іншими препаратами

Поєднання спазмолітиків з іншими медпрепаратами може вимагати особливої обережності. Одночасне застосування з ненаркотичними анальгетиками, барбітуратами, антигіпертензивними засобами, леводопою та іншими ліками може як посилити, так і послабити їх дію, що може вплинути на результат лікування.

Для забезпечення максимальної ефективності терапії та уникнення можливих негативних наслідків обов’язково слід проконсультуватися з лікарем перед призначенням комбінованого лікування. Лікар допоможе визначити доцільність застосування комбінації препаратів і скоригує дозування за необхідності.

Придбати спазмолітики за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті зручно дізнатися вартість обраних засобів та ознайомитися з інструкцією до їх застосування. На сайті реалізована можливість бронювання медпрепаратів на строк до 48 годин. Отримати замовлення можна в найближчій аптеці мережі.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Протиспазматичні розчини
✅ Кількість препаратів 10
✅ Найдешевший препарат 73,10 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди